Защо да ги пия тези витамини?

  • 975
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Вчера бях на преглед при док. и макар че резултатите от изследванията са ми добри и няма никакви отклонения, ми каза да спирам фолиевата к-на, и да почвам Gravigil (вид витамини), изказа се много неласкаво за Матерна. Аз обаче продължавам да се чудя, след като изследванията са ок, и аз се чуствам сравнително добре, защо трябва да пия нещо newsm78? Вие какво мислите?
п.п В 12 г.с съм, а като гледахме бебето, по размери то излиза в 13с и 4 д  Shocked

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
п.п В 12 г.с съм, а като гледахме бебето, по размери то излиза в 13с и 4 д  Shocked
Това е нормално.
По принцип на бременните препоръчват витамини. Аз пих Матерна първия път, а втория- изобщо не пих витамини.

# 2
  • Мнения: 6 461
Мисля че е нормално .
Аз през бременостите си пиех МАТЕРНА. Peace

# 3
  • Мнения: 11 003
На мен още не са ми изписали витамини, пия само фолиева киселина. Трябва ли да си поискам сама или мога да мина и без такива  Sad

# 4
  • Мнения: 3 042
п.п В 12 г.с съм, а като гледахме бебето, по размери то излиза в 13с и 4 д  Shocked

И на мен винаги на ехограф излизаше, че бебето е на повече г.с. . Родих  - на термина, 2 дни след него.

И през двете бременности съм пила Матерна.

# 5
  • Мнения: 2 197
Витамините се препоръчват, защото през време на бременността се увеличават нуждите на организма от витамини и микроелементи. Затова и за детето и за майката е добре да се приемат витамини, особено такива с добавени микроелементи и минерали. Аз лично съм пила Мултитабс и мисля, че той е най-добър като съдържание. Аз всъщност пия витамини от 10 години, но докато бях бременна няколко различни лекари ми го препоръчаха и специално го сравнявах с Матерната. Установих,че първо има повече съставки и второ излиза много по-евтин и затова си го пих (а и сега го пия).

# 6
  • Мнения: 134
През цялата си бременност пих "Матерна", а оттогава досега - "Центрум".

# 7
  • Мнения: 2 936
аз също съм пила през цялата бременност Матерна, също и Фолиева киселина,а по-късно и Зимафлор за зъбите!
мисля че с храната доста трудно се набавят всички тези витамини и минерали...и за себе си така прецених че е най-добре
а вече близо 2г.пия Мерц

# 8
  • Мнения: 8 917
Пих фолиева киселина 10 дни и това беше Wink

# 9
  • Мнения: 4 392
Витамините не са задължителни през бременността. Не знам защо тук в БГ толкова ги препоръчват гинеколозите! Rolling Eyes
Приемът на фолиева киселина е най-необходим в първия триместър и дори още тогава, когато мъжът и жената започнат да бебеправят Wink  и в периода на кърменето.
Разбира се, ако бременната се храни здравословно! Peace

# 10
  • Мнения: 105
Взех си витамините и почнах да ги пия, макар че не съм убедена че е нужно newsm78, а само за инфо. някой може ли да ми каже, колко струва Матерна, и за колко време стига?

# 11
  • Мнения: 7 474
Според моята докторка Матерната е супер излишна  Naughty А и не я ли спряха ? newsm78

# 12
  • Мнения: 3 456
По мое време беше към 12-13 лв. . Стига за един месец.Аз пих матерна от петия месец и родих бебе  4кг, което за моите кг. и ханш се оказа прекалено много, затова след това препоръчвах на всичките си познати, ако се чувстват добре да не пият нищо, а просто да ядатплодове

# 13
  • Мнения: 90
първия път когато бях бременна пих Матерна,втория когато се сетя,а третият съм изпила само една опаковка,забравях.Вече има и други витамини освен Матерната и  затова ги препоръчват.

Общи условия

Активация на акаунт