Eва яде от гъба навън...

  • 2 694
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Беше светло наситено кафява с резки, а не с точки.
Не я глътна, но я джвака и я изплю, след което я видях и установих какво е. Още съм в шок. Дадох й активен въглен и въпреки че много пъти й бърках в гърлото не повърна. Жизнена е и енергична и като че ли нищо й няма.
Знаете ли след колко време мога да очаквам симптоми от евентуално отравяне.
Не смея да кажа на мъжа си... Cry

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Трябвало е да вземеш гъбата с теб и да я занесете да я видят - дано не е проблемна Praynig
Признаците не настъпват веднага - зависи от доза и т.н., може да са след няколко часа и даже по-късно. Не е задължително да са с повръщане и болки, може да са отнесеност, халюцинации и т.н. Най-добре кажи на мъжа ти и я заведете за всеки случай в токсикологията - колкото по-рано се хване възможно отравяне, толкова по-малки са последствията.
Стискам палци нищо да няма Praynig

# 2
  • Мнения: 2 716
И задължително я накарай да повърне.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
При натравяне с гъби зениците са широки, пациентът повръща, халюцинира. При натравяне със зелена мухоморка, която се бърка с полската печурка, смъртността е 90% и симптомите се проявяват след 12-14 часа. От тук.

Мисля, че е добре да посетите лекарски кабинет, за всеки случай. Дано всичко е наред!


Информация за всички нас!


Всичко за гъбите.


От тук:
Как отровните гъби увреждат черния дроб?

В отровните гъби се намират субстанции, които са силно токсични за черния дроб. След консумация на отровни гъби вредните в тях вещества попадат в кръвта и директно увреждат чернодробните клетки. Много често се развива чернодробна недостатъчност с много лоша прогноза.


Какво става след като консумираме отровни гъби?

    * Обикновено симптомите на натравянето се появяват кратко време след консумацията на отровни гъби – от 6-8 часа до 48-ия час.
    * Започват със гадене и повръщане.
    * Силна болка в областта на черния дроб.
    * Болните са в много тежко състояние.
    * Засягат се всички органи и системи на организма.

Обикновено отравянето завършва със смърт. При някои болни това може да се избегне, но остават тежки увреждания на черния дроб, бъбреците и кръвоносните съдове.
Какво да правя, ако се съмнявам, че съм ял отровни гъби?

Незабавно потърсете лекарска помощ. Отидете по най-бързия начин в най-близката Бърза помощ или токсикологично отделение, където ще се вземат необходимите мерки.

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 20:20 от небесна красТавица

# 4
  • Мнения: 607
Какво става с вас?Как сте?Дано всичко да е наред с детенцето.

# 5
  • Мнения: 6 315
Заведете я на лекар. Дано всичко е наред!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 11 340
дано вече сте отишли на лекар! С гъбите шега не бива - стискам палци всичко да е наред! Пиши как сте! Praynig

# 7
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Светле как е Ева?

Дано всичко е наред!  Praynig

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Вчера Мая била запозната с гъбите от баба си, но понеже били престарели и грамадни, взела пръчка и ги намушкала. Казала, че ги убива. Припадам!  Crazy
Тия деца!
Светле, чакаме те!

# 9
  • Мнения: 1 058
Как сте?

# 10
  • Мнения: 1 942
Много се съмнявам да е яла отровна гъба  newsm78 Най-верочтно е надъвкала ония малките кафеви гъби, които растат покрай стари дървета. Доколкото знам те стават и се ядат.
Стискам палци всичко да е наред и чакам да кажете как сте!

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как сте?

# 12
  • София
  • Мнения: 498
Препоръчвам ти да отидеш до Пирогов и да обясниш ...предполагам, че ще и дадат да пие въглен за прочистване и да повърне. Не са шега тия гъби. ....но всичко ще е наред, все пак да я види лекар . Аз така като съм била малка съм яла гъби пред блока и 10 дни в Пирогов изкарах .
Зависи все пак какви са гъбите.
успех и дано всичко да е без проблем.

# 13
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Дано да е била гъбата кладница.Те растат по това време около дърветата. Praynig

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Някой има ли връзка със Светлето? От снощи не е влизала във форума?!
Дано всичко е наред! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт