насилие в детска градина! Хора, не може да оставим така нещата.

  • 5 605
  • 101
  •   1
Отговори
Току що, на работа дойде моята колежка, разплакана и силно разтроена. От една седмица води 2 год си син на детска градина №43 в Мотописта, зад Била. Детето й всяка сутрин отива в добро настроение, но в момента, в който лелката го вземе вътре започва неистов плач. Историята звучи стандартно. Всички минават от през това. Ще поплаче и след няколко дена ще свикне. До днес тя го отдаваше на промяната, дески инат, строгия правилник да не пускат родители до шкафчетата да си облекат детето, да го успокоят, лелките, облечени в бели манти, сутрин са изнервени, гледат бързо да приберат 25 деца и тн. Добре, но детето плаче до обяд, без да спре, дакато не го вземе таткото и така всеки ден. Моята колежка забелязва, че детето не плаче както обикновено, вижда че е много уплашено, стиска си "прасчо" в ръце, плаче силно и потресено, и последните два дена, след като го предаде на лелката отива до едно от прозорчетат да погледа, какво прави вътре. Днес докато " щпионирала" станала свидетел със съпруга си, как една от лелките го набила здраво докото плачел. Веднага влезли и си взели детето.

Питам: Ще продължават ли да ни тормозят децата някакви зли лелки. Всички чакаме за детски градини и си натискаме до ни вземат децата, и в тази суматоха забравяме да разберем психично здрави ли са жените, които ни гледат децата. Ясно е, че заплатите им са мизерни, но какво преживява това 2 год детенце и на какво ще заприлича невинната му, крехка психика от страха и боя.
Дайте идея какво да се направи от тук нататък! С директорката ли да се приказва, с по-висша инстанция ли...със самата лелка.

# 1
  • Мнения: 1 220
Директорка, висша инстанция, всичкко!!! Недопустимо е! Просто нямам думи!! Колкото може повече шум да се вдигне и на директорката да се наруши макс спокойствието! Като се наема персонал да има определени критерии, не просто "мога да почистя", аууу, как се вбесих!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 814
Директно с директорката,тя е човека който отговаря пряко за персонала!В нашата градина при най-малкия повод и недоволство от страна на родителите, първо се преместват на друго място и след повторно нарушение се уволняват.Но при нас директорката си е на място и внимателно подбира персонала и ги държи изкъсо.

# 3
  • Мнения: 5 668
 TiredТова е просто недопустимо. Как така ще ти бият детето. Тя нормална ли е тази жена. Не знам директорката е хубаво да бъде уведомена, със самата леличка какво да говориш, тя няма да се промени от разговор. Но ви съветвам да се обърнете и към общината към отдела, който отговаря за образованието. Желая им успех. Ау направо бях потресена, незнам какво щях да правя на тяхно място, но със сигурност тази щеше да си изяде шамара от мене Confused

# 4
  • Мнения: 2 950
Това ме изуми! Кажи на колежката ти да иде веднага при директорката, ако няма резултат - да си мести детето! В нашата ясла някои мами от другата група бяха недоволни от една сестра и веднага говориха с директорката - резултатът е на лице в положителна насока. Но нашата директорка е много разбрана и интелигентна жена! Желая успех на колежката ти и най-вече на дечко. Hug

# 5
  • Мнения: 179
Аз сигурно щях да ударя лелката,нямаше да се сдържа.Иначе задължително с директорката ,ако се наложи и  с по-висша инстанция.При нас няма такива проблеми,надявам се и да не се случат.Недопустимо е да се посяга на дете.Успех.

# 6
  • Мнения: 745
Нямам думи!!!!!!!!
Още тогава е трябвало да отидат с таткото при директорката и да поставят проблема, директорката да извика лелката.
Ужас!!!!
Казвай на приятелката си да отива при директорката и да вдигне голям шум, да даде гластност.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
а тя като си е взела детето не е ли говорила с "лелката"? а с директорката?
не вярвам да е влязла, да е грабнала детето и да е отпрашила навън - не и при сериозността на описаното положение.

# 8
  • Мнения: 1 492
Директорката, молба за съдействие в социалното и всички медии.
Под секрет и бой от таткото. Идиотска държава. Всички лелки през психо тест трябва да минават.

# 9
  • Мнения: 78
УЖАС.АЗ БИХ ОТИШЛА ОЩЕ НА МОМЕНТА ПРИ ДИРЕКТОРКАТА.И ОФИЦИАЛНИ ОПЛАКВАНИЯ ДО РАЗНИ ИНСТАНЦИИ,КАКТО СИ МУ Е РЕДА.НЕДОПУСТИМО Е ДА ОСТАВЯМЕ ДЕЦАТА СИ НА ПОДОБНИ НЕВРОТИЧНИ СЪЩЕСТВА.НАПРАВО СЪМ ПОТРЕСЕНА

# 10
  • Мнения: 639
Каква  директорка ,бе хора ,аз първо лично щях да се разправя с въпросната лелка ,след това да я пусна на таткото и после директно жалба в прокуратурата ,оттам в инспектората ,ако трябва и до господ ще стигна .Аууууууууу страшно се вбесих.

# 11
Да, да прави сте! Ужасно разкритие. Благодаря ви! Ние работим с медии, мислим да вдигнем шум, ако се стигне до там. Моля ви, ако чуете за друг такъв случай, да ни информирате!

# 12
  • Мнения: 181
Не за първи път чета за насилие в детските градини и да ви кажа направо съм потресена, защото и моето дете ходи на ясла и не мога да си представя някой да го бие.И аз мисля първо директорката после ако няма ефект бих го изместила.А, с лелката бих се разправяла лично с мой подход, извън градината #2gunfire

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Лелеййй, ако разбера такова нещо, Господ да й е на помощ на тази жена Twisted Evil
Първо - разговор с директорката, ама моментално.
Второ - жалба до Инспектората.
Докато не видя с очите си заповед за нагане на дисциплинарно наказание уволнение, няма да мирна.
Да не говорим, че ще трябва да ме удържат да не я опухам тая мърла Close
Един съдебен процес с малко медиен шум също би имал превантивен ефект! Поне ако има други такива идиоти, малко ще се позамислят...
На последно място искам да кажа, че размерът на заплащането няма нищо общо с отношението към децата. Майка ми е работила в детска градина - смятайте каква й беше заплатата, щом сега пенсията й е 79 лева #Crazy И к'во? Всички деца умираха за нея и сега дори по улиците някои вече пораснали я разпознават и й се радват. Това не е професия, това е призвание...трябва да го носиш в себе си. Иначе не си за там Naughty

# 14
Ей, направо подивявам като чета такива неща, как може такова нещо. Аз винаги съм се чудила как може да се държиш по този начин с тези чисти, наивни и неопетнени душички, просто нямам думи.
Реагирайте незабавно, не може просто така да се подмине такова деяние.  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт