Свалихте ли си златото преди да влезете да раждате в Св.София?

  • 1 794
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 791
Четох в брошурата, че искат да си със свалени ценни бижута. И сега се чудя дали да си свалям златото.  newsm78 Не че ще умра за 5 дни без него, ама ми е гадно. И гривната и ланеца са ми подарък от мъжа ми за годишнините от сватбата ни, никога не ги свалям, по никакъв повод. А халката няма да я свалям, предния път не съм я сваляла, не са ми правили проблем за нея, но за другите неща...дали ще ме накарат да ги махна наистина?

# 1
По принцип е желателно да ги свалиш ако из4езне нещо персонала на Св.София не носи отговорност но мисля 4е не е уда4но да си с златото в болница аз ги бях свалла още в на4алото на 9-ти месец и при мен нямаше за какво да се захванат ако искаш опитай пък ако те накарат да го свалиш ще го дадеш на някои твой близак да ти го прибере.Не вярваи много на брошури там пише 4е памперси се носят по жекание а пък нас ни задължиха да си купим.Нещата не винаги стоят така както пише в брошурата.Пък и от опит глава не боли...е поне не много  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 3 089
не.
махнах само гривната от глезена, защото реших, че може да я скъсат - при секцио се завързват краката.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 791
Да, знам за краката, миналия път пак секцио раждах, ама тогава имах само халката и не ме е интерсувало какво трябва ,или не трябва да се сваля. Значи освен да си питам оператор дали е съвсем задължително това, или просто не носят отговорност ако ми изчезне от врата докато спя.

# 4
  • Мнения: 816
Особено ако раждаш пак секцио то е наложително да се свалят всякакви метали. Една от причинте е че ако нещо стане ( което сигурна съм няма да ти се случи) и се наложи да се ползва фибрилатор - просто е немислимо.
Гривните пък биха пречили да се хване венозен път и изобщо в болницата не са ни нужни такива неща. Ей, суета, суета Wink

# 5
  • Мнения: 992
аз нищо не си свалих нито синджира, гривната и пръстените, но като се наложи секцио по спешност акушерката се изнерви на гривната ми трябвало да я махна, че аз от къде да знам , тя е махна с 300 зора и убеждения, не искаше щото съм можело да кажа после че тя ми я откраднала
та само гривна ако имаш я махни

# 6
  • София
  • Мнения: 6 166
Аз май не съм чела никакви брошури. И си отидох за планово секцио с гривна и верижка на врата. Никой нищо не ми каза и не са ме карали да ги сваля. Гривната ми беше на дясната ръка, а абоката ми сложиха на лявата, така че нямаше проблеми.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз лично всичко свалих около месец преди раждането, оставих си само халката и обиците!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 791
Е, това с дефибрилатора...в този случай трябва да карат всички родилки да са без халки, но това никъде не го пише.  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 3 089
Е, това с дефибрилатора...

з много-много май не съм сигурна в това  newsm78 в спешното махат ли се нещата  newsm78 всъщност нямам идея, ама нещо ме съмнява тая работа.

# 10
  • Мнения: 7 474
Мен ме накараха да си сваля всички бижута и да си изтрия лака , явно е важно , ако настъпят усложнения newsm78 Успех!  Peace

# 11
  • Мнения: 4 392
Не нося никакви бижута, освен обици ( но и тях само от кумова срама, след като са ми пробили ушите навремето, без да ме питат. Mr. Green), така, че бях свалила само важните неща от себе си. Joy Laughing

# 12
  • Мнения: 4 392
Мен ме накараха да си сваля всички бижута и да си изтрия лака , явно е важно , ако настъпят усложнения newsm78 Успех!  Peace

Това пък за лака защо? newsm78 Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 7 474
Мен ме накараха да си сваля всички бижута и да си изтрия лака , явно е важно , ако настъпят усложнения newsm78 Успех!  Peace

Това пък за лака защо? newsm78 Rolling Eyes

Ами предполагам,че се променя цвета на плочката при някакъв проблем newsm78

# 14
  • Мнения: 6 461
Всичко махнах преди да вляза в болницата . Simple Smileпри второто раждане.
Патих си при първото раждане когато ме свалиха от патологична брем.за пробно раждане ме включиха на системи и тогава не си бях свалила пръстените ...та като ми се надуха ръцете ,като отидох до тоалетна и взех на мивката да си мия ръцете и да търкам пръстените със сапун.УЖАС НЕ МОЖАХ ДА ГИ МАХНА. #CrazyПритесних се че може да ми направят забележка докторите ,защото знам че не е желателно с бижута.Тогава не родих .Преведоха ме обратно в патологична бременност и успях да сваля прословутите пръстени след два дена newsm53
По добре ги свали ,само за няколко дена newsm10
само да добавя че аз не съм раждала там ,просто си разказах историята Embarassed

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 22:31 от дими

Общи условия

Активация на акаунт