Дехидратира ли се вашето изключително кърмено/хранено с АМ бебе?

  • 2 643
  • 68
  •   1
Отговори

Анкета

Дехидратира ли се вашето изключително кърмено/хранено с АМ бебе?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 30 окт 2006, 23:14

  • Мнения: 46 438
Пускам анкетата с цел да разсеем или потвърдим заблудите за дехидратацията.
Под изключително кърмено/хранено с АМ, разбирам само кърма или АМ, без ВОДА, сокове, чайчета и други течности.
Уточнявам и че включвам само периода, в който детето не е захранено с твърда храна!
Пропуснах да изключа случаите на недохранване и здравословни проблеми като повръщане и диарии.

Надявам се да не стане обект на спорове, има достатъчно такива, нека видим какво става на практика  Grinning
Благодаря!   bouquet

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 00:41 от Никол

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Имах такива опасения, но всичко беше наред. Кърмих и не давах вода, понеже Мая не искаше да я пие. Та така, всичко е наред.

# 2
  • Мнения: 539
И аз до към 5-6 месец не давах вода, защото не я искаше, но в големите жеги лятото почна да пие по малко, но и сега не повече от 20-30 мл на ден, рядко повече.

# 3
  • Мнения: 6 390
докато кърмих - 4,5 месеца - никаква вода освен в банята при къпане  Mr. Green
След това започнах да давам АМ, но съм предлагала и отделно вода - не че е имало интерес, но с времето й свикна на вкуса  Wink

# 4
  • Мнения: X
Не,колкото и невероятно да звучи на мнозина....съвсем свеж си е....

# 5
Моята бебка (вече на пет месеца и 20дни) пиеше с голямо настървение вода първите два месеца, когато я кърмех. Явно беше гладна. После след като започнах да дохранвам загуби интерес и аз престанах да й предлагам. Забелязах, че имаше сухи памперси сутрин или пък урината й беше по-тъмна. Уплаших се, че съм я дехидратирала, дадох й вода и тя я пое настървено, даже я предпочита понякога пред млякото. Всеки ден изпива различно количество от 20мл до 90мл максимум.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Каква дехидратация, какви пет лева, какви тухли четворки...
Росица до 11-ия месец отказваше да пие вода... Въпреки, че беше захранена... Сучеше си здраво...

# 7
  • Мнения: 3 760
Не! И все още не близва вода. Аз и рядко предлагам....

# 8
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Не,не се е дехидратирала-10 месеца и кусур. Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 4 392
До годинката не пиеше вода.
Писах и в другата тема. Не се е дехидратирала. Peace

Никол, защо им се връзваш на акъла? Wink

# 10
  • Мнения: 4 978
До 6-7 месец Фани се отнасяше към водата почти с отвращение.
Не смятам, че може или още по-малко трябва да се насилва бебе да пие вода, след като не иска.

# 11
# 12
  • по Пътеката
  • Мнения: 180

 Пиеше вода 30дни от раждането-явно е била гладна.
Сега е на 13месеца-отказва категорично..мислех,че ще пропие лятото ,но не..и не мисля,че е дехидратирана..





# 13
  • София
  • Мнения: 1 457
Не, разбира се  Peace

# 14

Общи условия

Активация на акаунт