За почистването на нослето на бебето

  • 2 195
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 845
Колко често почиствате нослето на бебето?
И с какво - с аспиратор или с фитилчета от памук?
На мен педито ми показа как да си правя тези фитилчета и с тях.Ама все ми се струва, че ще и разширя ноздричките.И ме е страх да не оставят власинки от памука.Често нослето се запушва и се чудя по веднъж на ден дали е достатъчно?
А как е с тези аспиратори?

# 1
  • Мнения: 5 255
Всяка вечер след къпане - носле и ушички (и двете с клечки за уши).

# 2
  • Мнения: 2 006
Секрет4етата по4иствам с кле4и за уши(ако има разбира се и се виждат) ина4е не бъркам много 4есто,пък помпи4ката я използвай възможно най-рядко.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Прави малки фитилчета  и няма да разшириш ноздрите.Моя като беше със запушен нос от стафилококи му слагах всеки път 10мин преди ядене.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Аз почиствам с памучни фитилчета, като ги потопвам в топличка преварена вода и ги изцеждам, като са навлажнени, мисля, няма опасност да останат власинки в носа. А пък и да останат, бебо като кихне, дори и секретите ще излязат навън  Wink

# 5
  • Мнения: 1 753
Цитат на: biliana333
Прави малки фитилчета  и няма да разшириш ноздрите.Моя като беше със запушен нос от стафилококи му слагах всеки път 10мин преди ядене.


А какви капки използва за лекуване на запушения нос? Че и ние сме така от 6 дена вече и утре съм при педиатърката да й кажа, че тези Коларголови капки въобще не помагат.  Imp

# 6
  • Мнения: 4 406
педиатърът ще ти предпише нужното за вас

# 7
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
А какво ще  речат фитилчета? Как ги правите?

# 8
  • Мнения: 343
На нас ни предписаха физиологичен разтвор, но определено не виждам подобрение, а го използваме от 1 седмица.

# 9
Аз използвам клечки за уши с физиологичен разтвор. Педиатърката каза да почистваме нослето всеки ден, но аз го почиствам много рядко, защото нямаме проблеми, а и почти не повръща.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 845
Вземаш памук и отксваш едно дълго парченце-0,5-1 см широк и на длжинка около 10см.Започваш да го разстилаш, т.е. да го изтняваш.Единият край замотаваш на клечка за зъби /както с филмчето в апарата/ и така продлжаваш да замотаваш помагайки си с пръсти и опъвайки.СДтава нещо като вретенце.Спираш, когато дебелината ти те стори достатъчна.
Те т,ва е.
Доста неясно звучи. Аз още го овладявам, пък съм гледала как ги правят.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: mtz
А какво ще  речат фитилчета? Как ги правите?


Аз ги правя по следния начин: стискаш ръката си в юмрук, в образувалата се дупка между свития показалец и палеца пъхаш откъснати парченца от памук (да не са нито много големи, нито пък малки) и така набутваш няколко, примерно 6-7. Образуват се като спластени топчета памук, които при едно леко потопяване в преварена водичка, лесно се навиват на фитилчета, пак с показалеца и палеца правиш едни въртеливи движения. Не знам доколко добре го обясних, обаче  Wink

Това ми го показа майка ми, която е мед.сестра и цял живот се е занимавала с поставянето на ижекции, оттам и хитринката с памучетата.

# 12
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Мерси за ибфото, ще пробвам  Grinning

# 13
  • Мнения: 772
Ние взехме онзи спрей Sterimar (ок. 6 лв. струва), който доста мами и тук май ползват - пак като физиологичния разтвор, с но морска вода; доста сме доволни, но наш бебо си има нещо като хрема и понякога му е много запушено нослето и това помага доста ефективно, ама не бих казала, че е толкова удобен - едвам му го пъхаме в нослето.
Иначе - навлажнени - с преварена вода - клечки за уши, от по-тънките.

# 14
  • Мнения: 356
Момичета, аз съм си изградила навик всяка вечер след къпане да чистя ушите и нослето, независимо, че не е запушено. Нослето го почиствам с клечка за уши /тези без ограничител/ леко омаслена с бадемово масло / в никакъв случай да не се образува капка/. Наистина трябва да е много леко омаслено, защото иначе е опасно. Не знам да ли е от маслото, но малкият още не имал хрема при положение, че ми е настивал.

Общи условия

Активация на акаунт