въпрос за кухото яйце

  • 4 795
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте мацки,искам да ви попитам какви са симптомите при кухо яйце .Благодаря предварително за отговорите bowuu Heart Eyes

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ами, като се замисля-никакви;наболяваше ме корем, но пиех но-шпа и смятах, че е нормално;когато прокървих, отидох в болницата и ми казаха, че се вижда плоден сак, но няма плод;обясниха ми, че е възможно или яйцеклетката или спермито да са били увредени и затова да се е получило така, или да е било "фалшива бременност", каквото и да значи това  newsm78, но при мен продължи от 14август /+ тест/ до 13 септември с един преглед междувременно, на който "всичко си беше наред"

А ти защо питаш???

# 2
  • София
  • Мнения: 565
При мен, доколкото си спомням, нямаше някакви изявени симптоми. Просто един ден прокървих и когато отидох на лекар, ми казаха, че плодът няма пулс и препоръчаха да изчакам няколко дни. Изчаках и на връх Нова година вече прокървих много силно и всички надежди изчезнаха. Когато ме прегледаха пак на ,друго място вече, казаха , че диагнозата е Missed- кухо яйце.
  Просто трябва да се види на ехограф.

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
При мен, доколкото си спомням, нямаше някакви изявени симптоми. Просто един ден прокървих и когато отидох на лекар, ми казаха, че плодът няма пулс и препоръчаха да изчакам няколко дни. Изчаках и на връх Нова година вече прокървих много силно и всички надежди изчезнаха. Когато ме прегледаха пак на ,друго място вече, казаха , че диагнозата е Missed- кухо яйце.
  Просто трябва да се види на ехограф.
Мисед и кухо яйце са две различни неща Naughty - при миседа ембриона загива на определен етап/има случай и в 7-8 месец - спира сърдечната дейност/, а при кухото яйце изобщо няма зародиш - дефектна яйцеклетка, сперматозоид или грешка при оплождането. На ехограф се вижда празен плоден сак. Само хистологичния анализ на материал от абразиото може да докаже точно причината за аборта. Всичко останало са предположения...

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
И при мен нямаше никакви симптоми.Разбрах,че съм бременна на 22.08 и направих спонтанния аборт на 17.10.Според няколко лекаря всичкко си е ок,но уви не беше.Надявам се,при теб всичко да е наред. :peaceИ

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мариетка, изпреварила си ме  Embarassed и аз мислех да кажа, че са различни неща, защото при мен нямаше мъртъв плод - просто нямаше плод  Cry Но, въпреки всички изследвания, не можаха да кажат защо е станало така - случвало се. Ние и затова сега сме толкова притеснени - не сме изследвали мъжки фактор, защото съм забременявала веднъж, но с това кухо яйце, може да има проблем и там, но не знам как да подходя да изследваме спермита - мъжът ми е доста особен  Embarassed Rolling Eyes

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз мисля, че няма защо да се тревожиш - кухото яйце е просто дефект на процеса на оплождането, така че няма голяма вероятност да се повтори...любов, кекс и...много стиснати палци от нас имаш Hug Heart Eyes Praynig!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
БЛАГОДАРЯ   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 243
И аз имах кухо яйце миналата година кюртираха ме на 15.01.2006г ,толкова бях радосна че съм бременна и накрая се оказа кухо яйце отначало почна да ми тече едно такова кафяво течение чакаха ме цял месец защото можело да се появи ембрион но в крайна сметка се оказа това кухо яйце  но ето след година и 3 месеца опити пак забременнях беше ме страх да не се повтори но сега всичко е наред Peace Heart Eyes

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 565
При мен, доколкото си спомням, нямаше някакви изявени симптоми. Просто един ден прокървих и когато отидох на лекар, ми казаха, че плодът няма пулс и препоръчаха да изчакам няколко дни. Изчаках и на връх Нова година вече прокървих много силно и всички надежди изчезнаха. Когато ме прегледаха пак на ,друго място вече, казаха , че диагнозата е Missed- кухо яйце.
  Просто трябва да се види на ехограф.
Мисед и кухо яйце са две различни неща Naughty - при миседа ембриона загива на определен етап/има случай и в 7-8 месец - спира сърдечната дейност/, а при кухото яйце изобщо няма зародиш - дефектна яйцеклетка, сперматозоид или грешка при оплождането. На ехограф се вижда празен плоден сак. Само хистологичния анализ на материал от абразиото може да докаже точно причината за аборта. Всичко останало са предположения...
Сигурно си права. Но първо, когато ме прегледаха в Шейново видях снимката- на нея имаше плод без пулс. Втория път, когато всъщност ме кюртираха, отново видях снимката и на нея вече нямаше плод. Дежурната лекарка каза, че това е кухо яйце. Бях изписана с диагноза Missed. Това явно ме е объркало. Не съм се задълбочавала повече в този въпрос.

# 11
  • Мнения: 1 196
Аз нямах никакви признаци,освен липса на цикъл.Дори и тестовете за бременност ми бяха отрицателни.Но някакви странни болки имах ниско долу.Дори сега при бременността ми не съм имала такива!
Чела съм,че обикновено кухите яйца не се повтарят и ето че след моят случай,си забременях нормално.А аз също много се тревожех да не се повтори! Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 560
Здрасти Simple Smile
Аз мога да споделя моя личен опит Sad. Преди три години имам спонтанен аборт с абразио. При мен започна с кървене в 9-а гестационна седмица и леки болки в корема. Влязох за задържане в болница и в 11-а гестационна седмица ми направиха абразио след диагноза "кухо яйце". Мариетка е права - при кухото яйце има плоден сак, но вътре няма зародиш. Така беше при мен. Чела съм много, търсейки причината за тази аномалия. Общо взето - казват, че това е некачествена яйцеклетка, некачествен сперматозоид - в общи линии - генетична аномалия. Казват, че ако не се повтори - няма страшно. Аз не съм забременявала оттогава, но се моля да не ми се случи пак. Ако искаш влез в зачатие - там има много хубава статия по въпроса.
Желая ти успех!  bouquet

# 13
  • Мнения: 10 982
При мен нямаше симптоми. Бях в 9г.с., когато изведнъж прокървих, като при цикъл.

Чела съм,че обикновено кухите яйца не се повтарят и ето че след моят случай,си забременях нормално.А аз също много се тревожех да не се повтори! Heart Eyes

Това все едно аз съм го писала! Надявам се миналогодишното ми кухо яйце да не се отрази на сегашната ми бременност  Embarassed

# 14
Здравейте!
Искам да ви попитам дали знаете какви се оказват резултатите при изследванията на кухо яйце? newsm78
 Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт