ще успея ли да си Възстановя на лактацията

  • 965
  • 17
  •   1
Отговори
здравейте  ,
Влизам като гост,защото ми е неудобно .
Прочетох материала ,който е в библиотекта за възстановяване на лактацията,но ми се иска да попитам и вас.
Моята дъщеря не засука и от самото начало бяхме на изцедена кърма.И така 3 месеца.Впоследствие от натрупанато напрежение започнах да пуша по няколко цигари дневно и реших,че ще е по-добре да преустановя цеденето и да мина на адпте.смятам,че е по-добре да не кърмя,отколкото да пуша и да кърмя.Да,но вече месец нямам мира за това,което направих и ми се иска да започна отнова да давам кърма.Възможно ли е според вас да възстановя цеденето?не съм спирала кърмата си с хапчета-просто започнах да изцеждам все по-малко.Сега като притисна зърното с пръсти изцеждам 2-3 капчици и това е.другият проблем според мен е,че детето може и да не поиска кърма.така или иначе,ако възстановя ще бъдем на смесено,защото и преди като се изцеждах към края на 3 месец  ми намаля кърмата и общо взето през хранене можех да изцедя по около 120 мл.

# 1
извинявам се за грешката в заглавието и другите такива в поста,както и за писането без голими букви в началото на изреченията,но съм с малката на ръце и ми е неудобно писането.зная,че е изключително неприятно за четящите и още веднъж се извинявам.

# 2
  • Мнения: 988
Мила, тук ще получиш морална подкрепа и информация, ако ги искаш, но окончателен отговор на въпроса си можеш да дадеш само ти като пробваш, не мислиш ли? Единствения сигурен начин да не възстановиш лактацията е изобщо да не опиташ...

# 3
  • Мнения: 7 091
След като имаш желание, според мен е важно да опиташ. Въпреки, че след такъв кратък период от време ми се струва, че ще успееш да възстановиш лактацията. Успех и дано се получи!

# 4
  • Мнения: 398
Ако не иска да суче през деня го слагай на гърда през нощта.

# 5
  • Мнения: 6 461
Опитай може и да успееш ,пробвай на ръка да се цедиш и задължително слагай бебчо на гърдите да суче.УСПЕХ Peace

# 6
не тя със сигурност няма да засуче.Просто се чудя дали с цедене ще успея и дали трябва да правя нещо по-специално newsm78.Цедих преди малко (около 20 мин.),но нямаше особен ефект.Много ми е гузно-не трябваше да спирам,сега я тъпча с тези скапани АМ.Но,както и да е...Ще ви уведомя ,ако успея-даже може да вляза и с истинския си ник.

# 7
  • Мнения: 398
Има чай на Хип за стимулиране на лактацията. Даже са два вида.

# 8
  • Мнения: 481
Има и български чай за лактация - по-евтин е и поне при мен имаше ефект. Ако искаш да имаш кърма трябва да се храниш добре и да поемаш повече течности. Диети - никакви.

# 9
  • Мнения: 6 461
Не се отказвай .Пробвай всички съвети от майчетата от форума.

# 10
  • Мнения: 7 091
не тя със сигурност няма да засуче.Просто се чудя дали с цедене ще успея и дали трябва да правя нещо по-специално newsm78.Цедих преди малко (около 20 мин.),но нямаше особен ефект.Много ми е гузно-не трябваше да спирам,сега я тъпча с тези скапани АМ.Но,както и да е...Ще ви уведомя ,ако успея-даже може да вляза и с истинския си ник.

Опита ли да натопляш гърдите по време на цедене( има топлещи подложки, но и с бутилки гореща минерална вода става)? Не очаквай с първото цедене да тръгне като чешма. Иска време. Важното е да си спокойна ( не да си повтаряш колко не става) по време на цеденето. Гледай детенце ( също може да помогне, аз като видя малката и ми потича кърмата  Laughing), яж много овесени ядки, пий лактационни чайове, имаше и хомеопатично за кърма някакво, ама не помня.  newsm78 Много течности- поне 2 литра на ден..Ще се справиш, ще видиш !!!
Опитай се да я приучиш да пие от чашка. Вярно, няма да е лесно, но си струва!

# 11
  • Мнения: 3 499
И аз опитвам релактация от доста време.Все още не съм успяла, защото бебка не иска да засуче.Ако твоето бебе успее и суче значи ще успееш със сигурност.Стискам ти палци.Дано поне при теб се получи. Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 1 056
Мила, ще ти бъде трудно, но е хубаво, че искаш да опиташ! Пробвай да стимулираш гърдите с цедене примерно на всеки 3 часа, пускат-непускат, опитвай, тялото ти трябва да разбере какво се иска от него.Ако слагаш бебето на гърдата още по-добре!
Пий много течности (лактогонни чайове), яж калорична храна (моята кърма я стимулирам в периодите на Бум на растежа със стафиди или фурми, като: хапна малко стафиди, пия вода, хапна, пия вода и така неусетно изпивам 0,5 л вода с 50 гр стафиди) или  някакви ядки си хапвам...
По време на цеденето(ако не засуче) гледай бебчо с цялата си любов и си представяй как в гърдите ти започва да се произвежда кърма и изобщо не казвай - Няма да стане, а напротив, казвай си - Брей, ще стане, бе!
С топли компреси също пробвай - те са за отпушване на каналите (както са писали преди мен)
Опитвай упорито като магаре на мост и се надявам скоро да ни зарадваш с първите си 10-20-30 грама!
Успех!

# 13
  • Мнения: 4 242
Поздравления за желанието!   bouquet
Хапвай овесени ядки в каквато форма ги обичаш, яж месо, яйца, варено жито, сурови бадеми, пий бирена мая на таблетки по голяма доза (3х4-5), течности около 3л дневно.
Много е важно стимулирането да е често, на около 3 часа, колкото и да е трудоемко, помпи, дори нищо да не тече, ще тръгне Peace.
Чела съм за майки осиновителки, които никога не са раждали, как за няколко месеца упорство в цеденето си докарват кърма и дори успяват да кърмят децата изключително до 6-я месец и чак тогава захранват, как ти се струва? Grinning  При положеие че е минало толкова малко време от как си спряла нещата бързо ще се възвърнат! Мисли позитивно, кърменето е много повече в главата от колкото в гърдите! Heart Eyes
Хомеопатичното лекарство е Рицинус, но в каква потенция се взимаше не помня а и се изисква специална диета при хомеопатията.
Чакаме да се похвалиш скоро!  bouquet

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Таман да пиша, Мери ме изпреварила Simple Smile
Щом преди си поддържала лактацията само с цедене, то и сега ще стане. Изцеждане няколко пъти на ден (в началото - по-често от режима на цедене преди), нищо, че първите пъти може да е обезкуражаващо малко Simple Smile
Ще стане, няма как да не стане - щом имаш желанието и възможността, защо да не опиташ!?

Общи условия

Активация на акаунт