Лапа си юмручето

  • 1 674
  • 17
  •   1
Отговори
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Дари от 2 дни когато му дам залъгалката я плюе след 5-10 сек.и си захапва юмручето.Има ли някакъв начин да го спра преди още да е свикнал да го лапа.Знам,че има доста мнения как по-късно детето се отучва от този навик,но аз искам той изобщо да не се научава. Sad

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моя е същия Simple Smile Сега това им е най-голямото развлечение.Вече умеят нещо сами,започват да си координират движенията.Понякога иска да си сложи и двете ръце в устата, но не става.Според мен го остави.Скоро ще открие ново забавление и лапането на ръцете няма да му е толкова забавно.Типично е за възрастта му.

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
И аз постоянно тичам с бибата, като я видя, че си е напалапала юмручето. Май няма спасение, поне на този етап. Нека кажат мамите с повече опит, има ли някакъв трик, с който да им отвлечем вниманието от рачичките.

# 3
  • Мнения: 717
Еее, толкова се радвам, че си имаме връстници и като чета все едно чета какво прави моя вкъщи. Наистина се радвам, че чрез този форум имам база за сравнение и не се чудя непрекъснато еди какво си нормално ли е? Ще пораснат и нашите бебоци ... Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: Marina M
Еее, толкова се радвам, че си имаме връстници и като чета все едно чета какво прави моя вкъщи. Наистина се радвам, че чрез този форум имам база за сравнение и не се чудя непрекъснато еди какво си нормално ли е? Ще пораснат и нашите бебоци ... Grinning

И ние сме така. Бибата не я иска.................... само ръцете и това е

# 5
  • София
  • Мнения: 572
Кари се опитваше да си набута цялото юмруче в устата с такова упорство  Grinning  , но този период мина и сега дъвче каквото и попадне.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 154
и ние сме така.от 3-4 дена си навира цялото юмруче в устата ,но само на дясната ръчичка Grinning .май-нищо не може да се направи и най -трудно ми е вечер след баня като го омажа с бебешкото олио не мога да го облека даже,дано не е вредно това олио Confused:

# 7
  • Мнения: 3 394
Ей ,че вкусни ръчички  Stuck Out Tongue И ние сме така, по цял дан вадя олигавени юмручета

# 8
  • Мнения: 713
Нормално е. Бебчо е открил, че има ръчички и ги изучава. Устата и езика са чувствителни осезателни органи и много скоро всичко, до което се докопа след като се научи да си командва ръчичките, ще мине през там Grinning . Не си губете времето да вадите ръчички от усти. Ръчичките и без това са им чисти, нищо не пипат на тази възраст. Почакайте като започне да се движи насам-натам бебока. Може и камъчета и пръст да лапа Grinning .

# 9
  • Мнения: 317
И ние в чудо се видяхме с това юмруче....голямо лапане , смучене...а бибата си стои в ъгъла.. Sad

# 10
  • Мнения: 2 040
От 3 дни и нашата принцеса започна така. До сега явно не беше открила колко й е вкусна ръчичката. Днес й казах, че ще й я топна в памперса, ама явно ме "разбра", че се майтапя, усмихна ми се широко, като уж й се скарах, и я набута още по навътре Laughing  Laughing  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Irena80
От 3 дни и нашата принцеса започна така. До сега явно не беше открила колко й е вкусна ръчичката. Днес й казах, че ще й я топна в памперса, ама явно ме "разбра", че се майтапя, усмихна ми се широко, като уж й се скарах, и я набута още по навътре Laughing  Laughing  Laughing


Хи-хи, това за памперса е хитро Stuck Out Tongue И аз ще пробвам...

# 12
  • Мнения: 516
При нас е същата история.
Ние си ядем и двете юмру4ета-
докато махна едното,другото е ве4е в устата.
Слу4вало ми се е да го гледам,как така си напъхва ръ4и4ката,
4е запо4ва да му се  гади и повръща Close
Още неразбира от залъгалки и непризнава друга игра,
освен ръцете си Confused

# 13
Ние сме същите. Нищо не признава пред ръчичките си. А напоследък и докато го храня с шишето си лапа и пръстите.

# 14
  • Мнения: 1 283
Хе,  хе и нашата беба така прави!Ама така сладко ги осмуква,все едно кокал смуче:)Изобщо смуче каквото докопа-блузката си,одеялцето или на татко си тениската на рамото като я гушне! Wink

Общи условия

Активация на акаунт