Дългото кърмене докарвало мастопатия.Вярно ли е???

  • 1 085
  • 20
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Днес бях на гинеколог, тъй като след като родих още нямам цикъл. Той като разбра че още кърмя ме изгледа едно мноого учудено.  #Crazy #Crazy
Оказа се, че нищо ми няма, но след прегледа доктора любезно ме посъветва да отбивам, тъй като кърменето повече от година докарвало мастопатия на гърдите.Вярно ли е??

# 1
  • Мнения: 422
За пръв път чувам такова нещо??? #Crazy  newsm78
Значи преди като масово жените са кърмели повече от година какво, всички са получавали мастопатия ли? ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 878
Аз пък имах такова чудо още преди да родя и АГ ме предупреди да внимавам със запушвания и разни подобни, които биха могли да усложнят евентуално положението, но каза че като цяло ако не допусна такова нещо ще ми се реши проблема точно с кърменето, както и стана.

# 3
  • Мнения: 599
Точно обратното е. Но не бива да се отбива рязко  Peace

# 4
  • Мнения: 1 097
Абе на мен ми се струва, че си търси аргумент да те накара да отбиеш  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 4 127
С майка ми си говорехме наскоро, че дългото кърмене не е нещо ново за България. Едно време в селата да не мислиш, че някой е правил пюрета или каши. Кърмили са ги докато могат и после от общата храна. Аз си мисля, че е било така.

# 6
  • Мнения: 35 891
Абе на мен ми се струва, че си търси аргумент да те накара да отбиеш  Rolling Eyes

 newsm10

# 7
  • Мнения: 10 982
Абе на мен ми се струва, че си търси аргумент да те накара да отбиеш  Rolling Eyes

Защо му е да я кара да отбива? И защо почти всички педита го правят, какво печелят от това  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 630
Цитат
Това, което прави впечатление е, че мастопатия се наблюдава много по-често при жени, които не са кърмили; при нераждалите има почти във всички случаи проблемен менструален цикъл...няма да се впускам в подробни описания...

Четох даста за мастопатията и никъде не срещнах дългото кърмене като фактор за появата на това състояние. Мастопатията не е болест, а състояние на организма и само в много малък процент може да доведе до нещо по-лошо. Това естествено може да се избегне с редовно самоизследване  на гърдите и поне веднъж в годината изследване с мамограф. Необходимо е да се вземе под внимание и наследственият фактор.
Така, че аз не бих се притеснявала от довода на този лекар.

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Абе на мен ми се струва, че си търси аргумент да те накара да отбиеш  Rolling Eyes

Защо му е да я кара да отбива? И защо почти всички педита го правят, какво печелят от това  newsm78
Не печелят "педитата", а индустрията за детски храни, която спонсорира научни проучвания колко полезно е примерно на бебето да се дава сок от еди-кво си.
Ако никой не купува АМ, детски пюрета и сокове, кво става с цяла една индустрия?
Въпросната индустрия именно гледа да убеди педиатрите колко безценно е именно АМ от тяхната марка и тн... А те определено имат полза, виж им цените на АМ и на пюренцата...

# 10
  • Мнения: 106
Това поредната небивалица ли е smile3555.Тия хора като не знаят какво говорят защо по-добре не си мълчат smile3505.Точно обратното е и аз съм го чувала от човек и по-точно лекар,който си разбира от работата.По-дългото кърмене води до по-хубави неща в отношение на детенцето и неговото здраве а също и за теб.

# 11
  • Мнения: 6 461
Според мен кърми си детенцето до като ти самата желаеш.Не съм чувала че дългото кърмене вреди .Чувала съм че кърменето е профилактика на рака на на гърдата .Не зная до колко е вярно. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 205
Не. Пример: майка ми е с мастопатия, кърмила е единия път три месеца, втория път - един месец. Наследственият фактор е от значение.

# 13
  • Мнения: 4 915
На база на четеното за кърменето и на база личен опит - не.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 043
И на мен не ми се вярва. При профилактичните прегледи при мамолог, лекарката на няколка пъти ми каза, че кърменето е много важно за предотвратяване рака на гърдата и колкото по-дълго кърмя - толкова по-добре и за мен и за бебето. Мисля си, че ако имаше опасност от мастопатия щеше да ми спомене.

Общи условия

Активация на акаунт