Случвало ли ви се е нещо подобно

  • 814
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,
давам направо по въпроса. Бебчето ми е на 8 месеца и вече 3 месеца се буди по 10-15 пъти на нощ,като не иска да го разнасям а само му давам бибероната и пак заспива.От начало си мислех че се буди заради бибата, но наблюденията ми са че не е от това. Като че ли нещо го боли. Ходихме на доктор и му правиха изследвания но на детето всичко си му е наред.Другият вариант беше да се превъзбужда, но според мен не е възможно абсолютно всеки ден да е превъзбуден.Моля ако някой е имал същия проблем да сподели.Благодаря

# 1
  • Мнения: 5 001
по добре пусни тема в Майки бъдещи и настоящи.
а иначе аз имам същия проблем от 2 месеца, една нощ е по-спокоен, друга са буди по 10 пъти. Може да е от зъбите, може да е от превъзбуждане, може да е период.
да се надяваме да отминава бързо Hug

# 2
  • Мнения: 46 508
А предлагала ли си мляко? София се будеше, наистина рядко, но наядеше ли се заспиваше непробудно  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 2 160
Откакто започнаха да я мъчат зъбките и Хриси започна да се буди доста често вечер Sad.....А преди спеше непробудно Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 3 390
Да не би да си поспива малко повече през деня?
Моят син спи 2-3 пъти по 30 минути през деня. Ако спи повече, започва да се буди нощем.

# 5
  • София
  • Мнения: 726
Додо беше така - от зъбите е - започна когато беше на 5 месеца и продължи доста дълго. Но той към 7-8 месец се научи сам да си намира бибата, та беше по-лесно.
Просто се въоръжи с търпение - ще мине!

# 6
  • Мнения: 65
Моят син и досега е така, вече е на 1г. и 7 месеца и все още се буди вечер. Забелязала съм, че добрият сън вечер не зависи от емоциите, умората и продължителността на съня през деня. Например е имало дни, в които е спал малко и е играл много и съответно вечерта се надявам да спи по-добре от обикновено, но не. Човека си се буди през половин час Sad В началото си мислех, че си търси бибата и затова се буди, в последствие я махнах, но тогава започна да търси вода. Специално при нас не е и от зъбите, защото няма по-добри и по-лоши периоди. Все си се буди. Просто свикнах с честото ставане вечер и вече не ми прави впечатление 10, 15 или 20 пъти сме се събудили. Бутам му шишето с водата в устата машинално и пак лягам в повечето случаи. Е, надеждата, че един ден ще спим нормално си остава естествено  Praynig
Тук някъде из форума бях прочела една статия, че някои деца се научават да преминават от една фаза на съня в друга без да се будят по-бързо, а други по-бавно. Аз така си обяснявам нещата - явно ние ще се научим по-бавно  ooooh!
Дано при вас това се случи по-скоро  Peace

# 7
  • Мнения: 922
Може да има много причини за нощното събуждане, освен превъзбудата - да го мъчат зъбчета, да иска да папка...
Пробвай с нощно хранене, често помага. Успех и дано започнете да спите Peace

# 8
  • Мнения: 1 910
В нашия случай според мен са зъбите. Все ме вдига да му дам биберона. Пробвай да му даваш хомеопатично с Chamomilla, ако решиш че са все пак зъбките. При нас доста подобри нещата.
Не мисля, че е добра идея да го учиш тепърва да яде нощем (без да се сърди daisy_g)  ...

# 9
  • Мнения: 8 917
Най-вероятно са зъби Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 15
Благодаря ви за съветите. Според мен или са зъбките, защото все още нямаме нито един, или са колики(въпреки че е вече голям), тъй като той е много лаком и вечери като си пие млякото корема му почва така да къркори че чак се плаша.От аптеката днес купих някакъв нов сироп за подобряване не храносмилането и против колики, пък да видим - това ми е последната надежда за хубав сън
7of9 можеш ли да ми разясниш какъв е този медикамент?

# 11
  • Мнения: 2 271
Зъбите са.Никакви колики!

# 12
  • Мнения: 832
И ние сме така. Вики има нощи, в които си спи спокойно, най - много 1-2 пъти да се събуди, а други, в които се буди през половин час. Може и от зъбки да е, а може и от насъбраните емоции през деня.

# 13
  • Мнения: 227
При нас беше същата работа ,докато не му пораснаха зъбките.Будеше се по 20 пъти на нощ.Така ,че е от зъбите не се притеснявай Grinning

# 14
  • Мнения: 1 427
Започне ли Йоана да се буди посред нощ, скоро се озъбва  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт