За колко време се възстановихте след секцио?

  • 7 927
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Здравейте,
най-вероятно ще раждам секцио по медицински причини, та това малко ме тревожи. Бихте ли ми казали колко време е необходимо за да влезете в час след операцията - без да ме плашете   Да зарасне раната, да започна да се движа нормално, дори да мога да спортувам... и други подробности биха ми били полезни. Благодаря предварително.
 
 
 
  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 917
Здравейте,
най-вероятно ще раждам секцио по медицински причини, та това малко ме тревожи. Бихте ли ми казали колко време е необходимо за да влезете в час след операцията - без да ме плашете   Да зарасне раната, да започна да се движа нормално, дори да мога да спортувам... и други подробности биха ми били полезни. Благодаря предварително.
 
 
 
  bouquet
Въобще няма да те плашим, дори напровитв. Аз те поздравявам за "избора" и ще видиш, че няма да съжаляваш и няма за какво да се притесняваш. Боли първите 2-3 дни, нормално е - все пак е рана, ти да се порежеш, че боли, а от коремчето ти е излезло бебче. Но със сигурност е поносимо, след като не съм приемала никакви обезболяващи. На края на седмицата само белега ще ти напомня, че си имала операция. След това ще се пазиш от вдигане на тежко, но кое момиче пък вдига толкова тежки неща, така че и тук си ок. И към 2-3 месец може да започнеш с леки упражнения. Както виждаш - нищо страшно Hug Леко раждане ти желая и едно здраво и красиво бебче  bouquet

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Не се страхувай. Ако всичко е нормално колкото по-рано те вдигнат да се раздвижиш - толкова по-добре. Болката не ми се видя много силна - и аз не съм ползвала обезболяващи като The sun. Да добавя - 8 дни след операцията ходих на бизнес среща  Crazy

# 3
  • Мнения: 483
 Благодаря много! Дано наистина всичко мине нормално! newsm10 smile3525

# 4
  • Мнения: 397
Още на 3-тия ден ставах, движех се и постепенно за една седмица напълно се възстанових!
Така, че колкото по-рано се раздвижиш - толкова по-рано ще се възстановиш!
Нормално е да боли /все пак си е операция/, но всичко минава и се забравя!!!
Не се страхувай - всичко ще е наред! Леко раждане! Peace

# 5
  • Мнения: 105
Спокойно. Аз се раздвижих на 24 час. На 4-5 ден нищо ми нямаше. До 40 ден избягвах да вдигам бебешката количка, но бебчо, пране и пазарски чанти съм си носила.

# 6
  • Мнения: 137
На сутринта след операцията от реанимацията до стаята си отидох пеша, не на количка..е разбира се ходиш съвсем бавно. Използвай момента докато не те е отпуснала съвсем упойката..това е точно вторият ден до около следобяда. И колкото по-малко се залежаваш в болницата по-малко и боли.

# 7
  • Мнения: 2 700
Действително, не трябва да с притесняваш. Имам две раждания - първото нормално с N вътрешни и външни шефове. Поне един месец след това не можех да ходя и сядам нормално. Второто беше със секцио - болката, както казва The Sun, беше поносима и отминава в рамките на седмица.
Леко раждане!

# 8
  • София
  • Мнения: 35 814
На сутринта след операцията от реанимацията до стаята си отидох пеша, не на количка..е разбира се ходиш съвсем бавно. Използвай момента докато не те е отпуснала съвсем упойката..това е точно вторият ден до около следобяда. И колкото по-малко се залежаваш в болницата по-малко и боли.
Peace
Леко раждане

# 9
  • Мнения: 1 432
На 10я ден 6те забрави6 4е си раждала ,аз за болката на 4-5 Hug.мен пове4е ме боле6е раната,която конеца ми бе6е направил на мястото на възел4ето,колкото самото място на операцията Peace

# 10
  • Мнения: 7 803
5 часа след операцията се къпех сама в банята  Hug

# 11
  • Мнения: 1 294
На петия ден не чувствах абсолютно никаква болка, само дразнене на мястото на оперативния разрез.Имай предвид това, че колкото по скоро започнеш раздвижването, толкова по-бързо ще е възтановяването ти, така че скачай смело от леглото още същия ден.Аз започнах раздвижването си някъде 12 часа след операцията.
Успех  Hug

# 12
  • Мнения: 5 103
На 5 ден бях без болки.
На 10тия на дискотека Embarassed даже танцувах.
На 14 влачех количка 15 кг, нагоре надолу по стълбите Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
5 часа след операцията се къпех сама в банята  Hug
При мен не след 5 часа, но след 12часа, не усещах, че съм раждала и се къпех в стаята на болницата.

# 14
  • Мнения: 592
Цитат на: The Sun link=topic=133157.msg2508527#msg2508527 date=116056466
 
 
  bouquet
[/quote
Въобще няма да те плашим, дори напровитв. Аз те поздравявам за "избора" и ще видиш, че няма да съжаляваш и няма за какво да се притесняваш. Боли първите 2-3 дни, нормално е - все пак е рана, ти да се порежеш, че боли, а от коремчето ти е излезло бебче. Но със сигурност е поносимо, след като не съм приемала никакви обезболяващи. На края на седмицата само белега ще ти напомня, че си имала операция. След това ще се пазиш от вдигане на тежко, но кое момиче пък вдига толкова тежки неща, така че и тук си ок. И към 2-3 месец може да започнеш с леки упражнения. Както виждаш - нищо страшно Hug Леко раждане ти желая и едно здраво и красиво бебче  bouquet
това все едно аз съм го писала.Точно така беше и при мен

Общи условия

Активация на акаунт