пъпчето ни кърви! какво да правя???

  • 6 354
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Мамчета бебка е 8 ден и днес като я съблякох пъпчето се разкървави и то не малко,доста ме уплаши Sick Моля споделете опасно ли е и как да се справя с това? Tired БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 23:44 от gudza

# 1
  • Мнения: 601
     Мажи с тампон или марличка с риванол и после с норсуфазол(прах),за да не се възпали.Иначе можеш да сложиш и специалните лепинки за пъпче за да не го закачиш като го преобличаш.
     Нашият така го третирах,педито ни светна по въпроса

# 2
  • София, център
  • Мнения: 686
Все пак отиди до педиатъра! Не е нещо ненормално, но трябва да се погрижиш Wink Прахчета, лепенки, не се мокри...

# 3
  • Мнения: 639
със спирт сега да го почиствам ли? newsm78

# 4
  • Мнения: 1 555
Аз го почиствах със спирт 75% и после слагах прахчето Топоцин, не съм слагала лепенки, защото раната трябва да диша, за да зарасне по-бързо ! А ако не те страх разтвори колкото е възможно пъпчето и хубаво промий със спирта и с клечка за уши, но ако много кръв тече направо отиди при лекаря ви, за до го направи той и да си спокойна  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 233
Нашия пъп така прокърви на 6-ия ден с падането. Аз я занесох при педиатъра - почисти го със спирт и го маза с още нещо. Идете и вие при педиатъра за всеки случай.

# 6
  • Мнения: 6 461
Все пак отиди до педиатъра! Не е нещо ненормално, но трябва да се погрижиш Wink Прахчета, лепенки, не се мокри...
На голямото ми детенце така прокърви пъпчето и веднага го заведох на личната лекарка на детето .

# 7
  • на село
  • Мнения: 1 028
Нашето пъпче доста време зацапваше. Докито ни каза да го почиствам със 75% спирт и някаква пудричка /не помня вече името Embarassed/, но в аптеките на мъжът ми не му я продали /защото била със специална рецепта  -сигурно са си мислели че ще я смъркаме или нещо от сорта Laughing/.
 Та така си откарахме - само със спирт и се оправи за около десетина дни.

# 8
  • Мнения: 942
Аз го почиствах със спирт 75% и после слагах прахчето Топоцин, не съм слагала лепенки, защото раната трябва да диша, за да зарасне по-бързо ! А ако не те страх разтвори колкото е възможно пъпчето и хубаво промий със спирта и с клечка за уши, но ако много кръв тече направо отиди при лекаря ви, за до го направи той и да си спокойна  Simple Smile
Peace

# 9
  • Мнения: 239
Нашето пъпче не е кървяло силно, но около месец и повече цапаше памперса. След всяка баня го почиствах с спирт 90% и след това с пудричка Топоцин - по съвет на педиатъра. През цялото това време сме се опитвали да не го мокрим. Пудричката е точно за това за открити рани.

# 10
  • Мнения: 1 117
Нашето пъпче падна късно - на 14-тия ден. При къпане много внимавах да не го мокря. Трудно зарастваше и по препоръки на доктора го почиствах с чист спирт и пудра .
Но най-добре педиатъра ще каже какво трябва да се прави.

# 11
  • Мнения: 1 294
Сподели това с педиатъра  най-добре.
Пъпчето на малката кървеше някъде 20 дена, но по малко.Почиствах го със клечка за уши и спирт(така ме бяха посъветвали в болницата).Подсушавах го внимателно след баня също така.

# 12
  • Мнения: 8 917
Допитай се най-добре до педито Peace

# 13
  • Мнения: 917
zakarai beb4e na lekar
tam triabva da go tushirat sas spetsialno lekarstvo a ti v kashti sas spirt i sulfatiatsiol i bez nikakvi lepinki

# 14
  • Мнения: 1 030
В болницата третират пъпчетата с Пиоктанин - 2 %. После може да сложиш и прахче.

Общи условия

Активация на акаунт