Вазикулит

  • 1 276
  • 5
  •   1
Отговори
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Синът ми има медикаментозен вазикулит не можах да намеря подобна тема, ако някой има опит с това заболяване,  ще бъда благодарна да сподели..Поздрави и здраве на всички.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Васкулитът представлява увреда на съединителната тъкан на кръвоносните съдове, в резултат отворът на съда се стеснява или стената се разрушава, има проблем с кръвоснабдяването в дадена област и кръвоизливи по кожата, точици, подутини, пигментация и т.н. В случаяс твоето детенце причината е свръхчувствителност към дадено лекарство, което е приемал. Лечението обикновено се провежда с кортикостероиди. Успех  Peace!

# 2
  • На остров
  • Мнения: 13 498
При нас ни назначиха лечение с друг антибиотик, (дано и към него не се получи отново) и за мазане кортикостроидиен крем,  съдосвиващи таблетки и високи дози в. C и анти-алергични хапчета ..искрено се надявам да се оправи, знаеш ли  дали има дълготрайни последствия..това което намерих като информация на англ.език звучи отчайващо..Докторката днес ме убеждаваше, че е остър и ще отшуми но аз да си проуча..Благодаря за отговора  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 783
Ужасиите, които си чела се отнасят за т. нар. сиситемни васкулити, във вашия случай след премахването на токсичната причина и провеждането на лечение, би трябвало нещата да отшумят напълно.  Hug

# 4
  • Мнения: 816
Ех, да знаеш колко съм се ровичкала за това заболяване да намеря. И съм разпитвала и какво ли още не.
ДАже тема тук бях пускала. Племенницата ми -4г.в. ( на зълва ми дъщеричката) го получи като усложнение след варицела. Изкара акъла на всички ни. Лекуваха я в педиатрията, какви ли не изследвания не й правиха. Получаваха й се мрежовидни петна по цялото тяло. Червеникаво-лилавикави. Нямаше друго, освен това. В крайна сметка я лекуваха с кортикостероиди. Доста дълго време не можеше да се оправи. МОже би повече от месец, дали не бяха и два.
При вас как се проявява?
Дано бързо да ви минава  bouquet

# 5
  • На остров
  • Мнения: 13 498
При нас се проявява като червено - сини петна с мехурчета в долната част на краката повече изразени на единият крайник. Лекувахме се от остър отит и възпалени сливици и подути лимфни възли, в момента всичко се нормализира само този вас(з)икулит се появи от вчера, утайката е висока..много се надявам да се подобри и да не се налага влизане в болница  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт