За пиенето с биберон или с чаша...

  • 589
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Става въпрос за този вид  чаши
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_45_158&products_id=1762
сина ми е на година и два месеца и от около месец се мъча да го накарам да пие сок с тази чаша с т.нар. човка
Да ама чашата която си купих подлизва заради дръжките и сега съм с нова -без дръжки
Но той нещо не я иска -сложих човката вместо биберона на неговото шише- и така не я иска-ако му дам старата с дръжките- и нея не ще... ooooh!
Въпроса ми е - рано ли му е да го уча с това приспособление?Докога може да пие сок и вода с биберон
Той мляко преди лягане вече не пие ,а през деня е или с чашата /ако я иска /или с биберон
Вие до каква възраст давахте млякото с биберон?Казаха ми че вече бил голям за него и да го уча с тези чаши и скоро с обикновенна newsm78
Моля майките на по-големи дечица да ми кажат те как са постъпили

# 1
# 2
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Има деца които не умеят да пият от такава чаша. Сина ми пи от нея, когато научи че ще става батко  Mr. Green Mr. Green
Катето пие от сламка и от чаша, но от това чудо не ще! Дъвче го и си играе само, за пиене и дума не може да става Mr. Green

# 3
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Остави го само с чашата и ще се научи.Децата по инстинкт си подлагат езичето като за сучене и затова им е по-трудно с чашата понеже е твърда.По-принцип не е рано да го отучваш но не е и проблем да го отложиш още малко.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
От 9 - тия месец му давах водата с такава чаша, а АМ с биберон. Все още не се е научил да пие от обикновена чаша и си търси "Човката", а биберона махнах след като стана на 1 година - тогава минах на кисело мляко и го давах вечер с лъжичка.

# 5
  • Мнения: 8 917
Сама се научи да пие и от чаша, и от сламка когато й дойде времето Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 820
От две-три седмици пие вода от чаша с накрайник.Научи се доста бързо,за мое най-голямо учудване.

# 7
  • Мнения: 100
За мое най -голямо учудване преди около час- след като не искаше да пие от обяд с чашата, а аз не сложих биберон Twisted Evil без протести си я взе и си изпи сокчето...
Дали ако продължа да давам с биба пак ще откаже да пие с "човката"?

# 8
  • Мнения: 2 211
Синът ми така и не пожела да пие от тези чаши. Първо се научи със сламка, а към втората година сам с истинска чаша. Ако не иска, не го карай на сила, като му дойде времето сам ще се научи.

# 9
  • Мнения: 292
Ами ние си пием водичката с чаша с накрайник  от 2 месеца, а млякото с биберон ...

# 10
  • Мнения: 1 259
От седмица го преследвам с такава чашка Tired...ниеска и неиска да пие от нея Tired.Само дъвче накрайника и това е! Явно още не е готово детето.

# 11
  • Мнения: 773
Аз пък въобще не съм си поставяла такива цели да го отказвам от биберон. обаче от една седмица започна да ми отказва вечер да си яде кашата от шишето. пак по същото време прояви желание да пийне от обикновенна чаша с цел да ни имитира. От тогава сутрин му давам по-малко чайче от обикновена чаша. Иначе сутрин си закусва от биберон и пие вода от всякакви шишета.

Общи условия

Активация на акаунт