хрема при кърмаче

  • 1 961
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Здравейте, мами,
По-голямото ми детенце на 1 година и 9 месеца,което вече не кърмя,е хремаво.
Хремата се прехвърли и на малкото бебе  на 4 месеца, което кърмя.
Нослетата им не са запушени,а тече само водичка.

Вие как се справяте с този проблем?

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 20:43 от ЦеНи

# 1
  • София
  • Мнения: 480
За толкова малко бебе- само физиологичен разтвор, за да се улесни дишането; всичко друго може да изсуши лигавицата на малкото носле (нашата педиатърка не препоръчва капки за нос преди двегодишна възраст). Капва се ФР в нослето и се обръща бебето по корем, за да изтекат секретите. Моята дъщеря много обича- вече си слага сама- кога в носа, кога в устата  Mr. Green
Капвала съм и кърма, но май нямаше особен ефект

# 2
  • Мнения: 4 242
До сега 3-4 пъти е потичал носа  на дъщеря ми и винаги съм се справяла за ден-два като капя 3 пъти на ден в носа по 2 капки вит.С и помежду кърма или физиологичен разтвор, колкото пъти се сетя.

# 3
  • Мнения: 982
Извинете,ще използвам да попитам-капкомерите са много заострени,страх ме е да не го нараня,обяснимо е,че много се движи и не разрешава с охота да му се слагат капки,как процедирате?

# 4
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
До скоро капех само физиологичен разтвор, от този, който е в малки пластмасови ампулки, директно в нослето. Последната хрема се оказа много упорита и педиатърката изписа кремче "Низита"

# 5
  • Мнения: 8 917
Стеримар спрей при нас е оправял нещата, а веднъж ни бяха изписали Низита крем.

# 6
  • Мнения: 94
До сега 3-4 пъти е потичал носа  на дъщеря ми и винаги съм се справяла за ден-два като капя 3 пъти на ден в носа по 2 капки вит.С и помежду кърма или физиологичен разтвор, колкото пъти се сетя.

Може ли кърма в нослето? Не знаех, дали правилно съм разбрала newsm78

# 7
  • Мнения: 1 298
Ами сигурно може,щом нослето на моят бебо се пълни доста често с кърма докато суче,значи няма проблем  Joy  Joy
И тъй като засъхва вътре и аз слагам понякога физиолог. разтвор.  Peace

# 8
  • Мнения: 106
Кърма може да,защото и аз съм го чувала от лекар.Ние сме хремави за втори път и сега сме само на физиологичен разтвор.Първият път беше по-сериозно и използвах Стеримар.За капкомера те разбирам,защото и аз винаги се страхувам да не го нараня,когато му слагам от разтвора,затова го дебна и му слагам само когато спи през деня,иначе не става,защото той не се спира.Вечер е по същия начин.Хайде успех и скорошно оздравяване Peace.

# 9
  • Мнения: 942
Стеримар спрей при нас е оправял нещата, а веднъж ни бяха изписали Низита крем.
И аз съм за Стеримар PeaceАз  й капвам и кърма Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 440
И аз съм чувала за кърма в нослето, даже и на очичките знам, че може да се капва ако са възпалени  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 307
Благодаря за съветите  bouquet
Почнах със Стеримар-а
Ама нали имаше една приказка, че хрема с капки минава за 7 дни,а без капки за седмица Laughing

# 12
  • Мнения: 49
дъщеря ми на 5 месеца изкара много упорита хрема, нито ФР, нито стеримар, нито адреналин помогнаха. педиатърката ни изписа сребърен нитрат с медицинска вода и за 5 дни капане по 4 пъти на ден се оправи.

# 13
  • Мнения: 3 423
моя съвет е да извикаш педиатърката да погледне детенце.моя бебо още е с хрема а ни изписаха правени капки с гентамицин и адреналин .притеснителното е това,че от хремата и секрета който тече в гърлото и то се е зачервило,затова е добре и на твоето детенце да се погледне гърлето.
успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт