Подут корем (след трансфер)

  • 18 433
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,казвам се Яна и пиша от регистрацията на мьжа ми.Току-що се регистрирахме в този сайт.На мен ми направиха трансфер преди една седмица и още чакаме да видим резултата.Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарна - страшно ми е подут корема след трансфера,а ми казаха само да пия много течности-по 3 л.на ден и друго не може да се направи,въпреки че пия и едно лекарство-преднизолон.Ако някой има някаква идея как да ми помогне, моля да ми пише.Благодаря ви предварително!
 

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 13:09 от Tаня

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Здравей, а коремът боли ли те или само е подут? Да не би да си направила хиперстимулация? Къде прави опита и какво казват лекарите там? Желая ти успех! Hug

# 2
  • Мнения: 7 716
По всяка вероятност е хиперстимулация. Отивай бързо на лекар.
Няма опасност, но трябва да си под лекарско наблюдение.

# 3
  • Мнения: 2 022
Задължително се обади на лекаря, при който си правила трансфера! Не в обикновена поликлиника, а само в ин витро център знаят какво да правят.  Подуването на корема след трансфер е добра прогноза за по-хубави новини малко по-късно! Успех! И веднага се обади на док, защото хиперстимулацията е много много опасна ако не се вземат мерки веднага!
Да не забравиш да се похвалиш после, чакаме  Wink

# 4
  • Мнения: 990
Ами и според мен е хиперстимулация! Веднага се обади на лекаря който ти е правил трансфера!

# 5
  • Мнения: 1 320
Аз ти отговорих в темата за инвитрото-също мисля, че може да е хиперстимулация. Послушай Сигнус!

# 6
  • Мнения: 902
Май скоро ще имаш повод за празнуване, но сега е време за преглед при доктор. Най-вероятно се касае за хиперстимулация. Трябва да те наблюдават.

# 7
  • Мнения: 89
Днес ми е 11 ден след трансфера и от самото начало корема ми е много надут. На моменти спада, най- вече сутрин е спаднал, ама вечертта съм като балон. Но се понася.
Късмет!

# 8
Благодаря на всички,които ми отговориха.Вчера ходих при лекаря ми и ми казаха,че най-вероятно съм бременна,затова съм така подута.Имам малко течност в корема,но не било страшно.Но със сигурност ще разбера в понеделник-на 23.10.Тогава ще ви пиша-дано да е добра новината.Моята лекарка е доц.Маркова-гр.Варна,за тези които ме питаха.Може ли  някой да ми обясни по-подробно за хиперстимулацията?

# 9
  • Мнения: 2 022
Цитат
Овариален хиперстимулационен синдром (ОХСС) :
Етиологията на синдрома не е изяснена, честотата му е от 1% до 4%. Манифестира се след приложението на ЧХГ, особено ако е настъпила бременност. В противен случай симптомите изчезват след първата менструация. Резорбцията на лутеиновите кисти е по-продължителен процес . Тежките форми се характеризират със следните симптоми: хемоконцентрация, водно-електролитен и киселинно-алкален дисбаланс, хипопротеинемия, хипербилирубинемия, тахикардия, асцит, в единични случаи хидроторакс и хидроперикард. Критични симптоми са респираторен дистрес, тромбоемболия, хепаторенален синдром, торзия или руптура на яйчника. Отчитат се следните рискови фактори: поликистозни яйчници, високи дози гонадотропини, стойности на Е-2 над 3500 пг/мл, повече от 20 зрели фоликули. Използват се следните профилактични мероприятия: “Coasting” – отлагане приложението на ЧХГ с цел спадане нивото на Е-2, поддръжка на лутеалната фаза само с Прогестерон, вливане на протеини, предизвикване на овулация с агонист (при протокол без агонист), замразяване на всички ембриони. Лечението се състои в ежедневни вливания на водно-електролитни разтвори и протеини, хепарин, при значителен асцит и хидроторакс с пункция и дренаж до рязко намаляване на трансудацията, резекция на по-големите псевдокисти и пункция на по-малките, в краен случай – прекъсване на бременността.

източник: Основни проблеми и перспективи на технологиите за асистирана репродукция - проф. И. Козовски, доц. В. Маркова, доц. М. Андонов
Виж и тук:
Рискове при IVF - OHSS
Аз също бях хиперстимулирана и при мен  се получи подуване на корема на 8 ден от трансфера, а веднага на следващия ден ме хоспитализираха. Д-р Александров предположи веднага многоплодна бременност и естествено позна. Това се получава поради нарастването на ЧХГ нивата след настъпване на бременност и това повлиява на хиперстимулационният синдром. Сигурно са ти извадили доста яйцеклетки и на теб.
Успех! И дръж в течение докторите си за състоянието си!

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 17:35 от Cygnus

Общи условия

Активация на акаунт