След секцио

  • 1 210
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 233
Колко време след секциото е желателно да мине за втора бременност? Спорихме с мъжа ми и аз се зачудих.... newsm78

# 1
  • Мнения: 992
принципно 2 години. но за по сигурно се консултирай с гинеколог, там най точно ще ти отговорят
вече второ ли искате  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 233
Ами планувано е второ по принцип. Сега уточняваме само кога трябва да се залавяме за работа  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 029
Аз пък знам, че трябва да мине година преди следващата бременност. Когато ме изписваха лекарите ми казаха, че догодина пак ме чакат  Laughing

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз знам за 2 години.Преди месец ходих на втори преглед и док каза че съм вече готова да раждам. Laughing

# 5
  • Мнения: 5 103
На мене ми обясниха, че е индивидуално, и тези 2 години били ако искаш да родиш нормално, иначе между 6-12 месец след раждането може да почнеш бебе правенето.
Аз скоро не се замислям, така, че и 2 години ще минат Wink

# 6
  • Мнения: 5 393
Мен като ме изписваха ми казаха"Айде след 2 години пака при нас да дойдеш", което ми говори че около година и 2-3 месеца е нормално и желателно да се изчака.

# 7
  • Мнения: 742
На мене ми обясниха, че е индивидуално, и тези 2 години били ако искаш да родиш нормално, иначе между 6-12 месец след раждането може да почнеш бебе правенето.
Аз скоро не се замислям, така, че и 2 години ще минат Wink

 Peace

# 8
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Абе 2 години минимум е най-добрия период. Нормално, ненормално все пак тези разрези им трябва време за да се заздравят достатъчно, за да се износи безпроблемно едно второ детенце. Принципно има и такива дето забременяват и веднага след секциото и после нямат никакви проблеми (за късмет), ама нека все пак разума да натделее над собствените ни желания.

# 9
  • Мнения: 1 369
И мен този въпрос много ме вълнува. На мен ми казаха 6 месеца,за да се резорбират хубаво конците от шевовете и да зарастне раната. Мен също малко ме е страх,ама то и 6те месеца са си божа работа-аз като знам,че миналия път ми трябваха 2 години и половина да забременея,знам ли сега какво ще е. Но желанието ми да имам дете е по-голямо от страха и сигурно още щом изтекат 6те месеца,ще започнем с опитите..Пък-каквото сабя покаже...
 Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 768
Зависи от разреза, от това как протича възстановяването...ако всичко е наред, след 6 месеца би трябвало да няма никакъв проблем. Аз забременях година и 1 месец след секциото, за сега всичко е ОК, не съм имала никакви болки,или придърпване, абсолютно нищо.

# 11
  • Мнения: 1 555
На Запад ако попиташ ще ти кажат 6 месеца , а тук в България незнам защо всички казват минимум 2 години  newsm78
Мога само да кажа, че всичко си е до организъм имам познати забременяли 4 месеца след като са родили със секцио и си имат здрави дечица, а има и такива, които при 5 години разлика получават малки усложнения ! Всичко си е строго индивидуално !

# 12
  • Мнения: 10 983
Чувала съм за 1 година, но не съм сигурна от раждане до раждане ли трябва да мине толкова време или от раждането до следващото забременяване.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 550
На Запад ако попиташ ще ти кажат 6 месеца , а тук в България незнам защо всички казват минимум 2 години  newsm78

Ами защото като стане после някой сакатлък с майката и бебето пак лекарите ще излязат виновни! Ниска ни е още половата култура. Организмът още не се е възстановил от едната бременност, за да влезе в нова...

# 14
  • Мнения: 134
Моят гинеколог ми каза, че 6 месеца е минимумът, след който мога да започна бебеправенето.
Мисля, че ти също трябва да попиташ твоя гинеколог, защото има много голямо значение методът, който е използван за операцията; индивидуалното възстановяване, което е необходимо на твоя организъм, и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт