Детето не иска да яде

  • 659
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
Здравейте
Сина ми е на 1 год. и 3 месеца до сега се хранеше много добре ,ядеше абсолютно всичко ,каквото доближа до устата му ,но от 2-3 седмици не иска да яде нищо.Предлагам му какво ли не,но той отказва.Яде само разни дребни бисквити ,зрънчо ,чипс с една дума само буклуци.Опитах да не му давам такива неща ,но тогава пък не яде савсем нищо.Пък и като гледа другите деца на вън как си хапват зрънчо не може да не яде и той.Лекарката каза ,че имало такива периоди при всички деца ,но аз съм много притеснена.Моля ви пишете ми ,на вас случвало ли се е и за ,колко време отмина.
  bouquet

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 22:23 от margooo

# 1
  • София
  • Мнения: 84
И ние сме така вече близо месец,лекарката го премери и каза че е добре (12.900),питах я да давам ли нещо за апетит,тя каза не.Кога  ще отмине се питам и аз.

# 2
  • София
  • Мнения: 551
За момента можеш да спреш всякакви зрънчовци,като алтернативен вариант предложи на детето плодове(става и със зеленчуци).Когато не искат да ядат моите юнаци, аз нарязвам например ябълка с формички за сладки и на децата им е нещо ново и интересно.Щом обича бисквити можеш да ги дадеш с мляко (направете си игра покажи му как може да ги топи в млякото),определено номера минава.
 Но и според мен е период и ще премине.

# 3
  • Мнения: 5 790
И ние минахме през такъв период - пълен отказ от храна, с изключение на бисквити и кисело мляко. Мина за около 1 месец. Можеш наистина да спреш Зрънчо-то и да даваш плодове или зеленчуци. Или да измислиш някаква игра, свързана с храненето. Ние в момента сме на етап - Вики папка като кака. Слагам покривка на столчето за хранене, прибори като за голям човек, филия хляб и я оставам сама да яде. Купих и едни шарени купи за храна с кученца, по които тя много се заглежда и вика "бау, бау", както и шарена, детска лъжица и вилица. Засега този вариант действа.

# 4
  • Мнения: 27 524
Има такива периоди. Не давай никакви боклуци, нищо, че не яде. Предлагай плодове, плодови пюренца и плодови кисели млекца. Друго - не. Има такива периоди на насищане може би, отминава, но не го учи на зрънчо и т.н.  Peace

# 5
  • Мнения: 227
Благодаря на тези ,които ми писаха,наистина ми помогнахте  bouquet
Страх ме е да го кажа ,но в последните дни почна да си похапва.Дано да е свършил кофти периода. Praynig

# 6
  • Мнения: 227
Не яде толкова ,колкото преди ,но пак е нещо Simple Smile

# 7
  • Мнения: 8 917
Не яде толкова ,колкото преди ,но пак е нещо Simple Smile

Браво  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
И Светльо премина през този период
намали до минимум когато е възможно,даването на т.нар "боклуци" давай на детенце любима храна,която неможе да откаже и постепенно ще се нормализират нещата:)

# 9
  • Мнения: 5 362
А да не би храната да му е прекалено еднообразна? И при нас имаше такъв период,но за кратко. После пък като се започна едно ядене,на всичко,което и ние ядем и сега сме много добре.

# 10
  • Мнения: 742
Ние преди една седмица бяхме така с тази разлика че закусваше. Изяждаше всичката закуска (нещо което по принцип не прави) и после цял ден нищо даже и не опитваше, а от така наречените "дреболии" искаше само като сме на вън и вижда, че другите деца хапват. И това за 4 дена, а сега яде от всичко по малко. Не си хапва както преди ами лапва по 2-3 лъжички и тръгва на някъде и започва едно гонене.... и то за още 1-2 лъжички. Най-гадното е че като се наяде и плюе и ....... на монети се чудя как се сдържам    newsm61. НО и това ще мине!  Само дано да е по скоро, че мие гадно така като не си хапва както преди Tired.

# 11
Голям проблем и при нас. На година и 2 месеца е госпожицата, но никога не яде с охота. Когато хапва - това са щастливи изключения. През другото време - демонстративно си отвръща главата, без дори да е вкусила лъжицата и то дори почти нищо да не е яла на предишното ядене. Опитваме се да я предразположим - пускаме песнички, смеем се, играем си с играчки - нищо, още първата лъжица и отвръща главата. Не сме я насилвали досега. И - удря лъжицата, плюе, вика бру-у-у-у-у (и хвърчи храна навсякъде), мята се - просто да се побъркаш ! Като гледам другите в градинката как лапат с охота и даже се сърдят, че е свършило... Даваме едно - не го иска, хвърляме, после - второ - и него хвърляме, после - трето...Откачам, помогнете !

# 12
  • Варна
  • Мнения: 439
и ние сме като Бочко от самото начало. Бях по-настойчива в началото и успявах да вкарам няколко лъжички насила. Вече съм се отказала пием адапте и ядем бисквити и гризки. Не иска плодове и ги цедя на сок. Отчаяна съм вече, но не мисля че скоро ще прояде...не иска нито храната от кухнята, нито нашата, нито готовите пюрета само плодови но не всеки път.

# 13
  • Мнения: 6 461
Ще започне да хапва пак.Минава се и през такива периоди.

Общи условия

Активация на акаунт