проблеми с бъбреците при бременност - СПЕШНО

  • 1 293
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 616
 Здравейте, става дума за етърва ми. Бременна е в 6 месец и изследванията и са според акушер гинеколога и много лоши. Много е слаба и това е довело до ниска кръвна захар, нисък хемоглобин и проблеми с бъбреците. Всъщност основния проблем са бъбреците. Ходи на уролог, който и обяснил че има киста/ кисти в единия бъбрек и задържа урина и в двата. Не можели да и направят нужната "цветна" снимка, защото пречело при бременност. Днес гинеколога и казал че най-вероятно ще трябва да махнат бебето защото има вероятност да загуби бъбреците си.
Та въпроса ми е, знаете ли към какъв специалист да се насочим - няма да махнат бебето ако поне още 1 не потвърди.
От Варна сме и се надявам някой да ми даде насоки за добре специалисти които могат да помогнат

# 1
  • Мнения: X
Не знам за Варна, за съжаление.
Ако имате възможност да дойдете до София, запишете си час за доц. Джераси от болница Вита. Приема всеки вторник от 17 часа, но само с предварително записан час.
Успех! Praynig

# 2
  • Варна
  • Мнения: 199
Според мен трябва да отиде на нефролог. Чувала съм много добри неща за проф.Ненов (мисля,че така се казваше) в Терапията или доц.Близнакова (тя приема в Майчин Дом, тел: 332000)
Наистина мисля, че положението и е опасно, но по мое мнение непременно трябва да се консултира с повече специалисти. Аз лично съм се убедила в това, след като съм се сблъсквала с много противоречиви мнения. Според мен трябва редовно да и се правят изследвания и да се следи състоянието на бъбреците и.  Ако успее да задържи бебенцето до 7-мия месец и то самото е наддало достатъчно, може да се предизвика раждане по спешност.
Не смея да давам никакви съвети, но единственото което наистина бих я посъветвала е да иска мнението на повече специалисти. Дано всичко се размине и успее да износи безпроблемно бебчето.  Praynig

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
За проблеми с бъбреците само нефролог. Уролозите са зо пикочната система до бъбреците, но стигне ли се до проблемни бъбреци - нефролог. Има си цветен доплер, на който се гледат бъбреците, без да е необходимо никакво контрастно вещество или да пречи на бременността. За Варна незнам къде има такъв апарат, в София в Александровка имат - мога да ти препоръчам Богов, имам отлични впечатления от него.

# 4
  • Мнения: 25
Тръгвайте към София според мен.Само дано вси4ко се оправи  Praynig И аз съм сболни бъбреци но за сега проблем нямам.

Общи условия

Активация на акаунт