панировка за бяла риба как?

  • 57 890
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте,моля споделете как правите панировката за бяла риба някъде четох ,че се прави с белтък на сняг и нишесте,някой пробвал ли е това и как точно става? newsm78

# 1
  • Мнения: 3 323
Аз я правя по стандартния начин - галета и разбито яйце (поотделно) Х 2 пъти. Може яйце, галета, бира и сода ( само че всичко разбъркано).

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 130
Бяла риба пане
ПРОДУКТИ:
1 кг филе от бяла риба, 1 к. чаша брашно, сол, черен пипер, 2 яйца
сос:
2 с.л. синапена горчица,1 опаковка майонеза2-3 с.л. кисело мляко
6-7 скилидки чесън,1/2 к. л. куркума,1/2 връзка копър
2 кисели краставички,1 твърдо сварено яйце,сокът от един лимон

ПРИГОТВЯНЕ:
Нарежете филето на кубчета( колкото 2 бучки захар), подправете със солта и пипера. Оставете за около 30 мин. в гевгир. Оваляйте в брашно, потопете в разбитите яйца и пържете на маслена баня. Мазнината трябва да е силно загрята. След изваждане, оставете рибата върху хартиена кърпа да поеме мазнината.
За соса:
Настържете яйцето и киселите краставички на ситно. Пресовайте чесъна и прибавете. Добавете майонезата, горчицата и киселото мляко. Добре подсушения копър нарежете на ситно, прибавете куркумата и лимоновия сок. Разбъркайте добре.
Гарнирайте рибата със задушени зеленчуци и няколко резена лимон.



______________________________________________________________________________



ПАНИРАНЕ И ПЪРЖЕНЕ НА РИБА
==============================

При пържене на риба много рядко се използва галета, по-често се ползва царевично или обикновено бяло брашно. По магазините се продават и различни комбинации панировки, които са добре направени, но по правило са доста скъпи.
Най- добре се панира фина бяла риба, въобще по-белите риби, като пример хек, но у нас се внесоха още 5-6 вида бели риби, които, кой знае защо, търговците все си наричат хек. С панирането рибата се запазва сочна.
Дълбоко замразената риба не бива да се размразява продължително време, изтичат и соковете и става жилава, както и да я готвиш.Не бива да се панира и полуразмразена, макар, че е по-добре от напълно размразената.
Аз практикувам за всички дълбокозамразени продукти "шоково" размразяване, така се запазват вкусовите качества на всеки продукт, независимо дали е риба, месо или зеленчуци. Зеленчуците слагам директно във вряща супа или манджа, месото леко го размразявам до степен да може да се реже с нож, нарязвам го и или го запържвам ( пръска много!, трябва да се внимава ), или директно го слагам в малко количество врящ бульон или вода. Рибата най-добре е да нареже на подходящи парчета и да се попари в по-голямо количество вряща вода, не повече от 2 мин., след което се изважда и се приготвя по начина, който ни е необходим. Но така винаги става сочна.
Риба се панира перфектно в така наречената панировка "Орли", на името на известния парижки ресторант.
Представлява приблизително следното ( приблизително, защото зависи от количеството риба, която ще се пържи ):
В подходящ съд се поставят 5-6 лъжици брашно ( може и царевично ), към тях с внимателно бъркане се добавят 4-5 разбити яйца и малко прясно мляко. Гъстотата трябва да е на гъста боза. Рибата просто се потапя в сместа, добре да се омокри в нея и директно се слага в олиото, което трябва да е по-голямо количество и добре загрято.
На тази панировка има и варианти - по вкус се добавят различни подправки : черен пипер, горчица, червен пипер, босилек, доматено пюре, сол, чесън, сушен лук.
Добра комбинация е горчица, чесън и босилек.
Споменавам солта отделно, защото по принцип рибата трябва предварително да е леко осолена, и ако панировката също е осолена, може общо да се пресоли.
Най- вкусна панирана става риба, от рода на хека, предимно белите риби, без много силна миризма.
Успех в готвенето.

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 11:05 от jlia

# 3
  • Мнения: 2 724
Аз я панирам така : първо я овалвам в брашно, смесено с малко сол, след това -в разбито яйце и накрая в царевичен грис, /пробвала съм и с царевично брашно ,но трябва да е едро смляно/. Пържа в добре загрята мазнина до зачервяване. За шаран или сом използвам една техника ,от която рибата става много хрупкава, но задължително трябва да си навън, защото пръска. В брашното се слага сол и след като се оваля, рибата се потапя за секунда в студена вода и веднага -в загрята мазнина .Като ми я казаха тази рецепта, изразих недоверие, но след като опитах резултата ,бях приятно изненадана .  Peace

# 4
  • Мнения: 3 388
Аз я овалвам само в брашно, галета и яйце или готова панировка, но по принцип рядко панирам.

# 5
  • Мнения: 639
Аз пък разбърквам една чаша бира с една чаша брашно, щипка сол , един жълтък, а белтъка разбивам отделно на сняг ( да не пада от съдинката в която го разбиваш като я обърнеш)и го добавям към брашното и бирата, бъркам с лъжица. Става гъсто като кексово тесто и фантастично като го пържиш - става за всякакъв вид панирани манджи, покрива плътно продуктите и не се " разцъфква" като го пържиш.

Общи условия

Активация на акаунт