Как се диагностицира аднексита?

  • 4 225
  • 15
  •   1
Отговори
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
не знам дали темата ми е за тук,но ще попитам.от всичкото ровене и четене след като вече 6 месеца се борим за бебче мисля,че симптомите които имам са еднакви с тези на андексита.от 3-4месеца имам болки долу ту в ляво ту в дясно,болки при полов акт и то ужасни,газове и болки в таза,ходене вече толкова време по доктори и всеки ми казва различно,колит,цистит,възпаление и тем подобни,отрових се от хапчета и пак нищо.та въпроса ми е как се диагностицира това заболяване-андексита.благодаря ви предварително.

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 17:40 от fraUlica

# 1
  • Мнения: 4 306
Прекарала съм аднексит от ляво, преди 3 години. Болеше ме много силно, нетърпимо и почти постоянно, подобно на менструални болки. При натискане и преглед, беше ад. Поддържах малка температура, постоянна около 37,3-37,4.
Ако имаш възпаление, няма начин доктора да не го усети.
Пишеш за лечение, какво точно си пила. Защото след като излекувахме моя аднексит ми останаха болки от същата страна, особено като стоя права или при секс. Но те си отшумяват със времето.
Всъщност най-добре си е да отидеш на гинеколог, комуто имаш доверие и да си сигурна, че няма нещо такова.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 946
Ако е засегната само тръбата се нарича салпингит/от двете страни, ляв или десен/
Ако във възпалението е увлечен и яйчника - аднексит/или салпингоофорит/.
Клинична картина включва: болка-локализирана, едностранно или по-често двустранно :
перитониално дразнене-гадене, повръщане, метиоризъм/газове/:
засилен флуор/течение/
маточно кървене
фебрилно състояние
Параклинично се наблюдават увеличени стойности на левкоцитите, на СУЕ, фибриноген.

Това е най-общо, но сама разбираш, че така описаните симптоми трябва да се определят от лекар.
Освен това клиничната картина  е различна за : силно обострен, острите и хроничните и хроничните рецидиви /това са различни фази на възпалителният процес/
Доколкото зная диагнозата се поставя чрез МБ изследване,УЗ и лапароскопия.
Тъй като аднексите са в близко съседство с органите в малкият таз, диференциалната диагноза е доста трудна/ с други тазови възпалителни процеси/. Може да се обърка напр. с апендицит.
Незная дали ти помогнах или повече обърках, но това е работа на лекарите. Просто намери добър лекар. Желая ти успех.

# 3
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
Прекарала съм аднексит от ляво, преди 3 години. Болеше ме много силно, нетърпимо и почти постоянно, подобно на менструални болки. При натискане и преглед, беше ад. Поддържах малка температура, постоянна около 37,3-37,4.
Ако имаш възпаление, няма начин доктора да не го усети.
Пишеш за лечение, какво точно си пила. Защото след като излекувахме моя аднексит ми останаха болки от същата страна, особено като стоя права или при секс. Но те си отшумяват със времето.
Всъщност най-добре си е да отидеш на гинеколог, комуто имаш доверие и да си сигурна, че няма нещо такова.
ами пила съм само доксат и едни свещички анално,но болката си отшумя за месец и сега пак.чудя се вече какво може да ми е,имам си постоянни болки не силни, но са постоянно а при секс на някой пози е просто кошмар.

# 4
  • Мнения: 4 306
fraUlica, остават болки, които се усещат при застудяване. Лошото е, че никога не можеш да си сигурна дали това е от прекараното възпаление или ново такова. Решението е едно - лекар. Ако му имаш доверие и той е категоричен, че възпаление няма - успокой се. Болката може да се дължи на скъсени мускулни връзки от страната на възпалението, но това са си само мои предположения. На пролет настоявай да направиш курс по физиотерапия и след нея съм сигурна, че нещата ще отшумят съвсем.

# 5
Здравей!
Аз съм със същия проблем като теб. Имах възпаление на левия яйчник. Имах остра болка ниско, долу вляво. Пила съм 3 антибиотика и болката все още не отшумява. Изследваха ми кръвта и левкоцитите ми са в норма, което означава,че вече няма възпаление. Докторката , а и не само тя ми казаха,че болката няма да отмине  лесно. И особено ще си я има като е студено. Тези дни започвам физиотерапия. Много момичета с такова възпаление казват, че физиотерапията много им е помогнала. Надавам се и на мен, а също и на теб да помогне. И още нещо, при възпаление на яйчника често се правят фоликулярни кисти, които също боцкат. Можеш да си направиш и фоликуметрия.
Така,че ако искаш си изследвай левкоцитите и кажи на докторката да ти назначи физиотерапия. Определено ще ти помогне. Така казват всички.

# 6
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
ами аз още първия път като ме заболя ги изследвах,но всичко си беше в норма.

# 7
  • Мнения: 61
Може изобщо да не е аднексит, а нещо съвсем друго, най-често - ендометриоза. Дали си имала някога аднексит може за де докаже единствено с лапароскопия. Тя отхвърля с абсолютна точност наличието на такова заболяване или друга гинекологична причина за болките. С лапароскопията се проверяват и тръбите.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 170
моят го установиха при гинекологичен преглед, преди това се лекувах от цистит - три месеца. Излекувах се със "Зепилен"  венозно+2курса  ципрофлоксацин. Непосредствено след това забременях - от първия опит. С бременността към третия месец болката изчезна.Преди да забременея ме болеше доста- особено вечер, въпреки , че бях излекувала аднексита

# 9
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
 newsm78сега като се замисля и мен първия път ме лекуваха от цистит,и при мен на гинекологичен преглед док ми каза,че е възпаление на левия яйчник и също,че ако забременея болката ще изчезне.

# 10
О боже и при мен така, съпроводено е с цистит. Заради този цистит си провалих и без това малкото възможни опити за забременяване. Днес ще ходя за първи ден на физиотерапия, заради възпаления ми яйчник, който по мнението на докторката бил излекуван. Дано наистина е така. Тя ми каза, че след физиотерапията болката щяла да отшуми. Иначе ме болял от студеното време. Дали наистина е така?! Вече два дена времето е по-топличко и наистина почти нямам болка, а предните дни, олеее доста често ме прорязваше. Внушавам ли си?! Стискайте палци физиотерапията да се окаже спасението ми и крайната точка на лечението.

# 11
А момичета сетих се още нещо да напиша. Виждам, че доста от нас страдат от цистит. При мен като застудее и веднага се появява пак. Много съм доволна от един билков чай. На него пише за хронични бъбречни оплаквания. препоръча ми го една колежка на майка ми, която била супер доволна от него, а също и дъщеря и. Аз за себе си също бих казала,че съм много доволна.
Не забравяйте и мечото грозде:-))
Точно този цистит ми провали няколко месеца опити, а аз мога да пробвам само 2,3 месаца в годината, т.к. с половинката ми сме разделени по чужбина.
Сега съм след лечение на възпален яйчник и цистит. В резултат на 3-те антибиотика се боря и с гъбички, което означава,че и този месец го пропускам. Но нищо, поне ще си направя физиотерапията.Simple Smile

# 12
  • Мнения: 73
Искам да попитам при тези болки изтръпва ли ви крака?

# 13
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
Искам да попитам при тези болки изтръпва ли ви крака?
на мен определено не.

# 14
Значи преди 9-10 години прекарах много тежък грип и след него имах супер тежък цистит и болки ниско долу и в дясно. Отидох по спешност за апандисит, но ме препратиха на гинеколог. Установи се леко възпаление на десния яйчник. Бяха ми преписали да пия в продължение на 3 месеца по време на менструация доксациклин. Пих го, но да ви кажа нямам спомени болките да си продължили. Мисля,че си престанаха почти веднага. А сега?? То не бяха антибиотици и сега и физиотерапия. Ееее писна ми вече. Докторката каза,че е излекуван, но тези болки много ме карат да се съмнявам. А чета, че и други мимичета са имали така продължение на болките.
А за изтръпването.Не чак да изтръпне не, но болката си я усещам понякога да си преминава надолу по крака, но е тъничка и остра. Да не би при теб да става въпрос за възпален нерв?

Общи условия

Активация на акаунт