Фетиши

  • 751
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 362
Незнам правилно ли формулирам темата, но ето за какво става въпрос.
 Моята дъщеря е на 1г. и 4мес. От доста дълго време вече заспива с едно и също одеялце в ръцете. Не може да си легне без него. Хваща му един от краищата,допира си го до устата и е готова заспала.Понякога даже ги и смуче. А биберон не иска откакто се е родила.
 Няма зима,няма лято-одеялото е винаги до нея в леглото. Да не ви казвам като решим да ходим някъде какво чудо сме-100 чанти с багаж,и естествено любимото одеяло! Не знам има ли други подобни случаи като нашия. Чувала съм за любими играчки,биберони(естествено),но за краищата на едно одеяло-не.

# 1
  • Мнения: 745
И аз имах едно одеалце любимо ( още си го спомням), но баба ми го изхвърли  #Cussing outникога няма да забрявя какъв рев ревах  #Cussing out
Моята Василенка пък без нейната възглавничка не лягаше ( по-скоро без определената калъфка) - мъкнехме я на всякъде - в колата, в бабите......беше заприличала на парцал ( и тайно я перях, че не даваше)

# 2
  • Мнения: 5 362
Това за прането ми е много познато : Laughing Едвам успявам да го изсуша после,особено ако е по-студено времето.Че дава зор и да ляга...

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 426
И ние сме така с одеалото  Simple Smile. Само, че, си имаме 2. Навсякъде си го носим и зиме и лете  ooooh!. Даже едното седи в яслата. Нашите са от тези испанските, мекички с обшито по края. То вече се е изпокъсало, защото Алекс си муши пръстчетата, върти, хапе и обшивката вече на нищо не прилича. Така, че не сте само вие  Laughing.

# 4
  • Мнения: 819
На моя позната момченцето е на 4 и половина и още не се разделя с бебешкото си одеалце, не ляга без него-уж се завива, ама то му е до кръста  Laughing, където и да отидат,задължително го взимат.Така, че не се притеснявай, още повече още е малка, нормално е да си има нещо, с което да не се разделя, а при много деца това е точно одеалцето  Peace

# 5
  • Мнения: 4 406
ааа, има, има, аз - като малка, майка ми ме отучи, като почна да слага одеялото в плик...
сега синът ми заспива с определена възглавница, даже няколко седмици я носехме в яслата, докато свикне да спи там...

# 6
  • Мнения: 5 362
Боже,как ме успокоихте ако знаете! То не че беше и болка за умиране де,но все пак...
Друго си е като чуеш,че има и други като теб,с подобни проблеми-ако мога така да ги нарека.

# 7
  • Мнения: 4 806
ние сме така - две пеленки от плетените.
Абсурд е да заспи, ако не са с нея.
На раходка - задължително.
Но с тях не само заспива - ако нещо е разтревожена все си ги гушва.

# 8
  • Мнения: 948
И ние имаме одеало - и изобщо не е проблем, напротив, едва ли не е препоръчително да имат любим предмет/играчка на тази възраст. В едната от книжките даже имаше съвети как да ги "привържеш" към предмет. Казва се "security blanket" - и помага при промени, раздели, тръгване на ясла, оставане с някой друг, трудни и щастливи ситуации. Нашето обиколи света: от Северна до Южна Америка, и цяла Европа. Перем и сушим през нощта, тайно.

Също имаше препоръка да се разреже одеалото на две (ако нещо, не дай боже, се случи на едното, да имаш резерва) - а няма да забележи промяната в размера. Ако любимото нещо е играчка - да купиш още една докато ги има в магазина (сещам се, че някой търсеше заек от Франция!).

И аз съм имала одеало; още ми го пазят  bowuu

# 9
  • Мнения: 899
Ей ме на каква съм жена станала - още си имам към едни калъфки такова пристрастие. И към една възглавница. Няма отучване. Ама то не е лошо, никак даже. Все още като ми има нещо или искам да се отпусна си ги гушвам и се чувствам по-добре. Няма за какво да се притесняваш  Hug

# 10
  • Мнения: 1 937
Възглавничка, подобно на Umbra, ама не аз, а малката щерка.
Кодово название - бамка.
До скоро ходеше и на градина с нея, та в чудо съм се виждала ако забравя да я взема или да я занеса.
Вече се сеща за нея само вечер, но я търси...до намиране! Grinning
4 годишна е - дъщеря ми, бамката е от времето, когато аз съм била дете.
Говори й понякога - Милата ми бамчица, къде си, бамко и пр.

Не се тревожи, наистина.

# 11
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Имаме си любимо одеало. Сега като е вече на почти 3, разбрахме, че привързаността не е съвсем към одеалото, а към определен тип одеала и то по специално към канта, по който си търка ръчичката и пръстите. Сега е в детската градина за в къщи му купихме мекичко и по-голямо от испанските.

# 12
  • Мнения: 643
Моето момче, си има любима възглавница, голям е зор с изпирането, то всъщност, тя беше направо така, но като видях накъде отива работата, извадих вътрешноста и направих цветната част на калъвка. Щото направо не и се виждаше цвета вече какъв е. И сега като  види че съм я изпрала и започва една истерия ужас направо. #Crazy

# 13
  • Мнения: 796
Моят син си няма любима вещ, засега де, но на моя приятелка дъщеричката също така се беше влюбила в едно одеалце.  Не само за заспиване, носеше си го навсякъде с нея, смятай колко мърляво е било. С изпирането му проблем голям - рев, седи клекнала пред пералнята и гледа как се върти вътре Laughing

# 14
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И Нели е така- заспива с одеало, като леко допира края му до устата си или го мирише. На този ритуал сама казва, че "цока".
Аз съм била аболютно същата. Заспивала съм само с едно одеало, а когато е било изпрано, съм стояла на терасата и пак съм "цокала", докато изсъхне Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт