Изрива се по бузките след хранене?!

  • 822
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 648
След всяко хранене с лъжица моя син получава червени пъпчици по бузите, които избледняват след няколко часа! Чудя се това реакция от какво е? Може ли да бъде от плод в пюрето или от някой от зеленчуците? Или пък е от контакта с лъжицата като му обирам излязлата от устата храна? Или от салфетката?
Направо незнам какво да мисля?

# 1
  • Мнения: 3 334
ние сме същия случай и до днес,от храната е според мен.Хриси се изрива най-редовно от домат,лимон и кисели неща /краставици,зеле/.След като се нахрани веднага се изрива по брадичката и бузите /так където се е намазала с определената храна/,но след като я измия след 1/2 часа изчезва /избледнява/!

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
След всяко хранене с лъжица моя син получава червени пъпчици по бузите, които избледняват след няколко часа! Чудя се това реакция от какво е? Може ли да бъде от плод в пюрето или от някой от зеленчуците? Или пък е от контакта с лъжицата като му обирам излязлата от устата храна? Или от салфетката?
Направо незнам какво да мисля?
Лъжицата метална ли е?
На моята приятелка детенцето й така се обриваше от метална лъжица. Като я смени с пластмасова нещата се оправиха. Звучи ми много глупаво и нямаше да повярвам ако не го бях видяла, но е факт.

# 3
  • Мнения: 137
И на нас бузите ни изпръхват..няма пъпчици, по-скоро кожата става малко по-грапава и суха..като я намажа с овлажняващ крем минава веднага..все още и аз не зная от какво е.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 648
Не, не е метална!

# 5
  • Мнения: 677
Моят син вече е почти на 5 годинки и все още се зачервява около устата ако се пипа с лъжичката(метална) да си обира храната или му остане някоя троха хляб намазана с нещо от манджата.Все още понякога от определени храни получава лек обрив и на бузките.
Просто явно той е с много по-чувствителна кожа,защото като по-малък се обриваше по тялото от праха за пране.
Спокойно всичко с времето отминава.
Моят съвет е да не се маже с нищо кожата,да не се миете често със сапун(само когато идвате отвън или сте се замърсили много в къщи),защото той я изсушава допълнително.Просто се измийте с леко топла водичка и веднага щом видите останала храна по устичката на детето я махайте леко с пръст,просто да падне,не да го триете със сълфетка.Оставете естетиката на храненето за по-нататък,главното е сега детето да се чувства добре докато се храни.
Успех.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт