Ламинираният паркет-канцерогенен??

  • 6 139
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 934
Днес си говорихме с един колега и той каза, че прочел, че ламинирания паркет, както и смолите които се използвали за изработването му били канцерогенни.... Shocked Rolling Eyes newsm78
А ние точно решихме, че ще ни е скъпичко да слагаме естесвен паркет и минаваме на варианта ламинат... Sad
Вие да сте чували нещо по въпроса???

# 1
  • Мнения: 3 537
Ау,дано да не е вярно! Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 3 150
Ми то всичко е вредно като се замисли човек. Но дано не е така, както казва колегата ти, че у нас всичко е ламинат и  ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 489
Сега пък това ли?Какво ли още ще измислят?
Ми то всяко нещо е вредно малко или много,но не се лишаваме от него.

# 4
  • Мнения: 643
Е това ме спаси, тъкмо още една причина в моя подкрепа, че не го искам този ламинат, паркета ми харесва повече и това е. А като кажа сега, че е карцерогенен, може и да се навият на моята идея за един хубав естествен паркет!

# 5
  • Мнения: 46 492
Не бой се, всичко е канцерогенно  Mr. Green
Ламината си е все с прах от горе, от чисто практична гледна точка не го ща  Stop
Естетсвения ни излезе на цената на ламината, 13.50 лв. квадрата, после и редене, циклене, т.н., под 20 лв. стъпи.
Магазина е на Сливница, малко след Сточна гара, в посока Лъвов мост.

Тук е мястото да се извиня на една мама, на която щях да проверявам каква е цената, но съм й изтрила бележката и не помня коя беше  Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 655
Ламината и ПДЧ плоскостите са канцерогенни. А на естествения паркет какъв лак смятате да слагате? Защото ако не е на водна основа и той е канцерогенен. Лака на водна основа пък не е достатъчно устойчив.
Гранитогреса и той е в графа канцерогенни.

# 7
  • Мнения: 3 164
Ламината и ПДЧ плоскостите са канцерогенни.А на естествения паркет какъв лак смятате да слагате? Защото ако не е на водна основа и той е канцерогенен. Лака на водна основа пък не е достатъчно устойчив.
Гранитогреса и той е в графа канцерогенни.

 ooooh!
и какво от това Whistling имахме естествен паркет,на повече от 30г,  лакиран с отровен лак , И??

# 8
  • Мнения: 1 655
и какво от това Whistling имахме естествен паркет,на повече от 30г,  лакиран с отровен лак , И??
Ми нищо, ние пък с ламиниран паркет ще се тровим  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 978
Мили момичета за да бъде какъвто и да е материал канцерогенен, той трябва да има някакво излучване на вредни вещвества. Действително смолите и лаковете за паркет имат такова излъчване, но  ПРЕДИ ДА ПОЛИМЕРИЗИРАТ, т.е. преди да изсъхнат.

# 10
  • Мнения: 235
Ами то и алуминиевата дограма е вредна ама......абе всичко е вредно , колкото ни е писано да живеем толкова

# 11
  • Мнения: 1 655
Мили момичета за да бъде какъвто и да е материал канцерогенен, той трябва да има някакво излучване на вредни вещвества. Действително смолите и лаковете за паркет имат такова излъчване, но  ПРЕДИ ДА ПОЛИМЕРИЗИРАТ, т.е. преди да изсъхнат.
Знаеш ли колко време е необходимо за съхненето? Имаме един ПДЧ скрин от 1 година, който още мирише като го отворя. Значи ли това, че не е изсъхнал?

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Заради формалдехида, май че беше,  който се излъчва.......той се влага в лепилата, с които се слепват частиците в ПДЧ - то и другите плоскости....и се излъчва с години

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е това ме спаси, тъкмо още една причина в моя подкрепа, че не го искам този ламинат, паркета ми харесва повече и това е. А като кажа сега, че е карцерогенен, може и да се навият на моята идея за един хубав естествен паркет!

Най- безвредно е естествен паркет лакиран с безоловни алкидни лакове........

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Въпрос на време беше! Следващото...

Общи условия

Активация на акаунт