Знаете ли за ...?

  • 824
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 271
Искам да питам знаете ли за т.нар . "технологично време" през което даден апартамент изсъхва?

Имам предвид следното - ново жилище, ново стоителство и като влезеш в него те лъхва една влага, студ , та даже и специфичен мирис .
Та имало такова време през което стените изсъхват, и апартамента е напълно сух - бетона е изсъхнал, замазките  и т.н.

Година ли е , две,  три , пет - някой има ли представа ?

# 1
  • Мнения: 1 671
Живея в къща, вече пет години. Бих казала, че едва тази година я усетих "изсъхнала" напълно.

за апартаментите е по-малко времето, предполага се, че са обитаеми и се отоплят, поне частично

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ами, приказката е: Първата година пусни врага си, втората - приятелите си, а на третата заповядай. Ммм, аз като приятел и враг на себе си, като себе си  Confused, чакам четвъртата година да ме зарадва.

# 3
  • Мнения: 8 917
Знам за практика при "майсторите" - слагат вечер огледало с лице към стената и ако на сутринта след 2-3 дни няма влага по него значи всичко е ОК  Peace

# 4
  • Мнения: 4 978
Освен технологично и време за "слягане" на сградата. Понякога през първите 1-2 години се появяват пукнатини по фасадите, в следствие на това.

# 5
  • София
  • Мнения: 978
Една нова сграда сляга средно за около 5-8години.
Колкото до "изсъхването" на апартамента - около 1 година

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Аз знам за около 3-4 години, както и за "слягването, улягането" на жилището, сиреч пукнатини.

# 7
  • Мнения: 953
Ако имате възможност не избързвайте с нанасянето, изчакайте поне да мине 1 год.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мисля, че има и значение качеството на материалите - замазки, цименти, изолации... Качеството на изпълнение също варира при отделните сгради.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Мерси много на всички ви  Hug

Общи условия

Активация на акаунт