Докъде бихте стигнали в борбата за децата си?

  • 1 356
  • 13
  •   1
Отговори
Знам, че всеки родител прави най-доброто за децата си, а когато децата имат някакви проблеми би направил и повече.

Вероятно повечето от вас са си задавали въпроса, и ми е интересно да узная докъде бихте стигнали.

# 1
  • Мнения: 3 504
Бих стигнала в борбата си до края, в законоустановите рамки, не мисля да прекрачвам закона и да направя нещо щурово. Тук народа не е научен да се бори за правата си и докрай, ако сте чели форума ще разберете, че когато една майка иска това, което се полага за детето й се бори до край и има успех и всички ние съпричастни и помащаги се радваме, дори и институциите не са свикнали на такъв отпор от страна на родителите.

# 2
  • Мнения: 5 525
Да аз също бих направила всичко за децата си, всичко което е по-силите ми.

# 3
  • Мнения: 2 242
Трудно ми е да отговоря на този въпрос. В какъв смисъл докъде?
Никой не знае до къде би стигнал според мен. Защото никой не знае какво точно го очаква. Няког някой да е чувал "това ако се беше случило на мен аз нямаше да мога да се справям като теб"? Не е така. ВСЕКИ се справя. Както може. А какво още му предстои да направи, докъде...??? Каквото смята че е добро за детето му.
До последния си дъх.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Докъдето бих стигнала и за здравите си деца. Не ги деля. А докъде точно - не знам, зависи от много фактори. А какво точно имаш в предвид под борба?

# 5
Бих стигнала в борбата си до края, в законоустановите рамки, не мисля да прекрачвам закона и да направя нещо щурово. Тук народа не е научен да се бори за правата си и докрай, ако сте чели форума ще разберете, че когато една майка иска това, което се полага за детето й се бори до край и има успех и всички ние съпричастни и помащаги се радваме, дори и институциите не са свикнали на такъв отпор от страна на родителите.

Не съм правителствен орган, не съм член на никаква организация, секта или сдружение.
Въпросът ми е по-скоро за ситуация от типа - претъпкан автобус, човека до вас Ви съчувства и ви прави место да стъпите с кутрето на левия крак до него, а вие (без да искате) стоварвате тока на обувките си върху пръстите му и очаквате той да не усети.

Изпитвате ли угризения в този случай, или си затваряте очите и продължавате смело напред, мислейки си че го правите в името на своите деца?

Нещо от типа - вървите си по улицата, намирате портфейл с 1000лв и лична карта, докторът е поискал 800лв за операцията на детето ви, планирана за утре, а вие имате само 100лв - ще се поинтересувате ли от другия човек - дали това са му изтеглените спестявания и за какво ги е изтеглил?
Ще оставите ли в портфела остатъка?

# 6
  • Мнения: 534
Хора прегазвайки всичко пред себе си в името на "своята свята цел"е имало винаги.И това не е свързано с наличието или липсата на проблеми.Защото както е относително да нямаш/един е беден с 5 лв.в джоба,а друг с 50 защото му трябват 100/за някой проблем е детето му да получи двойка,за друг,че не е отличник във всичко или,че не рисува добре,или че взема наркотици,краде или има интелектуален или физически проблем.За всеки неговия проблем е най-важен.Но ми се струва че ние от този форум сме по- толерантни защото знаем цената на страданието и ценим малките си победи.А когато става въпрос за избор между морал и здравето или живота на детето ти,мисля,че отговорът е ясен.Дали обаче ще се замислиш-това всеки ще разбере когато му се случи-иначе ще излъже.

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Оставам с впечатлението че автора на темата се чувства засегнат от някакво действие или изказване на родител, който пише в този форум. Не се смятам превилигирована заради това, че имам дете с увреждане, което да ми позволи да не се съобразявам с околните. Може би въпроса в темата трябваше да е друг?"Ощетени от съдбата ли се чувствате и това прави ли ви по-агресивни/лоши...." или нещо такова?
Госте, хайде да бъдеш по-конкретен , моля!

# 8
  • Мнения: 4 414
аз не разбрах защо точно в този форум е пусната темата newsm78
не мисля, че майките на деца с увреждания са по-склонни да "минават през трупове" за децата си.
госте, ако имаш нещо конкретно предвид, сподели го...
иначе, моето мнение е като на Гери:
Цитат
това всеки ще разбере когато му се случи-иначе ще излъже.

# 9
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Анонимното писане в този форум,където всички се познаваме малко или много не е желателно! Naughty
 Госте,ако имаш нещо да ни кажеш или искаш да разискваме дадена тема,бъди така добър/а първо да се регистрираш или излезнеш от анонимност.
 Всеки е добре дошъл тук,стига да е открит,както са и всички останали! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 914


Нещо от типа - вървите си по улицата, намирате портфейл с 1000лв и лична карта, докторът е поискал 800лв за операцията на детето ви, планирана за утре, а вие имате само 100лв - ще се поинтересувате ли от другия човек - дали това са му изтеглените спестявания и за какво ги е изтеглил?
Ще оставите ли в портфела остатъка?


Подозирам,че госта изобщо не е родител, пък какво остава на дете с увреждане,ако беше сигурно щеше да знае, че човек в нашето положение света ще обърне за да помогне на детето си .Аз в такъв момент въобще не мога да мисля за този който ги е загубил ,а по скоро ще благодаря на бога ,че ми изпраща помощ с която да си платя операция ,която би могла да промени живота на детето.Докъде бих стигнала?Докъдето успея-никой незнае докъде се простират възможностите му,но предполагам за детето си ,докъдето ми е отредила сътбата

# 11
При цялото си уважение към вас, ще остана в анонимност, освен ако не държите да направите достояние на всички IP то ми - знам, че можете.

Това, че не се регистрирам/логвам не ме прави по-лош човек, отколкото някой, който се е регистрирал тук и пише редовно. Ако това ви притеснява - просто ще спра своята активност във форума.  Но доколко добре се познавате една друга?

Любознателна е на прав път, но не изказано мнение ме засегна.

Може би съчувствието ме е направило "добър човек" или както се убедих - това означавало вече "глупав човек".

Успех в борбата за права на децата си, и знайте че друг път ръка няма да подам на никой, освен ако няма изгода за мен.

# 12
  • Мнения: 485
Грях ми на душата, но това ми прозвуча малко като.... Birdie  Sad
Birdie, извинявам се ако не си ти /по-скоро ще се радвам ако не си ти / Sad

# 13
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Нямам право и не бих направила достояние IP  на форума.Не виждам и смисъл от това!
Изказването ти е може би под влияние на афект,но прозвуча грубо.А аз не разбрах някой от тук присъстващите да те е обидил.
Хора има всякакви,аз също сам се лъгала в стремежа си да помогна.Но това не дава основание да слагаш под един знаменател всички,нуждаещи се от помощ!
 
Ако мислиш,че има смисъл,пиши ми на лични!

 А дотогава...С цялото ми уважение към теб,заключвам темата!

Общи условия

Активация на акаунт