КЪрмене и рахлабителни

  • 682
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Изивнявайте , ако темата се повтаря , но нямам много време за да се ровя и да търся отговори. Проблема е следния - кърмя , но често се запичам . Мога ли да пия разхлабващи чайове или нещо друго , без да предизвикам същия ефект върху малката .
Ще се радвам да ми дадете съвет как да постъпя , че да ми се поизпразни стомаха и всекидневно да се изхождам , а не един път седмично както е сега .

# 1
  • Мнения: 8 917
Според мен няма проблем да пиеш чай Блевит Л  например Peace

# 2
  • Мнения: 942
Според мен няма проблем да пиеш чай Блевит Л  например Peace
Не че много разбирам ама този чай нали беше за бебета(да ги разхлабва тях).Той не преминава ли в къмата? newsm78

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мислила ли си да регулираш изхожданията с промяна в диетата? Мюсли, сини сливи на гладно, мед, разтворен в чаша хладка вода, ленено семе, фибри от сорта на Хуск и т.н. - има много възможности, без да се налага да прибягваш до медикаменти.
Препарати със сена не се препоръчват - може да предизвикат същия ефект и у бебето.

# 4
  • Мнения: 175
Hedra , честно казано не съм мислила . Малката има ужасни колики и аз много внимавам какво ям . То като се замисля не остана кой знае какво да се яде  , затова и не знам какво да употребя за да се изхождам нормално . Четох , че половината от зеленчуците , които обичам не бива да ги ям ....Бих приела рецепти с най-голямо удоволствие ..

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тези всичките, които съм изброила, не би трябвало да влияят на коликите. Мюслите са зърнени смески, обикновено пълнозърнести (помагат и за количеството мляко) - вкусни са и са много подходящи за закуска, обикновено се разбъркват с кисело мляко. Мед може да употребяваш (макар че директно на бебета не се дава) - 1с.л. се разтваря в чаша хладка вода и се изпива на гладно сутрин. Сините сливи (сушени) се ядат също на гладно. Фибрите си имат на опаковката как се ползват, не предизвикват колики. Същото и с пшенични и овесени трици (има ги в повечето супермаркети) - разбъркват се в кисело мляко. От лененото семе може да се прави отвара (залива се 1ч.л. с гореща вода и се оставя докато поизстине, пие се и отварата и се изяжда семето - пак на гладно) или да се яде директно, а може и да се прибавя към мюслито за закуска.
Един въпрос - приемаш ли достатъчно течности? Важни са не само за достатъчно кърма, а и в случаите на запек.Ако приемаш по-малко от необходимото, тогава това в комбинация с повишените нужди от течности заради кърменето може да стане причина за запек.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Овесени ядки с мед за закуска сутрин на гладно, много добре действат smile3550

# 7
  • Мнения: 1 097
Това с меда в хладка вода действа много бързо  Peace
Аз съм със запечен стомах от години (а съм на 22, не е да кажеш от нерви или от заседнал начин на живот), просто винаги ми е бил по-бавен метаболизма....
Също и сини сливки много обичам, но действат след няколко часа.

Сетих се и за царевица в консерва  Peace

Общи условия

Активация на акаунт