Поликистоза и тестове за овулация

  • 2 033
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 213
Здравейте момичета  Hug
Тъй като този месец няма да посещавам доктора си реших да правя домашните тестове за овулация.
На 8-ми ден от МЦ теста беше положителен а БТ 37,1
Това много ме учуди newsm78
На следващия ден ситуацията беше същата.
И на 10-ти ден БТ ниска ,тест не направих.
Та въпроса ми е поликистозата оказва ли някакво влияние върху тестовете и БТ ?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 814
Да оказва.
При ПК има увеличаване на ЛХ и затова теста може винаги да е (+).
/Нормално е той да се повиши  само веднъж : 12 -36 часа преди О./
При ПК Метода на БТ неможе да се прилага/това е едно от условията/ - има промяна на нивата на хормоните, а те оказват влияние на конфигурацията на графиката.

# 2
  • София
  • Мнения: 213
Значи единствения метод пак си остава фоликулометрията  newsm78 newsm78 newsm78
Ох... много сложно стана...

# 3
  • Мнения: 7 718
Ами направи и когато температурата ти е ниска.

# 4
  • Мнения: 7 640
Ами направи и когато температурата ти е ниска.

абсолютно- това, че имаш ПКЯ, не означава задължително, че ще са невалидни тестовете.
Пък и ти само два ли направи всъщност- може да си хванала овулацията.

# 5
  • София
  • Мнения: 213
направих 3  теста за ову  и всички бяха с бледа втора чертичка
а от 2 дни ме боли ниско долу-пък дали не е овулация newsm78
да си имах в къщи ехограф да се погледна Laughing Laughing Laughing/това само на шега го пиша/ Wink
вече съм толкова объркана , че нямам сили дори да  се оплача от неуспехите... Sad

# 6
  • Мнения: 7 718
Когато втората чертичка е бледа, тестът е отрицателен.

# 7
  • Мнения: 1 419
Лали правилно ти е казала - чети внимателно листовката - тестовата линия трябва да е поне колкото или по-тъмна от контролната, за да отчетеш положителен резултат  Wink

При ПКЯ тестът за овулация често не важи именно заради разместените хормонални нива - аз съм имала силно положителни тестове в няколко поредни дни без обаче да е имало реално овулация  Peace А иначе температурата си важи - ако има двуфазност обикновено има и ову. По този начин рабрах още на третия месец, че става нещо нередно при мен, защото имах положителни тестове, а БТ мърдаше много надолу-нагоре без да има двуфазност  Embarassed
Но най-сигурно е с фоликуметрия - поне докато установиш, че овулираш редовно, защото при ПКЯ често има много рядка или изобщо липсва овулация.

А що се касае до болките в корема - един от синдромите на ПКЯ е точно чести болки в областта на яйчниците, така че положението наистина е малко по-сложно и е добре да се следиш с лекар.

Късмет  Peace

# 8
  • Мнения: 769
Аз лично с тези тестове не можах да се справя.. Confused Confused пробвах 2-3 месеца, никога не ми показват Овуто, накрая направих фоликулометрия, и  слава богу си имам нормална О. Е, разбира се не мога да я проследавам всеки месец на ехо..
Така че тези тестове не са причина за паника според мен...

Но, подкрепям мнението, че болки ниско долу може да се дължат на ПКЯ. На мен преди да ми махнат кистата в продължение на година преди М имах ужасни спазми..

Общи условия

Активация на акаунт