Имам нужда от съвет

  • 348
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 453
Предстои ми заминаване за 10 дни в чужбина. Когато се върна, малката ще е на 11 и малко. Ако се е отбила - ОК, защото смятам да кърмя до годинка.
Много съм ентусиазирана за 2-ро бебе,особено след като от този месец пак съм с цикъл. Първото бебе го правихме 3.5 години, с 1 неуспешен опит.И въпреки всички писания, че до 20-та г.с. няма проблем да се кърми...на мен не ми стиска. Ще се чувствам адски дискомфортно да знам, че може нещо да се случи. Контранкции при кърмене все още имах допреди 2-3 месеца.
Та, какво да направя, та това отбиване да е максимално безболезнено и за двете страни. То за Мина няма да е, щот да не е луда да се отказва, а и има до момента 1/3 зъб и 2-3 на път.
От този месец Мина пропи вода и сокове (съвпадение или не). Всички яденета са заместени, храни се добре с разнообразна твърда храна. Не се сеща да търси гърда (е, като ме види по-разголена надава радостни възгласи). Кърмя я само за лека нощ, но не винаги и малко. И през нощта, тогава работата е страшна! Май по-скоро иска да спи залепена до мен, не е гладна. Имаме нощи и с по 7 сесии! Дали сега да се опитвам да и отказвам нощно кърмене или по-добре мъж ми да се оправя в мое отсъствие? Аз помпа ли да ползвам по време на пътуването? Гърдите ми се пълнят на ок. 12 часа, но чак бучки и болка няма. Или пък да пия хапчета на тръгване.
Адски ми е тъпо, че ще отбивам. Разумът говори едно, сърцето - друго...

# 1
  • Мнения: 728
Много питанки и чуденки имаш. Според мен просто трябва да решиш искаш ли да кърмиш и като се върнеш, или не. Това е въпросът. Иначе, според мен най-благоприятният момент за отбиване е когато теб те няма. Малката вече разбира достатъчно, за да може като се събуди тате да каже " мама я няма няма мляко". А за помпата - ако няма да отбиваш помпа, ако ще отбиваш не знам. Аз предния път отбих без да ползвам хапчета, хем че малката сучеше общо 5-6 пъти на денонощие. Със старите бабини методи - стягане. Сега обаче мисля да ползвам хапчета, като му дойде времето де.

 Успех в избора   bouquet

 И най-важното каквото и решение да вземеш, трябва твърдо да застанеш зад него.

# 2
  • Мнения: 453
Благодаря ти, krasykm06 за отговора! Един отговор, един какво да правим. Нали не питам как да продължа да кърмя, питам как да отбия. Всъщност отбиването си е не по-малко сложно изкуство от кърменето. Отделно, че е свързано с много емоции за майката.
Май в крайна сметка ще замразя кърма, ще си поддържам лактацията по време на пътуването и ще се цедя до годинката.
Изглежда "елегентно" отбиване няма. Сега ще е насилствено за нея, защото не е готова. Ама пък нали тук чета за 2-3 годишни кърмачета, които също не мислят да пуснат гърдата и майките им в крайна сметка решават да се намажат с нещо горчиво...

# 3
  • Мнения: 667
Ами аз точно съвет незнам дали мога да ти дам, но определено знам колко много исках да получа подкрепа от момичетата тук като тръгвах на работа!
Та все пак да си кажа мнението. Щом си решила да отбиваш на годинката, значи както и пишеш може да се поцедиш малко, а като се върнеш ще видиш дли бебто още има желание за кърмене и ще му мислиш. Не мисля обаче, че ще е по-готова след 1 месец за отбиване, така че може би сега е вашия момент!
Прецени на кое имаш повече доверие разума или сърцето  Wink
Успех и безпроблемно всичко да мине и за двете ви!

Общи условия

Активация на акаунт