Отговори
  • Мнения: 3 504
Да разменим малко инфо и в тази насока, какви заложби или какво обичат да правят по-нетипично или нещо, за което се иска "дарба" както се казва и не се среща при нормалните деца, а пък за тях то е трудноемко. Дано ме разберете, какво искам да кажа - ето например, вижте тук рисунки на Гери:
http://www.autizam-plovdiv.dir.bg/_wm/gallery/?df=17&GDirId= … f511f52eac2d9f419

А как и какво рисуват Вашите деца? Гери не може да нарисува слънце Nature Sun With Face, къща, цвете... и т.н.
Може и преди да се е писало по този въпрос, може и да съм пропуснала  newsm78тема и ако се получи повторение моля да ме извините oops , но може и да се появи нещо ново.. ще ми е приятно да споделите..

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Никакви заложби няма. Все пак за заложба се счита нещо, което умее по-добре от повечето деца. Има прекрасна зрителна и слухова памет, но отнесено към другите й умения. Сравнена с тази на останалите, едва ли е по-добра. Във всеки случай не е по-лоша.

# 2
  • Мнения: 4 585
     Кирил беше на 5г. Бяхме на преглед при д-р Кирчева, те е психиатър и успя някак да го предразположи. В един момент извади един голям блок за рисуване и пълен комплект над 30 флумастри и му каза да й нарисува слънце. Кирилчо взе черния флумастер и й нарисува най-горе, вляво едно кръгче колкото 2ст.
  - Няма ли да му нарисуваш лъчички?
   При което Кирил нарисува на слънчицето 4 лъча по 2мм. На това малко слънчице се топлим вече 12г.

# 3
  • Мнения: 534
Нашият дядо е почти художник.Та решихме ние ,че и внучето ще е newsm78А той цели 4 години радваше преподавателя с едни големи кафяви черупки от охл\ви JoyВ 7\8 клас сравнително добре се справяше с графиките,но заложби определено няма.Нещо което остава неразбираемо за мен е че въпреки характерното затруднение с логическото мислене в една телевизионна игра д-р Марио мисля,че се казваше и при която трябваше да напасва някакви фигури по цветове така че да се получат определени конфигурации и да изчезнат Рони развиваше страхотна скорост,а аз и след много упражнения едва минавах 1 ниво??????

# 4
  • Мнения: 3 504
Здревейте отново в тази темичка, аз да я напомня!?!! Мили майчета, татковци, хайде похвалете се с нещо ново, което се е случило във вашия дом или предстои да се случи и в този дух, кой се е обзавел с нещо ново или е приключил ремонт Whistling Joy
Не забравяйте да споделите за ново творение на вашето дете през изминалите днии.
Чакам ви с удоволствие тук ....   bouquet Поздрави

# 5
  • Мнения: 3 504
И в тази темичка трудно пишете, защо? Все нещо може да споделите и покажете? Кой колкото може, знам, че е трудно само дете да направи произведение на изкуството.. newsm26

Може и за други деца, аз съм озаглавила темата наблягайки на тези диагнози, но който има желание винаги може да се включи.
Ще ви чакам .. хайде да се похвалим с децата си...
нещо по не стандартно, не само медикаменти, доктори...

# 6
  • Мнения: 460
Здравейте, Роско е със задържане в говорното развитие.
До преди месец предпочиташе ние да рисуваме вместо него, да оцветяваме, но сега се отпусна и рисува сам. Прави къщи, малки прозорчета в тях , слънца с усмивки. Вчера ме изненада като една рисунка я оприличихме на кръг, а след това той направи и триъгълник и квадрат.

Благодаря ви че ви има, този под форум винаги ми е бил от голяма полза, до сега не се осмелявах да пиша, защото децата ни са здрави, но имаме проблем с говоренето. Роско проговори доста късно и има много за наваксване, Йони още не е.

Общи условия

Активация на акаунт