Изнервят ли ви децата ви - 2 част?

  • 12 662
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
 smile3511 Откачам на моменти, казвам ви!
Писва ми ужасно и не се събирам в кожата си.

Иван е послушен попринцип, но има моменти на умопомрачение, в които мисля, че ще припадна. Вика, крещи, влачи се по улицата, тръшка се.
Оня ден клекна на улицата да реве, и той незнае защо.
Не иска да го обличам, и се почват ужаси.
На яслата яде сам, лелките го хвалят, а в нас ме прави луда - на маймуна се правя, само да се нахрани. Гоня го с лъжицата.
Ако баща му е в нас става още по-голям кошмар.

Тая нощ рева 30 мин, успокояваме го, не и не. Сочи нещо и се дави в рев.

Ужасно ми писва, изнервя ме, дразни ме, казвам ви. Незнам грешно ли е да ми минават такива мисли, но е факт. Добре, че ходи на ясла.
Понякога дори само двата часа вечер с него ми идват в повече.

И вие ли се чувствате така?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Точно като теб се чувствам  с тази разлика че не ревем и не се дерем а постоянно мрънкаме. И че е дуо  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 577
Точно като теб се чувствам  с тази разлика че не ревем и не се дерем а постоянно мрънкаме. И че е дуо  Mr. Green

 #Crazy Моля те кажи ми, че ходят на ясли и градини и че не си по цял ден с тях?  Praynig

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вергилия, грешката е в теб, не в детето.......сори, но да прекарваш само по два часа с него и да си позволяваш да му се нервираш  newsm78......

# 4
  • София
  • Мнения: 4 572
И аз понякога съм така. Ама с двете все по-често ми се случва. Сега седи на гърнето и крещи.
Батко ни е много злояд и знам какво ти е. Какви ли не сиропи и хапчета пробвахме. И на мен няколко дни в яслата ми казваха, че си изяжда всичко, докато не се сприятелихме с една от сестрите и тя каза, че само така говорят, като успокоение на майката. А нищо не яде всъщност. Ако успеели да му пробутат няколко лъжици и повръщал Crazy.
Плюсът при нас е, че по улици и магазини засега не се тръшкаме. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 5 577
Вергилия, грешката е в теб, не в детето.......сори, но да прекарваш само по два часа с него и да си позволяваш да му се нервираш  newsm78......

Така е знам.  Много ясно, че е в мен проблема, кой казал, че е в детето? Confused Е, това е само понякога казвам, до сега два пъти се случваше.
Единия път такитично ме помолиха да напусна супермаркета (въпреки, че ме познават, по 3 пъти на ден съм там) и Иван заспа в 18:30 от ревове. Тогава пуснах и тема. Попринцип пак казвам е кротко дете, спярмо други, но има и единични случай.

# 6
  • Мнения: 5 577
... като успокоение на майката ...

Викаш да не се връзвам много на тия приказки? Mr. Green

# 7
  • Мнения: 6 461
Мен ме изнервя мрънкането #Crazy
Гледам в такива моменти да си запушвам ушите че направо ми се изправя косата af .Не знам дали само при нас е така ама като обяснявам ,че не е хубаво това и дразни другите НЯМА КОЙ ДА МЕ ЧУЕ Simple Smile

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да, много ме изнервят. Може би защото всичко е на моите ръце/домакинство, работа, уроци, плуване и т.н./, но често избухвам. Знам, че не съм права и много се измъчвам  Embarassed, но просто не мога да се науча да броя до 10 преди да кресна.
Малкият след градина постояно мрънка, не знаем какво му става на това дете.
 Баткото напоследък всеячески се опитва да ме убеди в обратното на това, което съм казала.
 Понякога изпитвам нужда да крещя и да чупя  Sad. Чак започвам да си мисля, че имам нужда от специализирана помощ . Tired

# 9
  • Мнения: 791
Ами, нашта кака е вече на 5г, но все си мрънка...  Confused Мислех, че вече като ме разбира повече ще отшуми, но то си е до характер. Обикновено номерата започват още като я взимам от детската градина /където я ходи я не, за тази година е ходила 5 дни януари и 5 преди Великден, останалото време вкъщи/. Много е своенравна, но и сама не иска да се заиграва /това е рядкост/. А аз съм доста ангажирана покрай беба, каката ревнува, дразни бебока по свой си начин... Абеее, хубаво ми е като е на градина.  Mr. Green  Липсва ми като я няма, а ме побърква, когато е до мен   Tired  Това си е до дете. Хора, които имат по-спокойни деца, не могат да го разберат и често обвиняват без да знаят за какво става въпрос.
Кръстницата на Сузи все ми казваше, че доста викам по детето, но когато прекарахме повече време заедно, тя каза: Лелеее, малко викаш! Аз, ако бях, досега да съм я напердашила!
Понякога си мисля, че това, дето го повтарям по триста пъти на ден, ама хич не влиза в малката главица... Друг път, виждам, че има резултат и се радвам. Но в следващия миг вече всичко е отшумяло и пак има разправия. Да знаете как ми отговаря, като в пубертета е. А какво ме чака после?  ooooh! Не ми се мисли!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 530
Дали ме изнервя? Докарва ме до лудост, особено сутрин, като тръгнем за градина и започва избора на дрехи. Иначе твърдо смятам, че майчинството трябва да се води, като най- тежка категория труд. Три години без прекъсване го гледах. По 24ч в денонощието, никога не сме се разделяли за по- дълго от 4-5 часа / няма кой да го гледа/, и като тръгна на градина се почувствах човек. Е, това егоизъм ли е?  Мисля, че всяка майка трябва да има по два часа на ден за релакс. Но де късмет...

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гушкай го повече.....нещо не се чувства добре детето щом плаче толкова.......вероятно се чувства пренебрегнат за нещо, може да го е страх, да го е набил някой.....има си причина....опитай се да му влизаш в положението........имаше ли 2  години newsm78......

# 12
  • Мнения: 22 526
Естествено,че ме изнервя понякога,даже мноооого ме изнервя.Напоследък успявам да се овладявам и да не викам.Гледам много поредицата с бавачките по тv7 и ми помагат съветите там.Не е лесно да си майка и според мен не е за всеки.Аз същп се чувствам гузна,когато му се скарам,но правя опити за подобрение на методите. Crazy

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Изнервят, я... И ние сме хора с опция за нервиране - кой повече, кой по-малко. Ама не го преживявай - ако е само 2 пъти досега - бял кахър.

# 14
  • Мнения: 2 556
Всички се изнервяме понякога, но Вергилия, на теб не мога да ти вляза в положение  Rolling Eyes Откак ти прочетох темата, в която описваш, че детето заспива в 8 часа и ти после пържиш по 2 часа патладжани от скука.... ами прощавай, ама на мен това не ми се е случвало никога. Моето бебе заспива след 12 нощем, а ако я изкъпя 45-50 минути (!) да се умори от игра с водата, може и в 10 да заспи, ама това само 2 пъти ми се е случило досега. Имам 2 деца, работя нон стоп, вкл. в родилното ми звъняха по работа и след това с бебе, което съм кърмила 1 година, съм работила всеки ден. Ами ако си на мое място направо трябва да се гръмнеш с базука си мисля аз  Mr. Green И хич не се имам за супер преуморена. Когато се нервирам на баткото (бебето не ме е нервирало досега), повечето пъти ми е ясно, че за нищо не ми е виновно детето, ами аз нещо прекалявам. Изобщо, ама изобщо не виждам кога може да те нервира дете, което е цял ден на ясла, а после чинно заспива в 8 часа  Shocked Ми ако ще като тайфун да е, това са 2-3 часа. А ти доколкото разбирам, си почиваш цял ден, защото не работиш.

Осъзнай се каква си щастливка с това кротко детенце, че второто може и наистина да ти разкаже играта  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт