въпрос относно кърменето

  • 519
  • 11
  •   1
Отговори
Мили майчета може ли някоя от вас да ми каже колко грама горе долу трябва да изсуква бебе на 9 дни защото се притеснявам дали ми е достатъчно кърмата.Много ви моля ако някой може да ми отговори

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
А ти как ще премериш колко е изсукало бебчето? Ако суче и след това спре само и не плаче, а доволно или е заспало можеш да разбереш, че е нахрането. Може да се направи едно контролно теглене към 20-тия ден, за да се види как наддава бебчето. Това е най-точния показател. Повече съвети ще ти дадат в Кърмаческия подфорум.

# 2
  • Мнения: 5 026
 Погледни в библиотеката. А въпросите за кърмене задавай във подфорум "Кърмене". Там ще получиш доста ценни съвети. Не можеш да "уловиш" колко е изсукало. Ако е гладно със сигурност ще разбереш  Wink

# 3
  • Мнения: 535
Едно бебе на 9 дни изсуква толкова кърма, отколкото има нужда Flutter На теб не ти е нужно да знаеш колко е това. Стига ти и това да знаеш, че е добре и, че не е гладно Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 422
Първо честито бебче!Да ти е живо и здраво и много да те радва!  bouquet
Не се притеснявай, давай му на поискване,следи дали памперсите са добре напишкани(нормално по 7-8), колко пъти ака, дали е спокойно бебчето.Кърми го нощем също,така и кърмата се стимулира по-добре особено м/у 3 и 6-7 ч.(тогава нивата на пролактина са по-високи).За увеличаване на кърмата можеш да хапваш овесени ядки, мюсли, бирената мая също помага, лактогенни чайчета и по 1л и 5-2л на ден течности.Аз с поемането на толкова течности трудно се справях отначало, но се свиква.Най-важното е да си спокойна, всяка майка има тези проблеми от начало, най-вече многото мисли дали всичко е наред.  WinkПрегледай и статиите на библиотеката, има информация, която може много да ти помогне.
Успех и много приятни кърмачески мигове! Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 12 201
   Всички минаваме през този период. Сега ми се струва странно как се притеснявах чак толко дали ядат достатъчно, но тогава не ми беше никак смешно. Важното е найстина мокри памперси и наддаването за месец. Не за ден или за седмица, защото бебетатта наддават скокообразно.
   Ето и един линк за това от колко изцедена кърма се нуждае едно кърмено бебе.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0 Но това е само ако ти се налага да излезеш и да оставиш за едно ядене например. Иначе просто давай колкото често иска бебчето и повярвай ми гладно няма да остане. Определено ще изсуква съвсем различно количество на всяко ядене, но общо толко че да му е достатъчно. Разбира се никаква водичка или сокчета, само кърма  Simple Smile
   Честито бебче !   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 760
Подкрепям казаното от Айла!!!!
Честито бебенце!!!!
Всички сме минали по този път с притесненията, така че споко!
Кърми на поискване и не давай води, биби и т.н. Разбира се това е в случай, че наистина искаш да кърмиш  Wink Когато имаш време се поразрови в Библиотеката - там има отговори на почти всички въпроси. А дотогава  - просто кърми!  Hug
Успех!   bouquet

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Няма "норма" за това... Бебето трябва да суче толкова, колкото поиска и толкова често, колкото поиска...

Както са ти казали другите - не давай водички, чайчета, глюкози и прочие... Само и изключително кърма...




П.С. Може да изсуче 15 г, може да изсуче и 140 г... Зависи от изключително много неща...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
Едно изречение и от мен, което пиша доста често:
Ами как са измервали колко е изяло бебето преди 200 години например?
Никак! Кърмели са си майките когато им заплаче бебенцето, без да гледат часовници, без теглилки, без биберони и разните му там овлажнители на въздуха...
Не отричам съвременните улеснения за майката, но казвам, че може и без тях.
И съветът ми:
Просто гушкай бебчо много , много! Кърми го винаги, когато ти се стори, че му се иска, дори да е през два часа(или час и половина, най-добре да не поглеждаш часовника). Нощем като се събуди, пак!
Нищо друго не му е нужно на едно бебе! ГУШКАНЕ И КЪРМА!
И преди да послушаш педиатъра (примерно да правиш "почивка" на коремчето нощем и да даваш   вода), прочети Библиотеката или се допитай до опитните майчета-кърмачки във форума.
Стана малко дълго, извинявам се!
Честито бебенце и дъъъъългокърмачество!

# 9
  • Мнения: 942
Първо честито бебче!Да ти е живо и здраво и много да те радва!  bouquet
Едно бебе на 9 дни изсуква толкова кърма, отколкото има нужда Flutter На теб не ти е нужно да знаеш колко е това. Стига ти и това да знаеш, че е добре и, че не е гладно Heart Eyes
Peace Simple Smile
Кърми го винаги когато то иска дори да е през  час два  и преди да послушаш педито за нощното кърмене се допитай до бебо Simple Smile
Пожелавам ви успешно и дълго кърмене!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
   Всички минаваме през този период.
Ще се притесняваш първите 1-2 месеца и то е нормално. Всяка майка се притеснява. Давй му да си хапва, когато иска и не се притеснявай!

# 11
  • Мнения: 819
Честито бебенце!
В родилият дом ми бяха казали,че след като след сукане заспи сладко и блажено,значи си е свършило работата!
Мисля,че ако е гладно,ще плаче!
Успех!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт