Как да си спра кърмата?

  • 2 568
  • 33
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Не знам дали темата ми е за тук,но...ако има проблем моля модераторите да я преместят!
Та въпроса ми е следния: до момента все още сме изцяло на кърма с бебка, но вече ми идва доста нанагорнище впредвид, че ходя по цял ден на работа и ми е много трудно с цеденето. Освен това смятам, че 6 месеца изцяло на кърма са абсолютно достатъчни и след 20-тина дена възнамерявам да захранвам с пюрета и да минаваме на адаптирано мляко, че нервите ми вече са опънати до краен предел. Въпроса ми е: какви лекарства трябва да взема за спиране на кърмата? Моля мамите с опит да споделят! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 6 965
Аз си я спрях с Парлодел (по предписание на лекарката ми), кърмата ми спря за пет дни, от които първите два с кошмарни болки и напрежение в гърдите, но след това всичко е о,кей.

# 2
  • Мнения: 5 299
Не е нужно да взимаш лекарства. Не са никак безврдени. Просто разреждаш до минимум кърменията, и постепенно спираш. Ако гърдите ти се препълват, изцеждаш съвсем малко, колкото да ти олекне. В никакъв случай не я спирай от раз.

# 3
# 4
  • Мнения: 3 499
Чувала съм, че лекарствата за спиране са ужасни, става ти лошо и никак не са безобидни.За това спри да даваш на бебо да суче и спри да се цедиш.Ако усетиш, че имаш напрежение в гърдите изцеди съвсем малко, колкото да омекнат.Като не цедиш и бебо не суче спира да се образува кърма.Така постепенно кърмата ще спре.За около седмица.Студеното също помага - направи си сутиен от полузамразени зелеви листа.

# 5
  • Мнения: 992
Не е нужно да взимаш лекарства. Не са никак безврдени. Просто разреждаш до минимум кърменията, и постепенно спираш. Ако гърдите ти се препълват, изцеждаш съвсем малко, колкото да ти олекне. В никакъв случай не я спирай от раз.

аз така направих,

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
Не е нужно да взимаш лекарства. Не са никак безврдени. Просто разреждаш до минимум кърменията, и постепенно спираш. Ако гърдите ти се препълват, изцеждаш съвсем малко, колкото да ти олекне. В никакъв случай не я спирай от раз.

И аз мисля, че това е по-добрият начин. От лекари знам, че естественото спиране на кърмата е за предпочитане пред медикаментозното. Вярно, по-бавно става, но е по-здравословно. Не мога медицински да ти обясня какви са предимствата, защото аз самата не съм лекар. Може би трябва да погледнеш и в медицинската литература или да се консултираш със специалист.

# 7
  • софия
  • Мнения: 495
И аз реших че 6 месеца са напълно достатъчни  да кърмя и спрях от раз.Не съм пила лекарства,просто с времето сама спря LaughingСега ако се стисна излиза капка-две,нищо повече.Така че,моя съвет е-остави кърмата да ти спре сама Peace

# 8
  • Мнения: 8 917
Може сама да спре, а можеш да пиеш и Бромокриптин мисля, че беше. От него обаче падало кръвното Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 531
Аз отбих на 7м за около 10 дни, постепенно взех да замествам кърменето с мляко, налагало се е 2-3 пъти да изцедя когато съм имала напрежение. Взех си лецитин, за да не се запуши нещо , не увеличава кърмата , превантивно! Аз срешнах голяма съпротива от страна на бебето-упорито отказваше биберона,дано при теб да е по леко Hug И все пак е възможно да оставиш 1-2 кърмения за по дълго време!

# 10
  • Мнения: 599
Решението си е твое, но ще е чудесно ако все пак оставиш по 1-2 кърмения, като постепенно стигнеш до тях. Няма да се натоварваш с цедене, а детето ще получава всички ценни вещства, пък ти ще направиш най-добре за себе си и гърдите си, като постигнеш естествена инволюция на лактацията.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Благодаря на всички, които се включиха по темата!  bouquet Hug След всичко, което прочетох днес тук, реших, че май най-добре наистина ще е да я оставя да си спре сама.

Аз срешнах голяма съпротива от страна на бебето-упорито отказваше биберона,дано при теб да е по леко
При мен няма да го има проблема с биберона, със сигурност, защото аз от самото начало се цедя и после й давам с шише и биберон. В началото не искаше да засучи, после пък (на 3 месеца) захапа, но аз имах психологически проблем- толкова съм свикнала да гледам колко мл. точно изяжда, че не можах да се пребора с това. Затова и именно вече нервите ми не издържат и съм решила категорично след навършване на 6 месеца да спра! Освен това и вече с това ходене на работа съвсем ми идва нанагорнище!
Та, ще пробвам да спра да се цедя "до капка" и ще докладвам за резултата! Още веднъж:   bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 772
14 дни бромокриптин 2х1.не ми е създавалпроблеми.цедила съм само 1-2 пъти в началото по-малко.така поне нямаше бучки и други проблеми.малко кафенце и кръвното беше ок.

# 13
  • Мнения: 4 428
Аз също не пих лекарства. Просто започнах да кърмя през ядене, като се цедях по малко, ако усещах напрежение в гърдите. Така изкарах 2-3 дни после започнах да кърмя само сутрин и вечер, като пак се цедях по малко. Накрая кърмих само сутрин 2-3 дни после спрях съвсем. Наложи се да се изцедя доста добре на следващия ден и това беше. Но Маги така или иначе не сучеше, като хората и стимулацията попринцип не беше особено на ниво. Още от 2-та седмица се дохранвахме 50/50 кърма/АМ.

# 14
  • Мнения: 4 915
Практически съвет: Ако на работа се цедиш примерно 3 пъти през 3 часа по 150 мл, започни да увеличаваш постепенно интервалите и да намаляваш количеството изцедена кърма. Не бързай всичко да стане за седмица примерно.

Увеличавай интервалите, докато стигнеш до 2 изцеждания дневно, после до 1 изцеждане. Като цедиш всеки ден все по-малко милилитри. За у дома, ако се цедиш, важи същия принцип. Можеш да си оставиш едно вечерно цедене у дома за последно - дори като спреш изцеждането през деня, да премахнеш последно вечерното цедене. Така и за теб, и за бебето ще е най-лекият и постепенен вариант на отбиване, без запушване и бучки.

Освен това поспепенното отбиване подготвя и имунната система на бебето за този факт. С намаляването на количеството кърма и хормоналните промени в организма ти, тя ще се насити с повече имуноглобулини, с които да "зареди" детето и да го подготви за отбиването.

Общи условия

Активация на акаунт