Детето повръща.....

  • 9 901
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
Съжалявам,ако се повтарям в темата,но съм адски притеснена-от известно време насам детето ми повръща вечер или през нощта.Казвам честно и отговорно,че според мен го прави нарочно.
Всеки път случката протича по следния начин: закашля се( в момента изчиства една кашлица), напъва се все по-силно да кашля,напъва се още и още и естествено,скоро вечерята е навън. Не се случва всяка вечер,но честно казано,почти всяка...
Няма каквито и да било признаци и симптоми на болест.....
Утре сутрин ще се срещнем с лекарката му,но исках да попитам дали някое майче не може да помогне с ценен съвет или предположение?
благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 14 133
Много вероятно да се преструва- големи са хитреци, но може и да е от кашлицата, която изчиства. Не може ли да не чакате до утре за срещата с доктора, за да не изкараш още една кошмарна нощ?

# 2
  • Мнения: 1 581
Не мисля, че се преструва. Според мене е от кашлицата, ако има и секрети, които иска да изкашля и му дразнят на гърлото, то кашля, те дразнят и предизвикват повръщане. Случва му се е на Виктор понякога при кашлица. Вечер като е легнал е по-гадна самата кашлица и затова. Може да пробвате да спи на по-висока възглавница.

# 3
  • Мнения: 122
Не мисля, че се преструва. Според мене е от кашлицата, ако има и секрети, които иска да изкашля и му дразнят на гърлото, то кашля, те дразнят и предизвикват повръщане. Случва му се е на Виктор понякога при кашлица. Вечер като е легнал е по-гадна самата кашлица и затова. Може да пробвате да спи на по-висока възглавница.
Подкрепям и според мен не се преструва. Имах този проблем с баткото, когато беше на 2 години. Започнах да давам бонбончета на билкова основа да подтискат кашлянето, докато доотшуми самата кашлица.

# 4
  • София
  • Мнения: 771
При Дани се случи същото на 2 пъти през седмицата. От известно време има кашлица и задържа секрет, който не може да отхрачи. Когато е дълго време в хоризонтално положение се събира много секрет и това води до повръщането. За сега леченията само водят до затихване на кашлицата, тя почти липсва през деня. Когато повръща излизат само секрети, няма нищо от стомахчето. Струва ми се, че проблемът ви е същия. За сега съм му сложила по висока възглавница и има ефект. Винаги когато го чуя нощем да се закашля, ставам и го изправям, за да не се задави и да се стигне до повръщане. Консултирай се с педиатъра, въпреки, че с моя не успяваме до момента да решим проблема.

# 5
  • Мнения: 412
не бях напълно подробна,но той понякога се събужда,когато се закшля и аз го поизправя да не се дави,усмихва се и започва да се напъва да кашля все по-силно и все по-силно,което накрая завършва с уууу,направо побеснявам и сега

# 6
  • София
  • Мнения: 771
Не мисля, че се преструва. Според мене е от кашлицата, ако има и секрети, които иска да изкашля и му дразнят на гърлото, то кашля, те дразнят и предизвикват повръщане. Случва му се е на Виктор понякога при кашлица. Вечер като е легнал е по-гадна самата кашлица и затова. Може да пробвате да спи на по-висока възглавница.
Подкрепям и според мен не се преструва. Имах този проблем с баткото, когато беше на 2 години. Започнах да давам бонбончета на билкова основа да подтискат кашлянето, докато доотшуми самата кашлица.
Какви са тези бонбончета?

# 7
  • Мнения: 181
Не мисля, че се преструва. Според мене е от кашлицата, ако има и секрети, които иска да изкашля и му дразнят на гърлото, то кашля, те дразнят и предизвикват повръщане. Случва му се е на Виктор понякога при кашлица. Вечер като е легнал е по-гадна самата кашлица и затова. Може да пробвате да спи на по-висока възглавница.
Да и ние бяхме така миналата седмица, кашлица  и цялата почервеняваше от напъване да изкашля храчките, но до повръщане не се стигаше.

# 8
  • София
  • Мнения: 191
Ами не се преструва, разбира се.Моят син също повръща когато се чисти от секретите в дробчетата. Ние му даваме да пие сиропче ACC, за да отхрачва по-лесно и секрета да се разводни и да се изхвърли по-лесно. Иначе като се закшля, връща всичко и събрания секрет и всичко, което е ял.

# 9
  • Мнения: 181
Ами не се преструва, разбира се.Моят син също повръща когато се чисти от секретите в дробчетата. Ние му даваме да пие сиропче ACC, за да отхрачва по-лесно и секрета да се разводни и да се изхвърли по-лесно. Иначе като се закшля, връща всичко и събрания секрет и всичко, което е ял.
Какво е това сиропче що не съм го чувала

# 10
Моят син прави подобно нещо обикновено по време на хранене, когато не иска да яде дадена храна.
Напъва се, дави се и повръща.

Така е от няколко години, не съм намерила начин да се справя. Определено е нарочно, но и не мога да го спра да повръща.

# 11
  • Мнения: 412
Моят син прави подобно нещо обикновено по време на хранене, когато не иска да яде дадена храна.
Напъва се, дави се и повръща.

Така е от няколко години, не съм намерила начин да се справя. Определено е нарочно, но и не мога да го спра да повръща.
именно от това се притеснявам повече,защото ако е просто събран секрет или временно неразположение (макар и без симптоми) ще ги овладеем,но ако се научи така
ще се застрелям

# 12
  • София
  • Мнения: 191
ACC е сиропче, което е на гранулки и се разтваря с водичка. Много добре е за отхрачване.
За възрастни има такива прахчета ACC.

# 13
  • София
  • Мнения: 771
Добре де, ние хубаво си говорим какви мерки взимаме при такова кашляне, но някой наясно ли е каква е причината за образуването на този секрет. Мисля си, че е по-добре да знаем срещу какво се борим, а не само да експериментираме със сиропи докато нещата отшумят. Нека някоя мама, която е получила от педиатъра обяснение за образуването на такъв секрет и е приложила успешно лечение, да каже.

# 14
  • Мнения: 7 106
Сега ще ви споделя как аз успях ( или почти съм успяла, защото от скоро го открих и действа за сега) да пресека номера с повръщането. Само да уточня, че дъщеря ми не е имала кашлица от секрети и болест, не е боледувала до сега, ами магариите ги прави когато се задави с нещо например. Започва да кашля и нарочно се напъв да повърне, защото когато първият път го направи наистина беше случайно и наистина повърна защото се задави зверски. Аз обаче реагирах доста бурно, в смисъл че се уплаших и се засуетях прекалено покрай нея и на нея взе че и хареса номера. и започна да го прилага когато и хрумне  Twisted Evil. Та когато я забележа, че закашлянето отива на към напъване за повръщане веднага и давам да пие вода. тя си има една малка чашка, от която много и е мерак да пие сама и отиваме бързо да вземем чашката, за да видим голямото момиче как ще си изпие водичката  Crazy. При първите 1-2 глътки напъните прекъсват, и понеже аз през това време разказвам нещо ужассссссно интересно вече е забравила, че трябва да повръща  ooooh!. Номера е да не се карате и да се държите все едно нищо не е стнанало (въпреки че на мен ми е идвало да скоча през терасата, за да не я удуша), защото представлението е грандиозно и мерака да се повтаря е много голям.
Та опитайте, дано подейства и при вас.

Общи условия

Активация на акаунт