Пак за СЕКЦИОТО-няколко въпроса

  • 1 803
  • 37
  •   1
Отговори
  • във фурната
  • Мнения: 596
Преди 6 дни родих секцио.Вътрешните шевове понякога така силно ме опъват,че изпитвам остра режеща болка,такава,че все едно вътре нещо се разкъсва и не мога да се изправя.Лекарите ми казаха,че това е защото съм имала нисък праг на болката.Въпросът ми е към родилите секцио-и вас ли така ви е боляло?След колко време тази болка отшумява?Колко тежко мога да вдигам?Сега бебето е 3 кг.,но като стане повече-4...5...6,т.к.няма кой да ми помага,мога ли да го вдигам?Благодаря на всички предварително Hug

# 1
  • Мнения: 619
Ами аз забравих за операцията след 10-ия ден...Тръгнах на фитнес след 1 месец и там вдигам доста тежко...Зависи все пак дали лекарят ти е бил добър, не всеки може да прави секцио...Или е просто индивидуално.
Но което знам, е че трябва да се движиш много и да не се щадиш откъм движение...така по-бързо ще зарастне раната!
Успех!

# 2
  • Мнения: 858
И аз съм със секцио.Много е рано още за това те опъва и боли.Аз 5 дни лежах в болницата,после в къщи още 2 седмици поне си ме болеше ,опъваше,гледах си бебчето което беше 3 250 и го носех без проблем,но за всичко останало в къщи ми помагаха.Много е важно да се движиш повече,за да мине по-бързо.След 2 седмици останах сама и бавно и полека поех всичко в ръце.Сега вече бебо е 5 кг нося го ,ходя до магазина,нося си покупките ,свалям количката но за сега не вдигам повече от 10 кг и гледам да не се претоварвам свръх много от към вдигане на тежко,но вече не ме боли ,не ме опъва и само разреза още е с лилав цвят  и ми напомня за операцията.Спокойно всичко ще си дойде по местата.За фитнес ми казаха да не вдигам големи кг просто защото на коремната стена и трябва време да се стегне постепенно ,а иначе в последствие се получават хернии .

# 3
  • Мнения: 1 555
Аз родих спешно секцио и мога да ти кажа, че дори след като излязох от упойката не ме болеше нищо, а и по време на престоя в болницата не усещах кой знае каква болка, а по скоро имах чувството че ако направя по рязко движение червата ми ще се разпилеят по пода  Shocked но при всеки е различно !!! При мен абсолютно никой не ми е помагал и още в момента, в който се върнахме вкъщи започнах сама да върша всичко независимо че не е препоръчително! Вдигах си детето и количката абе луда работа, но да чукна на дърво ми няма нищо ! Най-важното е да не се отпускаш и много да се движиш, за да не се получат сраствания! Радвай се на прекрасното съкровище, което имаш и вярвай ми няма да усещаш болка  Grinning Скорострелно въдстановяване !!!!

# 4
  • Мнения: 483
Здравейте,
най-вероятно ще раждам секцио по медицински причини, та това малко ме тревожи. Бихте ли ми казали колко време е необходимо за да влезете в час след операцията - без да ме плашете  Laughing Да зарасне раната, да започна да се движа нормално, дори да мога да спортувам... и други подробности биха ми били полезни. Благодаря предварително.  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми се роди 5,180. Бяхме 7 дни в болницата и след това майка ми ми помагаше 10 дена. Като си тръгна поех цялата домакинска работа и бебчо. Операцията ми беше 2 часа и 40 минути и се притеснявах да не се отвори раната. Слава Богу бързо се възстанових, а от 20-я ден започнах да ходя на разходка с количка 13кг + бебе над 5кг. Входът на кооперацията, където живея е на 8-9 стъпала над нивото на улицата, та съм носила и все още нося количката с бебето вътре всеки ден.

# 6
  • Мнения: 8 917
Преди 6 дни родих секцио.Вътрешните шевове понякога така силно ме опъват,че изпитвам остра режеща болка,такава,че все едно вътре нещо се разкъсва и не мога да се изправя.Лекарите ми казаха,че това е защото съм имала нисък праг на болката.Въпросът ми е към родилите секцио-и вас ли така ви е боляло?След колко време тази болка отшумява?Колко тежко мога да вдигам?Сега бебето е 3 кг.,но като стане повече-4...5...6,т.к.няма кой да ми помага,мога ли да го вдигам?Благодаря на всички предварително Hug

В края на седмицата  бях "забравила" че съм родила Peace

# 7
  • Мнения: 2 126
Болеше ме докато излизах от упойката и постепенно започнах да усещам всичко.После останхме 5 дни в болницата и едва ставах от леглото,страшно много ме опъваше и болеше.Движение му е майката.След около седмица или две в къщи всичо поотчумя и си вдигах и вършех всичко което трябва.За бебето не се притеснявай,докато стане 5-6кг ти ще си забравила за операцията Peace

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Ами явно всичко е индивидуално, защото аз не съм имала такива усещания. При по-резки движения ме наболяваше, но иначе като цяло - не. Опъването изчезна след около месец напълно, но аз много се движех. С мен заедно правиха секцио на друга жена и тя през цялото рвеме в болницата се оплакваше, че много я боли и ходеше доста приведена - страхуваше се да си опъне шевовете. Срещала съм я често и тя сподели, че дори към 6-тия месец след операцията чувства дискомфорт.

# 9
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Здравейте,
най-вероятно ще раждам секцио по медицински причини, та това малко ме тревожи. Бихте ли ми казали колко време е необходимо за да влезете в час след операцията - без да ме плашете  Laughing Да зарасне раната, да започна да се движа нормално, дори да мога да спортувам... и други подробности биха ми били полезни. Благодаря предварително.  bouquet

Всичко е строго индивидуално! Аз имам две секциота. С първото не спря да ме боли до второто  Laughing
Второто обаче го забравих още първия месец Peace
От значение е как ще те зашият, с какви конци,как ще понесе организма ти операцията............... Ей такива на неща.
Но ще можеш да си спортуваш след 6 месеца на воля, а да се движиш нормално скоро след операцията.

# 10
  • Мнения: 2 005
Ne mi be6e do bolka kato razbrah,4e bebo e v intenzivno otdelenie.Iznosih go s golqma mioma 15sm. i pri sekcioto sam poly4ila golqm kravoizlev,bebo e bil pretisnat ot miomata i edva sa go izvadeli,dr.podrobnosti ne znaq.Cql jivot ne moga da blagodarq na D-R Ta6kova,4e mi e spasila jivota,ne samo moq,a i na sina mi.Blagodarq i,4e go imam-sega jiv i zdrav.Pri vsi4kite tia problemi bolka yse6tah v sarceto si.Kato ni izpisaha na 12den vaob6te ne sam se pazila.Nikoi ne mi e pomagal v otglejdaneto na deteto,osven sapryga mi.Ne mojaha da mi otstranqt miomata i se naloji bebo kato stana na 5m. da me operirat otnovo.Otstraniha mi cqlata matka bez q4nicite,sled koeto trqbva6e qko pazene,no yvi nqma6e kak.Taka,4e Gospod da te pazi.

# 11
  • Мнения: 216
А колко часа след секциото може и трябва да започне раздвижването ?

# 12
  • Мнения: 2 309
Раздвижването се прави,колкото се може по-скоро!!!
При мен това се случи на 12ч.от операцията.На следващия ден си ходих нормално,а след като ми свалиха конците,припках.Детето си го вдигах още от 1 ден,та до ден днешен...нон-стоп.Само него,нищо друго.Лигени и такива-НЕ!
Болките ми отшумях след близо година...

# 13
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
А колко часа след секциото може и трябва да започне раздвижването ?

Казват че колкото по бързо се раздвижиш, толкова по - добре!
Но във всяка болница практиката е различна. В повечето 24 часа не ти дават да ставаш.
Аз лично се раздвижих 7 часа след операцията, но с помощта на тати!

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
24 часа след секциото те вдигат. Аз родих сина си в 9.07 ч. на 25 юли и на другата сутрин ме накараха да стана. За болката - всичко е индивидуално. Боли разбира се, това си е коремна операция, но колкото повече лежиш, толкова по-лошо. Синът ми се роди 4340 грама и от втория ден след операцията си беше при мен в стаята. Ясно ти е, че като зареве няма кой освен мен да го вдигне и носи, нали?! Така че споко - не е болка за умиране, просто има девойки с неясна представа за коремните операции /да не говоря за лиглите/ или по-нисък праг на болка. Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт