Безкрайно бърза и полезна салата от карфиол

  • 18 363
  • 11
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Проста салата от карфиол

Продукти:
1 малка глава карфиол
1 лимон

Добавки по желание:
2-3 ч.л. сусам
горчица
лека млечна майонеза

Карфиолът се накъсва на дребни рози и за съвсем малко се бланшира (не трябва да омеква!) или се задушава за 3 минути в микровълнова на 700-900 W с мъничко вода.
Слага се в съдът, в който ще бъде сервирана салатата и се залива с лимоновия сок. Посолява се на вкус.
Може да се поръси със сусам или да се залее със смес от горчица+лимонов сок, майонеза+лимонов сок или комбинация от трите.

Това е  Grinning

# 1
  • Мнения: 5 873
Ще направя салатата в най-скоро време,мерси за рецептата.

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ха, Бу аз правя нещо подобно, но със сос Тартар + кисело мляко, а подправките ми са бял пипер и мнооого магданоз! Мммм, вкусотия! Непременно ще опитам и твоя вариант!  bouquet

# 3
  • Мнения: 545
Мъжът ми много обича карфиол, тъй че и аз ще я пробвам. Аз обикновено му правя салата от суров карфиол - нарязан на ситно, подправен с лимон, сол и зехтин (може и магданоз за цвят).

# 4
  • Мнения: 430
В този ред на мисли:

Шарена есенна салатка:

суров карфиол /половин малка глава или количество по желание
1 домат
1/2 краставица
1 сварена царевица /с нож се изрязват зрънцата на малки "редички" от по 5-6 зрънца/
2 печени червени чушки

Това количество е достатъчно за 2 големи човека и 1 малко човече.  Wink

Всичко се нарязва, посолява се, добавя се зехтин и повечко оцет / или лимонов сок/ и се поръсва с копър. Става вкусно, полезно и много красиво на вид.  Flutter

# 5
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Точно се чудех как да го използвам този карфиол защото паниран, не мога да го ям .
Май ще се занимая и с двете рецепти, защото имам и варена царевица та ще e таман като по твоята рецепта mumi.   chef Simple Smile

Само се чудя дали малко да го бланширам?  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 724
Обожавам карфиол и си приготвям същата рецепта ,но не бях се сетила за сусамчето . Благодаря за идейката, многое вкуснo и здравословнo   Hug

# 7
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Аз го правя по следния начин:
Продукти:
карфиол
чесън
черен пипер
сол
копър
майонеза с кисело мляко

Сварявам карфиола добре така, че да може да се пасира. След като го пасирам добре, прибавям счукан чесън 1-2 глави, сол, черен пипер. Всичко това разбърквам със сос от майонеза с кисело мляко. Получава се хомогенна смес. Накрая прибавям и копър.

# 8
  • Мнения: 1 608
Дамм, тема за карфиоломани  chef.

# 9
  • Мнения: 3 268
Виж в сайта на Бон Апети на Звездев.Има няколко рецепти.

# 10
  • Мнения: 86
Бихте ли ми казали как да си направям маринован карфиол само.?

# 11
  • Мнения: 1 117
Бихте ли ми казали как да си направям маринован карфиол само.?

Ето тук http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … D0%9C&id=417/ има една рецепта, не съм я пробвала все още

Общи условия

Активация на акаунт