Уж всичко ми е ясно, но да споделя, че ми тежи

  • 1 430
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 751
Ами, да, понякога макар да имаме обяснение за ситуацията и да знаем защо така се случва, това не ни помага да не ни боли. И да не ни е тежко.
И аз затова пиша - да споделя, защото знам, че ще ме разберете и, може би, помогнете да не ми е толкова криво.
БНД не бе виждал моя Дивчо три години. В Щатите е. До миналата година не бе давал никакви пари - така се зарече, когато се разделихме (дребният бе тогава на три месеца, сега е на 8год). Някои може би помнят, че миналата година се похвалих за две неща - че БНД по собствена инициатива започна да изпраща пари за детенце и че в края на 2005 се ожени (преди това все ми тежеше, че аз съм по-загубена от всички американки Joy hahaha). Дотук всичко си е ОК.
От март месец се знаеше, че септември ще дойде в BG със съпругата си за около 20 дни. По мейла се рабрахме как ще поднеса новината на сина ни, какво ще му разкажа и т.н. Да не ви оттегчавам с подробности, накратко: денят, в който пристигнаха се видя със сина ни за половин час. След няколко дни прекара с него един следобед и следващия предиобед, като винаги се обаждаше в деня, в който е решил да се види с детето, час-два преди времето, което си е наумил да се срещне с него. Последният път по негова идея се видяхме в Софияленд. Той, жена му, още две приятелски семейства, Дивчо и аз. Малкият се забавляваше искрено. Към 19, когато дадох знак, че трябва да се прибираме, БНД каза: "Аз нали искам да ви купя ролери на двамата, дали няма да намерим сега, ако тръгнем по магазините?" #Crazy И се обърна към един от приятелите си да пита за магазин. Естествено, получи отговор, че неделя, в седем това няма как да стане. БНД:"Добре, тогава другия уикенд ще ви се обадя, да се видим пак и да ви купя ролери". Не се обади уикенда. Обади се вторник вечерта, в 18:15 с думите: "Здрасти!Каква ви е програмата за тази вечер, защото ние утре рано сутрин летим. Да мина да взема детето и теб и да ходим да ви търсим ролери" ('бах тия ролери, 'начи). Надлежно обясних, че съм завела детето на плуване и с дребния докъм 19:20 сме в спортния комплекс. "Добре, аз тогава ще потърся сам и ще мина да ви ги донеса". След около половин час се е обадил вкъщи на майка ми, задъхан да обясни, че търсил, но не намерил, че понеже на другата сутрин трябва да стават в 3:00 (полетът бе в 6), трябва да си легнат по-рано и няма да се види със сина си, ще пише мейл, като се приберат.
 #Cussing out #2gunfire Как пък не му дойде наум поне да се обади на детето и да му обясни. Дивчо искрено му се радваше. Бе очарован от жена му и възможността да си "приказват" на английски. Прие ги съвсем сърдечно. Винаги бе много доволен след среща с тях. И тоя темерут толкоз да не се договеди, че доводът "утре ще ставаме рано" звучи жалко, безпредметно и обидно... Стана ми мъчно за детенце. Гадно за отношението. И уж го знам как най-важното за него е собствената му личност, как не е способен да обича по друг начин, освен заради самия себе си, как да си отдаден и безкористен (дори към собственото си дете) са му абсолютни чужди понятия и т.н. Знам си ги всички тия неща, познавам го, затова се разделих с него и въпреки всичко още ми е болно и ме е яд...
Голяма съм патица ooooh! Не знам защо си реших, че ако ви споделя, ще ми олекне. И кога ще се науча, че хората са всякакви и не бива толкова да се втелясвам, че някой си бил един или друг. Naughty
Добре, че поне моят калпазанин не дава вид да му е мъчно или да е обиден. Но знам ли какво му е наистина в главичката. Надявам се, това да са си само мои въображаеми притеснения.
Мислите ли, че се кахъря за глупости? На вас случвало ли ви се е и как се "лекувате"?

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 10:56 от Milenita

# 1
  • София
  • Мнения: 4 493
Не си патка, просто всеки път се надяваме че нещата ще са както би трябвало да бъдат Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 2 863
Разбира се, че не е в твоя телевизор повредата:))
Аз единственото, което правя, за да си помогна е да се уча наистина да не забравям, че хората са различни и че БНД на моят щерка никога няма да е всеотдаен или кой знае колко любвеобилен към нея... И всеки път като се хвана, че съм очаквала да се обади, ако е болна или да направи нещо за нас, ако съм го помолила поне да ми откаже, ако няма да го направи, си повтарям, че сама си го правя да съм огорчена или обидена, щото чудо няма да стане и той няма да се промени, просто хората не се променят или поне не  чак толкова:))
Добре, че дечко не страда, това е най-важното! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Ох,  Hug

Това ми е коментара. Чак мен ме 'заболя' за детето ти.

Просто бившия се е държал крайно 'невъзпитано'. Защо не му намекнеш деликатно в мейла. Нещо как детето е питало за него и е искало да го чуе. Нещо в този стил. Па току виж се сетил да се обади и да се извини.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 751
Исе, аз понеже не съм от деликатните ( а и при бившия деликатният подход до нищо не води) още същата вечер след като майка ми ми преразказа обаждането му, изчаках дребният да влезе в банята, вдигнах телефона и му казах следното: "Дивчо сега е в банята. Обади се след 15-ина минути, обясни му защо няма да се видите преди да заминеш и гледай да звучиш убедително. Убедително за него, защото на мен каквото и да ми кажеш и обясниш, не можеш да ме убедиш, че поведението ти е оправдано. Детето бе разочаровано, като разбра, че си тръгваш, без да го видиш и ме гледаше с нещастни окръглени очета, а аз не знаех какво да му кажа, така че постарай се!". Обади се, поговориха си и Дивчо учудено ми разказа, като затвори телефона "като питах тати иска ли да те чуе и той каза "Не,моето момче, няма нужда"...

Момичета, благодаря за разбирането и  Hug

Хубав, спокоен и щастлив уикенд!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Milenita, браво на теб Simple Smile Hug

Постъпила си възможно най-добре и правилно. Не ти дадох такъв съвет, щото реших, че е минало бешело вече.

Пак - Браво  Peace

# 6
  • Мнения: 332
. И всеки път като се хвана, че съм очаквала да се обади, ако е болна или да направи нещо за нас, ако съм го помолила поне да ми откаже, ако няма да го направи, си повтарям, че сама си го правя да съм огорчена или обидена, щото чудо няма да стане и той няма да се промени, просто хората не се променят или поне не  чак толкова:))
2 седмици бяхме болни и този кретенод се обади 2 пъти ,като второто обаждане беше 4е ще закъснее с парите/издръжката/,щото имал доста разходи напоследък.
Моми4ета,за сетен път се убеждавам 4е мъжете са егоисти и мислят единствени и само за себе си.Дале4 съм от мисълта 4е необи4ат децата си,но на тях просто не им пука,нямат ангажимент към тях,от4уждават се все пове4е и пове4е,моят поне взема детето и обикаля заведенията-е на,вижте ме,с детето си съм,2 пъти в месеца.И от време на време,като остане без гадже-ме кани ка кафе с детето. newsm78психопат.още не ми се е изпил мозака 4е да пия кафе с него.а детето всеки път пла4е като отива при него и казва-искам при тати,но искам и мама дойде.
Е???днес е на кеф и сме заедно,утре като се хване с някоя пак ще ме мрази.казах му 4е това няма как да се обесни на детето....оф,какво да ви кажа,омагъосан кръг,подлудява ме мисълта 4е ще му виждам противната физиономия цял живот.както и да е.И НА МЕН МИ ТЕЖИ.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Миленитка, къде се загуби да питам най-първо? Hug Hug Hug И второ - от мен поздравления за правилния ход...точно така действам и аз с БНД, щото и при нас има такива неуместни и егоистични изцепки. Хубавото е, че при теб е само като си дойде БНД в БГ и то за кратко, а при мен е доста често....ама то се свиква Wink Wink Wink Аз редовно тайно звънкам, нашоквам македонската репа на БНД (да ме прощават четящите от тези краища на родината - нищо лично и щерка ми е наполовина от този край) и после той чинно звънка на дребната и си гугат.....И тя е щастлива, че макар да не е дошъл тате, както е обещал, поне се е обадил! Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 1 751
Мила ми Морги, не съм се изгубила, ами съм загубена, че от лудницата на работа и вечния време-недостиг месеци не се сещах за форума, или ако се сетех, все изникваше нещо спешно и така... Перманентно съм яхнала метлата и се чудя как хората около мен ме търпят.

В тази връзка не е ли време пак да се видим задушевно на по бира? Като гледам тамън ще стане година от първата ни среща. Да не се мъчим, може да го направим и на същото място Simple Smile

Колкото до БНД, напълно се покри - никакъв не се обажда и не пише. На мен ми е добре, ама на Дивчо ooooh! Той БНД си е неуместен по ген. Тук Panther би вметнал дежурната си реплика "ми, къде си гледала?", и ще е прав, ама то пустата сляпа неделя. След толкоз години не спирам да си се ядосвам и чудя на акъла. И да се тюхкам какви ли ще ги надроби моят калпазанин. Особено ако е обременен генетично с бащината си неуместност и моята "слепота"  #Crazy

Айде, верно да се видим, напием и философстваме феминистки наволя! bowuu

# 9
  • Мнения: X
Ами, да, понякога макар да имаме обяснение за ситуацията и да знаем защо така се случва, това не ни помага да не ни боли. И да не ни е тежко.
....
Мислите ли, че се кахъря за глупости? На вас случвало ли ви се е и как се "лекувате"?
Ами да - хем се случва, хем е гадно.
Всеки път ме е ужасно яд като измисли някоя глупост като тази с ролерите. Повярвай ми - на всяко чуване по телефона имаме такива неадекватни идейки.....
Радвай се, че следващият път ще е след около 2-3 години.
 Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 751
Каси, благодаря! newsm51


А нещо за бирата, с която да ознаменуваме една година познанство face-to-face?

# 11
  • София
  • Мнения: 6 477
А нещо за бирата, с която да ознаменуваме една година познанство face-to-face?
Миленитка, да пуснем тема за бира? Аз съм с двете ръчонки "ЗА" Peace Peace Peace Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 751
Морги, аз също. Виждам, че вече си пуснала тема... Абе, скоро да се е чувало нещо от Вал? А наш'та мама-активистка salai последно я гледах в новините bowuu

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 16:45 от Milenita

Общи условия

Активация на акаунт