Бъдещи и настоящи мами в USA- 3

  • 18 925
  • 266
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
По желание на Бубка- да ви е честита новата темичка Laughing

Дивиана, би ли заключила старата ако обичаш   bouquet

AL
mariyanac (Марияна) - Лияна 2г - Декатур
AL /CA
Laura_Sh (Лора) - Виктор 5г, Стивън-Честър 2м - Варна/Сан Диего

CA
WinnieThePooh (Мая) - Николас (29 юни 2006) - София/Ървайн
ANAID (Диана) - Сан Франсиско
Didi3 (Диди) - дъщеря 14г, син 12г, син 4г - ЛА
Pal4eto(Галя)- в очакване на 1-во бебе- момче-София/ЛА

CO
dessivl - Виктор 5м, 6.5г, 11г, 17г, София/Денвър
milf - син 1г - София/Денвър
eleonory - дъщеря 3г

CT
eseymour (Елица) - Джейн 2м - Ню Хейвън

DC
Abadjieva (Анна) - Анелия 2г, в очакване на второ

GA
victoria - Елла (19 декември 2005) - София/Атланта
тед76 (Теодора) - Кристиян 8м - Нова Загора/Атланта

FL
MrsG (Галя) - София, 16. Sept.06 - София/Тампа
G&J - в очакване на първо - София
Кейси - Самуил 1г - Нейпълс
Sunrise - 7г, 10г - Форт Лодърдейл
sofkobofko - в очакване на първо - София/Сейнт Питързбърг
Venera26 - Форт Лодърдейл
mariana (Марияна) - Синтия 2г - Варна/Орландо
val_karaliiska (Валка) - София (22 юни 2006) - Дестин

HI/CA
Jungle (Петя) - Натали-Джоел 1г 1м - Ориндж Каунти

IL
Jeanne (Жана) - Александър 6г, Виктор 1г - Сливен/Чикаго
Zhana (Жана) - Мими и Софи (4 март 2006) - София/Ямбол/Чикаго
Pety (Петя) - Ричард 5г, Дейвид 1г 3 м - Сливен/Нейпървил
twins_mama (Диди) - Аля и Влади 3г - Чикаго
missy7 (Мария) - момиченце 10м - София/Чикаго
curly (Ралица) - Джаклин (24 януари 2006) - Сливен/Чикаго
baumy - син 16м - Чикаго
tinahris (Христина) - Жорко 5м
Hot momma (Петя) - Симон 10г, Мая 2г - Плевен/Чикаго
elmo (Теодора) - Ния 2г - Асеновград/Нортбрук (Чикаго)
Niki1- Чикаго

МА
Бубка (Боряна) - Дани (11 април 2006) - Пловдив/Бостън
 
MD
DiMom (Христина) - Диана 2г 2м, Донна 2м

MI
phonelady (Ваня) - Ивона (10.25.1998), Наско (09.29.2005)

NC
MissZ - Aлекса (12 април 2006) - Варна
maria_75- първо, края на Януари
NH
whity - 10г, 3 г -

NJ
sipirumi - в очакване на първо - Сливен/Атлантик Сити
Dushica (Веси) - Деси 4 г
блажка

NV
smily_5q (Петя) - Йоана (1 май 2006) - Русе/Лас Вегас
Ра-ра (Ралица) - Йоана 3м - Варна/Лас Вегас
ina (Северина) - Ерик 2г - Русе/Лас Вегас

NY
Zarka (Заряна) - Мария (22 април 2006) - Видин/София/Лонг Айлънд
danchita (Йорданка) - Александра 2г 4м - Асеновград/Ню Йорк
hotmama73 (Елица) - Рада (13 декември 2005) - София/Плевен/Ню Йорк

OH
anette1104 (Анна) - Ния 2г6м, Стефан 8м - София/Синсинати
Krassi (Краси) - Денис 14г, Косара 5г - Синсинати

PA
Giraffa (Надежда) - Дамян 9 м - София/Стейт Колидж
Tandoori (Ани) - Калин 3г, Елена 2 м - Варна/Скрантън
jinajina - батко 13г, в очакване на второ - Питсбърг
Шоколадкина - Велизар 1г 5м, в очакване на второ - Ямбол/София/Пенсилвания

TX
agito (Аглика) - дъщеричка 2г 4м -  Бургас/Далас

WA
Anelka (Ани) - Деси 14 г, Кристи 1 г - Пловдив/Сиатъл
Etka (Елена) - Никола 3г - Карнобат/Сиатъл
mimoska (Мариана) - Адриан (28 юли 2006) - Варна/Сиатъл
Gergana - Мина 1г 6м - София/Сиатъл
Tannita (Таня) - Диана 4г 6м, Кристина 2г - Сливен/София/Сиатъл

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 12:56 от Дивиана

# 1
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ох, златна си! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 257
А що го творихме оня списък - къде потъна? Laughing

# 3
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз, аз съм за бой за списъка!
Пратих го на Тандури току-що.

# 4
  • Далече
  • Мнения: 438
Здравейте отново,
Първо много ви благодаря на всички ,вие сте един от основните ми източници на информация засега и много ми помагате.Това ще ми е първо раждане и  съм доста уплашена.
Преди малко ходих на преглед в 6-ТА седмица съм , гледаха ме с ултрасаунд, засега всичко изглежда добре,след 2 седмици пак ще ходя.Днес ме гледа лекар, след две седмици ще бъде голям преглед кам 1-1.30 с лекар и сестра.Лекарката изглежда разбрана, сигурно ще си отменя другия час, който запазих за всеки случай.
Сега за c-section-a, още не съм решила окончателно, но ми се иска да е с операция.
По принцип имам диоптър, който миналия месец установих че се е покачил и не искам да се качва от раждането още.Повечето ми приятелки в България родиха с операция и някак си са доволни.Едната роди нормално  и е категорична, че ако има второ живот и здраве ще е с операция, дори майка ми, която знае каква лигла съм, ми каза да искам операция.Както и да е този в O&G kabinet където отидох ми дадоха брошурка и вътре пишеше колко е
 "global delivery charge" за нормално раждане , и за операция -така 4е със сигурност правят операции.Малко ме изненадохте с отговорите , че не е възможно c-section тук ,аз сигурно тези дни ще се обадя на застрахователната компания и ще ги разпитам, ама още се чудя какво точно да питам Simple Smile).
В книжката,която имам от тях пише, че покриват 48 часа в болницата при нормално раждане и 96 часа при c-section, така че покриват c-section със сигурност, въпроса е дали може да е по -желание.
Под вагинален преглед разбирам бъркане с ръка, май само с ултразвук ще ми правят вагинален преглед ( или транс -вагинален - така го наричат)

Дадоха ми една листовка и вътре пише какво мога и какво не мога да ям - и пише , че фета сирене не може да се яде ,защото не е пастъоризирано, та вие ядохте ли бълг. сирене?
И последния ми въпрос е за фолиевата киселина - вие пихте ли - аз знам от приятелка от България че се пие ,ама тук никой нищо не ми е казал засега ?
Май това е засега Simple Smile) Благодаря още веднъж а всичи Simple Smile)

# 5
  • Мнения: 3 491
Alica, като майка, родила двете си деца вагинално, абсолютно не разбирам желанието за операция, освен ако не се налага по специални медицински съображения. Аз също съм с диоптри, макар и не фатални, но раждането не им е дало отражение. Само една моя позната роди тук с цезарово сечение по желание, след като беше поосакатена от първото си вагинално раждане в Шейново. Съветваше ме и аз да искам операция, но аз си го пуснах покрай ушите, и не съжалявам. Ако я слушах, трябваше и да не кърмя. (Между впрочем, лекарка е, това не променя отношението ми.)

# 6
  • Мнения: 2 257

Мисля, че най-добре ще решиш въпроса за секциото с твоя лекар....Поговори с него, виж накъде духа вятъра. Аз не знам каква е тая мода в БГ всичко живо да ражда със секцио, но щом така искаш...
За фолиевата - пиех доста преди да забременея, препоръчително е 3 месеца преди бременността да си започнала с фолиевата. Тук ако са ти дали пренатални витамини, в тях има фолиева. Ако не са - си купи от супера само фолиева - 400мкг и си пий, няма да ти навреди, само може да помогне. Аз лично пия между 800мкг и 1 мг.
За фета сиренето - имах големи вътрешни борби да го ям ли, да не го ли - точно заради техните предупреждения - и накрая минах на компромисен вариант - сирене в чушки печени, в баници и все под някаква обработена форма...Макар че в БГ например яко набиват сирене и са прави - то е толкова полезно....Не знам, другите да кажат яли ли са фета чийз тук. И на мен ще ми е интересно.

И аз да попитам -  чудно ми е ядяхте ли и внимавахте ли с фъстъците по време на бременността - четох разни работи из Интернет за алергии и т.н., и все се каня и все забравям -  чудно ми е как действахте с фъстъчения въпрос - другите ядки не ме вълнуват толкова.

# 7
  • Мнения: 3 491
За сиренето - българско бяло саламурено си ядях на поразия. Това нещо ново ли е, да не се яде фета сирене? И да не е, пропуснала съм го, което не значи, че искам да давам лош пример.

# 8
  • Мнения: 1 393
....Не знам, другите да кажат яли ли са фета чийз тук. И на мен ще ми е интересно.

И аз да попитам -  чудно ми е ядяхте ли и внимавахте ли с фъстъците по време на бременността - четох разни работи из Интернет за алергии и т.н., и все се каня и все забравям -  чудно ми е как действахте с фъстъчения въпрос - другите ядки не ме вълнуват толкова.

Аз съм от тези дето не ядоха сирене по време на бременността си. Не само фета, а всичките "забранени"- синьо сирене, бри и т.н. Не могат да се ядат непастьоризирани сирена и бг-ското уж е пастьоризирано, но като знам що път е било докато стигне до тук с тези тенекии и като поставя и под въпрос през какви точно ферментации е минало в България, за да бъде произведено, предпочетох да не рискувам. Чак в 9тия месец се поотпуснах малко и започнах да ям съвсем по мъничко фета сирене, но си го купувах от супермаркета и задължително гледах отзад на етикета да пише, че е пастьоризирано.
ЗА фъстъците- и аз съм го чела, и по-специално за фъстъченото масло. Не съм яла, но просто защото не ме вълнуват фъстъците (камо ли пък маслото  Wink), та не знам какво да ти кажа.

ЗКакто и да е този в O&G kabinet където отидох ми дадоха брошурка и вътре пишеше колко е
 "global delivery charge" за нормално раждане , и за операция -така 4е със сигурност правят операции.Малко ме изненадохте с отговорите , че не е възможно c-section тук ,аз сигурно тези дни ще се обадя на застрахователната компания и ще ги разпитам, ама още се чудя какво точно да питам Simple Smile).
В книжката,която имам от тях пише, че покриват 48 часа в болницата при нормално раждане и 96 часа при c-section, така че покриват c-section със сигурност, въпроса е дали може да е по -желание.
Разбира се, че правят операции, само че надали са по желание- за това става въпрос. За сведение, и  в моята книжка пише същото. Съвет от мен- няма какво да се обаждаш на застрахователите- не те ще ти дадат зелената улица за секцио. Попитай си лекаря- ако те случайно се навият, щом и ти толкова искаш- ОК, но по принцип както вече повечето тук споделихме- избор официално няма. Решава се на място в последния момент какво ще е раждането (или в редки случаи се насрочва секцио по опрделени причини няколко седмици преди термина). Но ти щом искаш, все пак си ги попитай, разбира се.
 За фолиевата киселина са ти обяснили също вече - или си купи отделно, или направо пренатални витамини, които обикновено имат нужното количество и от нея (аз така правех).

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
И аз да попитам -  чудно ми е ядяхте ли и внимавахте ли с фъстъците по време на бременността - четох разни работи из Интернет за алергии и т.н., и все се каня и все забравям -  чудно ми е как действахте с фъстъчения въпрос - другите ядки не ме вълнуват толкова.[/i]

и при трите ми бременности по всички хранителни въпроси процедирах по един и същи начин - ядях каквото ми се яде. смятах, че щом организмът ми изпраща сигнал, че ми се яде нещо, значи има нужда от него и не трябва да му го отказвам. през първата си бременност не си спомням нещо да ми се е ядяло особено, но през другите две ми се ядяха все забранени неща - с втората щерка съм изяла сигурно половин океан скариди, а със сина - през ден обядвах суши. що се отнася за бялото саламурено сирене, не ми е минавало и през ума да не го ям - както не обичам нито мляко, нито кашкавал, нито броколи, не налитам и на сусам, то ми е основния източник на калций. 

# 10
  • Мнения: 7 091

Пиша много кратичко, ама нямам много време Simple Smile
Сирене ядях ( млякото е пастьоризирано), фъстъци не( в нашето семейство сме с всякакви алергии, затова не посмях).
СПоред мен се навиваш толкова лесно на секцио именно защото си уплашена или по-скоро наплашена Simple Smile Прочети в библиотеката на Бъдещи и настоящи майки  за секциото и нормалното раждане, мисля че сама ще видиш, че е по-добре да не се подлагаш на операция само от страх.
Имам една тема за Нетрадиционни и немедикаментозни методи за облекчаване на болката при раждане, може и нея да я погледнеш ако искаш.
За статистиката- имам две вагинални раждания, без упойка, само на края на второ ми сложиха болкоуспокояващо ( от рода на Но-шпа и т.н.) Бебетата и двете ми бяха много едри за моя таз. Второ след като го родих се възстанових буквално з аняколко часа, нямам и помен нито от шевове, нито от нищо.
Успех каквото и да решиш.

# 11
  • Мнения: 384
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН. НА МЕН МИ ПРЕДСТООИ РАЖДАНЕ В КРАЯ НА МЕСЕЦ ЯНУАРИ. ПРИ НАС Е ТО4НО ОБРАТНО, АЗ ИСКАМ ДА РОДЯ ПО- НОРМАЛЕН НА4ИН, НО ЛЕКАРИТЕ КАЗАХА 4Е ЩЕ ГО ОПРЕДЕЛЯТ В 28-30 СЕДМИЦА. Т.К. ОТ ТОВА КОЕТО МИ ОБЯСНИХА ИМА ШАНС ПЛАЦЕНТАТА ДА ИЗЛЕЗЕ ПРЕДИ БЕБ4О.КАКТО И ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ ДА СЕ ПОЯВИ НАЗАВИСИМО КАК.
П.П. ЖИВЕЕМ В NC И ТОВА ЩЕ НИ Е ПЪРВО ДЕТЕ.
БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА ИНФОРМАЦИЯТА ОТНОСНО КАКВА ПОМПА ДА СЕ ИЗПОЛЗВА. МОЖЕ И ДА Е ОЩЕ РАНО НО НИЕ ПОСТЕПЕННО ЗАПО4НАХМЕ ДА КУПУВАНЕ НЯКОИ НЕЩА Laughing

# 12
  • Мнения: 3 367
здр,
с-секщън по желание няма(и много по-добре); това е нова практика в бг за да се печелят пари,имам приятели гинеколози и за жалост етичността към пациента там е на заден план #2gunfire
тук -ако има медицински показания преди самото раждане,д-ра пише до застрах.компания к може да даде,а може и да не даде зелена улица (норм.раждане 8К ,секцио-около15К)
ако имаш желания можеш да прочетеш данни за 1.самия процес 2.възстановяването като време и болка  и да си обясниш сама защо вагиналното раждане го е измислила природата и специалистите го избират на 1во място..
но-всичко това ще ти го обяснят в кабинета,защото избор няма..
***
сирена непастьоризирани и морски чудеса не ядох,но след като родих ядох бри на корем около 5 месеца:)бг сирене хапвах но по малко,не съм особен фен
**
фъстъци не съм яла откакто пушех/пиех по купони,но не съм знаела че са вредни
**
кой празнува хелуин и как ще се маскирате-себе си/децата/къщата?
ние и тази година ще го подминем,но май за последно защото щерка ни много взе да разбира вече..мислим са идем до местния ред лобстер и там да изкараме часовете от 6-8 когато звънят по вратата..

# 13
  • Мнения: 558
А пък моя милост днес е на преглед, за който миналия път докторите обещаха да ми кажат обърнало ли се е вече бебето... ако трябва сама да преценявам- не е още, защото ме рита навсякъде другаде, но не и в ребрата, а предполагам там трябва да рита, ако се е позиционирало както трябва...  Rolling Eyes
Иначе- засега аз съм с 2 ръце "за" нормалното раждане, ама ако може с епидурална  Crazy Grinning
... Много ми е интересно какви ли ще ги пиша после  #Crazy Sunglasses...

П.С. Много ми се хапва синьо сиренце и скариди, но се въздържам  Twisted Evil... виж- фета си хапвам... а, с Кока-колата се държа супер идиотски- не пия примерно една седмица и после изльоквам цяла бутилка за един ден с надеждата никой да не разбере, което естествено не се получава точно така...  Mr. Green

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 15:19 от sofkobofko

# 14
  • Мнения: 3 491
кой празнува хелуин и как ще се маскирате-себе си/децата/къщата?
ние и тази година ще го подминем,но май за последно защото щерка ни много взе да разбира вече..мислим са идем до местния ред лобстер и там да изкараме часовете от 6-8 когато звънят по вратата..
Анна, бях решила да съм топ-майка, големият син пожела да е робот, та натъкмявах кашони, лепих станиоли, нали разбираш, да е "направи си сам", в професионален домакински стил, обаче ... не ми хареса, и това е. Накрая казах "мами, искаш ли да отидем до Таргет". И на детето му светнаха очите, веднага реши, че ще е Батман. Костюмът ми е страхотен, да не говорим аз пък колко страхотно се почувствах, че ми падна този ангажимент от главата, и че съм нормална, а не супер-майка. Малкият има завещан един костюм на лъв от брат си, с него се надяваме да минем. У дома има наредени малки тиквички, може би ще отидем до някоя ферма и за голяма, за джак-о-лантърн.
Толкова. Купони има по програма колкото щеш. Като се жалвах на една колежка, че не мога да съм супер-майка, и че все пак се чувствам страхотно, отговорът беше "Само така! Не се връзвай на тези агитки и приказки да си топ-майка, че може да се докараш до развод. Mr. Green"

Общи условия

Активация на акаунт