Бихте ли направили ипотека на жилището си?

  • 5 122
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
.....Ако примерно искате да направите основен ремонт.
Родителите ми са решили да ипотекират апартамента, за да си направят ремонт. Не успяха да изтеглят потребителски кредити и затова са се спряли на ипотека.
Какво е вашето мнение? Бихте ли го направили или бихте търсили други начини? Леко ми е притеснено, защото като чуя ипотека и си представям най-лошото.
Абе кажете си мнението просто.

# 1
  • Мнения: 2 716
Аз не бих. Сигурно е страх. Но предпочитам да живея в мое, неремонтирано жилище. Ако направя подобно нещо, ще загубя съня си за времето, в което ще изплащаме. Нека си помислят още малко, ако не са го решили твърдо.

# 2
  • Мнения: 7 474
 Naughty Категорично не, освен ако нямам 100% сигурен доход за периода на кредита.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Naughty Категорично не, освен ако нямам 100% сигурен доход за периода на кредита.
Не е само това Лео, а колко хора изгоряха въпреки, че са си внесли всички вноски ? Категорично НЕ  Naughty

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
За ремонт - едва ли. Но за друго жилище - да.

# 5
  • Мнения: 334
В никакъв случай Naughty
Не си заслужава риска.

# 6
  • Мнения: 1 002
защо не са успели да изтеглят потребителски кредит ?
нямат официални доходи ли ?

# 7
  • Мнения: 5 370
.....Ако примерно искате да направите основен ремонт.
Родителите ми са решили да ипотекират апартамента, за да си направят ремонт. Не успяха да изтеглят потребителски кредити и затова са се спряли на ипотека.
Какво е вашето мнение? Бихте ли го направили или бихте търсили други начини? Леко ми е притеснено, защото като чуя ипотека и си представям най-лошото.
Абе кажете си мнението просто.
НЕ, НЕ, НЕ и НЕ!!!!!
Много мой близък човек е "изгорял" преди няколко само години точно с ипотека. Cry
Твърдо съм против-лично мнение.
Особено пък за такава цел-по-добре да ги съберат или да искат от близки.

# 8
  • Мнения: 8 917
За ремонт - едва ли. Но за друго жилище - да.
Подкрепям Peace

# 9
  • Мнения: 2 577
В никакъв случай Naughty
Не си заслужава риска.
Peace

# 10
  • Мнения: 4 068
Не са им дали потребителски кредити защото фирмите, в които работят не ги осигуряват на официалния доход. Иначе и двамата са с високи заплати, но.....давани на ръка както се казва. Опитаха в една камара банки. И поръчители намериха и пак не става. Та сега това им е единствения вариант. Жилището им е много хубаво и голямо, но вече е старо и направо се разпада. Плаче за основен ремонт, а ние поне още 3 години няма да можем да им помогнем. Абе мътна и кървава е и аз съм доста притеснена та вече не знам какво да мисля. Изчетох де що има инфо за кредити из нета, но не разбирам особено от тези неща.
Как е възможно да изгорят с ипотека? Нали уж и да не си редовен банките първо ти дават право сам да продадеш жилището си и ако не успееш тогава ти го взимат?

# 11
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
и аз не бих си го ипотекирала Naughty

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Не са им дали потребителски кредити защото фирмите, в които работят не ги осигуряват на официалния доход.

Има кредити точно за такива неосигурявани на реален доход (без доказване на доходите), само лихвата е по-висока - вместо 6-7% е 11-12% някъде.

# 13
  • Мнения: 1 547
Да, бих и ще го направя. При мен е въпрос на време, защото апартамента, който искам да ремонтирам и да направя годен за живеене се намира в незаконна сграда и предстои узаконяване. В мига, в който това се случи, ще направя ипотека. Нямам друг вариант, защото просто няма къде да живеем, а в апартамент на шпакловка и замазка освен да се играе хоро, друго няма какво да се прави.
Не знам кой е изгорял и кой не е, но сред съветите срещнах да вземат пари от близки и да си направят ремонт. Е, аз това никога не бих направила.
Ренци, хора много и различни. Надявам се да им помогнеш да вземат оптимално решение  Peace

# 14
  • Мнения: 1 547
Не са им дали потребителски кредити защото фирмите, в които работят не ги осигуряват на официалния доход.

Има кредити точно за такива неосигурявани на реален доход (без доказване на доходите), само лихвата е по-висока - вместо 6-7% е 11-12% някъде.

Ти пък се изказа...малко неподготвено. Потребителски кредит с доказан доход и 2ма поръчители е с лихва 12 % от Банка ДСК. Лихва от 6-7% при потребителски кредит няма.

Общи условия

Активация на акаунт