Детето в собствена стая - откога?!

  • 2 017
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Моето детенце- Габриел е на година и един месец и вече се чудя дали да не го преместя да спи в собствена стая при условие, че имаме възможност за това. Досега беше в спалнята ни защото според мен така беше по-добре и за двама ни. Освен това доскоро го кърмех и той си искаше своето веднага щом се събуди. Както и да е. Смятам, че в някой близък момент това трябва да стане поради две причини. Повече самостоятелност за нас родителите и за да не се чувства Габи изместен при евентуална поява на второ дете, каквото имаме желание да имаме.   Peace
Как постъпихте вие или какво можете да ме посъветвате?
Забравих да спомена, че Габи се буди по 2-3 пъти на нощ и аз все скачам да го успокоявам и да му давам бибата. Но ако е в собствена стая надявам се постепенно да привикне да се успокоява сам!
Чакам вашите мнения!

# 1
  • Мнения: 46 438
Аз исках да я преместя към 6-7 месеца, но не се организирахме да й направим детската стая и беше някъде на годинка, когато го направихме.
Нямаше никакви проблеми, дори имам чувството, че спи по-спокойно и сама проявява желание. Миналата седмица хвана вируса с повръщането и я слагах да спи при нас, защото ме беше страх да не повърне в съня си и да се задави, но посред нощ ставаше, оглеждаше се, хващаше си възглавницата и отиваше до нейното легло  Simple Smile

Но, ако усетиш, че детето не иска, не насилвай, отложи малко и след 2-3 седмици опитай пак  Peace

# 2
  • Мнения: 2 253
моят син е така от ден първи.да чукна на дърво-не е имало никакви проблеми досега,надявам се и занапред да е така.
и аз мисля ,че като започне да спи сам в стаята си,постепенно ще спре да се буди през ноща Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 725
Преместихме Додо в собствена стая когато беше на годинка. Аз исках да го направим по-рано, но трябваше да направим на нашата спалня ремонт, та изчакахме лятото.
Прие го много добре (но всъщност ние се изнесохме от стаята - не той, та не знам дали това нямаше значение).
За буденето - търчах нощем и още си търча, защото продължава да се буди, но смятам, че да сме отделно е най-добрия вариант за всички ни.

# 4
  • Мнения: 2 161
Малката ми дъщеря е в самостоятелна стая от самото си раждане.Яд ме е ,че на времето не се преборих с предразсъдъците на роднините и не постъпих така и с голямата си дъщеря.

# 5
  • Мнения: 2 211
Преместихме го около годинката, но и до сега си търча нощем между стаите, все още се буди. Но това е по добрият вариант отколкото в спалнята с родителите със сигурност.

# 6
  • Мнения: 4 473
Ще подкрепя намерението ти да отделиш детето в самостоятелна стая, въпреки че моят личен пример изобщо не е за споменаване ooooh!. Дъщеря ми е на почти 6 г и аз спя с нея Blush. Тази година мислех вече наистина (не само на приказки) да я отделя в нейна детска, но реших да изчакам и зимата Rolling Eyes. Мнооого се отвива да му се не види Tired и ако я отделя ще трябва да ставам през час да я завивам Tired, а така ми е на една ръка разстояние. Ако можех обаче да върна времето назад, в момента, в който спре да се буди нощно време - в детска Peace

# 7
  • Мнения: 1 520
Ние го преместихме преди да навърши годинка, но в тази възраст. Мисля че сега е момента, използвай че имате тази възможност. След години ще оцениш подобна крачка.
 Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен моментът идва, когато детето спре да се буди нощем. Иначе да ти търча аз по нощите да давам цици, биби, води и каквото там се дава - абсурд Naughty
Освен това за бебетата под годинка е доказано, че рискът от СВДС се снижава многократно, когато спят с родителите.

# 9
  • Мнения: 888
Ние спим в отделни стаи от 5-тата годинка

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Още спят при нас, много се отвиват и ставам да ги завивам. Но им стегнахме отделна стая и скоро ще ги местим.

# 11
  • Мнения: 2 950
Преместихме я на година и 3-4 месеца. Тя определено беше готова д аспи сама от раждането си, защото нощем се буди много рядко, но аз съм си шубе. Страх ме беше да не повърне и да се задуши и тем подобните.

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да, около годинка мисля, че е удачно!

# 13
  • Мнения: 122
Моите спят отделно почти от както сме се прибрали от родилния дом. Баткото беше на 3 месеца, когато е изнесохме в по- голям апартамент, а бебето от 6- тия ден. Ставам нощно време, за да храня бебето, да ги завивам и т.н. Зимата баткото спеше със спален чувал до към 2-3 година и не се притеснявах, че се е отвил. Миналата зима, естествено не можех да го убедя за спален чувал и за това с по- дебела пижамка и одеалото затиснато с дюшечето и сутрин го намирах завит. Laughing

# 14
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
На 6 месеца я отделих без никакъв проблем.В момента не дава никой да спи в нейната стая, казва, че е само за нея и предпочита да си е самичка вечер.

Общи условия

Активация на акаунт