играчка или предмет за спане

  • 3 014
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 093
Вьпроса ми е с какво заспива ващо бебе/дете, има ли си любим предмет?

Преди няколко месеца реших да взема на Криси играчка, която да му седи само в кревата или да я носим с нас когато патуваме. Най-напред ми отне време да намеря такава играчка. Тук, повечето са много сложни, или се движат, говорят, пеят или имат някаква част по тях, която не е подходяща за вьзраста на Криси. Най-накрая намерих едно пате, което беше идеално за целта. Ярко жьлто, от плат и никакви старчащи елементи по него. Сложих патето в креватчето на макия и очаквах че той ще го гушка ли гушка, но се оказах погрешна. Криси пет пари не даваше за него и му обрьщаше 0 внимание. Дори когато беше заспал, аз слагах патето до него и пак никакьв ефект. След около месец ( толкова ми взе да полагам усилия да ги спреителя), забелеязах че Криси обича да дьржи, като е в кревата си, едно одялце, което е синьо с малко избродирано кученце в единия край. Едва тогава включих, че той си е направил избора за спална играчка и от тогава спрях да пробутвам това пате.  Като си помислих колко време отделих да намеря това пате и похарчих $13 ми става смешно. Е, поне окрасява креватчето.
 

# 1
  • Мнения: 4 390
Абе, според мен, не го привързвай към някакъв предмет за спане.
После какви драми настъпват, ако се загуби, скъса...

Казвам ти го от опит. Grinning

# 2
  • Мнения: 3 367
нямат,заспиват си без екстри
не бих настоявала изобщо,не виждам никакъв сми в това
дъщеря ни си има предпочитано одеало,но спи и с други;мъкне непрестанно кукли,зайци,кубчета,кегли,книги,рингове и пр в леглото си,вадя ги като започне да няма място за нея и така..държи винаги да има книги защото се занимава докато заспи(на тъмно newsm78) и като се събуди по-рано от нужното..

# 3
  • Мнения: 676
упоритостта доста се посмях на упоритоста ти да пробуташ на Криси патето Laughing

Дивианка го е казала. По-добре е да не се превързва към игра4ка, защото после става страшно ако се изгуби или скъса Cry голямо сополивене пада Sad
Онзи ден очния доктор подари на Раян една малка кола (тези дето ги продават в доларама 10 за долар) и понеже е жълта, а Раян се е влюбил в този цвят сега не се разделя от нея. Проблема е, 4е когато я захвърли някъде забравя къде и смятай какво търсене пада (все едно игла в сено да търсиш) недай си боже да не я намеря #Cussing out Запо4нах оба4е да я крия за да не я вижда и да я забрави Wink

# 4
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Най-добре ако не се привързва към предмети. Аз си имам този проблем - синът ми заспива винаги с един мечо и с едно парцалче /нещо като цветна пелена, не мога да го опиша/, на което казва "нани". И когато това нани се пере - постоянно разпитва за него....е имало и периоди примерно 1-2 месеца спи без него, но изведнъж се сеща и пак го изваждаме....и аз не знам вече как да се откажем от това нани.... Thinking Crossing Arms

Аз пък да питам перете ли плюшените играчки? Сега ме е обхванала мания за пране и съм изпрала цялата къща и съм им хвърлила око и на плюшените играчки, но малко се притеснявам да не се раздърпат. Вие какво ще кажете?

Поздрави,
dezita

# 5
  • Мнения: X
Те момичетата са го казали по-горе. Но и аз да споделя своя опит.
Много се чудех как тук всички бебета и малки дечица си имат "дуду" - играчка за спане. Като започнахме яслата, учителките на Бобо бяха много учудени че си няма любима вещ за спане, тревожеха се как ще го приспиват без такова нещо. Е, справяха се - детето си беше свикнало само с бибата. От около 1г.8м. възраст обаче се привърза към едно зайче и го мъкне навсякъде с него (Мариякара, това е зайчето което ни подарихте вие с Яничка). От време на време прибавя и една маймунка или едно куче или едно мече - плюшки. С тях си ходим и в яслата и си заспива с тях.
Това е - децата сами правят своя избор, ни можем много малко да им влияем.

Dezita,
Да, пера през 1-2 месеца всички плюшени играчки. В пералнята, на 30 градуса, с мек прах, някоя по-кратка програма. Ако някоя се раздърпа или развали - хвърлям, но не си спомням за повече от 1-2 такива случки. МНого се дразня на домашния прах и на мръсотията която полепва по плюшките. Без пране няма как

# 6
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
дребното си и3бра "нещо" 3а спане - пижамата ми....в3е си я, когато беше на около 6 м. и не ми я вьрна повече....сега се спи само с нея...ка3ва се "гуши"  Wink

# 7
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моята дъЩеря обикновенно спи с едно плЮШено ку4енце,казва се Кико,но преди това си имаШе друг фаворит,един Ме4о Пух. Като цяло мъкне доста неЩа в леглото си,но май най_лЮбим и е Кико. По принцип може да заспива и без него,де. Wink

# 8
  • Мнения: 118
 Моята щерка заспива с една пелена от тензух(не знам как по-точно да го обясня) newsm78 .само като я видя да си гушне пелената и ми става ясно че ще спи.В градината съм занесла 2-3 такива,щото иначе става страшно Grinning

# 9
  • Мнения: 3 880
Дъщеря ми изобщо не можеше (и още не може) да търпи какъвто и да е предмет в леглото си. От момента, в който започна да се обръща и да командва по-добре ръцете си започна да изхвърля всичко каквото и бях оставила, уж за да си има компания на заспиване. Намирах за много сладко като гледах как някои деца си имат някакъв добър "приятел" с който не се разделят дори в леглото и исках и дъщеря ми да се сприятели с някой, но уви. От друга страна пък, както вече са споменали, си спестявам драмите в случай на безследно изчезнало животно Laughing. Вини Пу й е любимец и него винаги го слага в чантата като тръгнем на някъде, но дори и той не можа да спечели място в леглото й Laughing

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
НЕеее! по-добре да няма, моля те. моята има един меме, плюшен мечо, дето без него не може да живее. ужасно е ти казвам, параноясвам вече..на нищо не го прилича от търкаляне, лигаване, сълзи и сополи и кръв има по него даже.
никъде не тръгваме без него, не ще да заспи без него... постоянно се оглеждам дали случайно не сме го изгубили, дори съм се разтрепервала, ако в първия момент не го видя, защото знам, че ще страда ужасно за него, а вече май не само тя Embarassed
мокър съм го сваляла от тела, само да има мир и любов!
от опит ти казвам, че е по-добре да няма такъв предмет, цялата фамилия сме  притеснени за бъдещето и на собственичката и самия меме Confused

# 11
  • Мнения: 3 098
Моята дъЩеря има то4но три любими мемета(Хара,тогава помня като издирваше мемето,4е се у4удих,4е и твоята Щерка използва тази дума за любима игра4ка).И те са патето Туити,Ме4о Пух и пантерата на Барби. Heart Eyes
Из лавината игра4ки то4но те са й предпо4итани преди заспиване.Не знам как го прави,но преди да е заспала ги"изритва"от леглото си. Mr. Green
А трагедии не ми е правила,заспива си най_спокойно и без тях и в леглото си и в колата,и на ваканция като сме някъде,проблеми няма за това.

# 12
  • Мнения: 11 307
Каката си има един мечо, малкия си има един мечо.
Носим си ги с нас навсякъде. Последния път в България загубихме на малкия мечето. Добре че намерих тук веднага същия, та минахме метър.
Помня каква драма беше с Мемето на Хара. Sad

# 13
  • Мнения: 3 423
Моят младеж заспива само и изключително
на Цоцимелда или Цоцилинда, та се чудя,
как изобщо ще го отбия, струва ми се мисия
невъзможна. Никакви предмети не го влекат,
иска си на меко, топло, мамино. Ами сега?!

# 14
  • Мнения: 2 427
 Joyхахаха,големи сте образи с тези преспивалки.Поне ще имате спомени след като децата ви отраснат и ще им ги разказвате.Дъщеря ми нямаше такъв любим предмет.Имаше две кукли,които обичаше много,но можеше да спи и без тях.Спеше си включително и без бибата(за някои родители да я загубят значи ад),когато не сме можели да я открием.Послушно ми беше като малко детенцето.Мен много ме беше яд че няма нещо любимо за гушкане,защото много са ми сладки децата които си мъкнат рани любими неща навсякъде.Ама сега като чета за МЕМЕто и май добре че е било така!Сега малкия който го чакаме  декември кой знае какво ще ми сервира...

Общи условия

Активация на акаунт