стол за хранене-с подвижен гръб или не

  • 1 421
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 097
 Grinning Здравейте!
Тези дни мисля да купувам стол за хранене, но бебе мнгоо неуверено сяда и се чудя дали да взема столче с позиции за гръбчето. Или без...пък за начало да подпирам с възглавница  newsm78 Всъщност номера с възглавницата на столче за хранене става ли вобще? Идея си нямам  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: X
Аз сложих Бобо в стол за хранене на 7 месеца. Захранвах късно - при 6 навършени.
Въпреки че вече седеше добре, столчето ми беше с позиции на гръбчето и ми беше много удобно. Първите 2-3 месеца го ползвахме на средната позиция, после изправен. Но много често се заиграваше в стола, подремваше понякога, тогава го смъквах на легналата позиция.
Тоест - с 2 ръце за столче с позиции на гръбчето, както и колелца и възможност за промяна на височината.

# 2
  • Мнения: 4 428
И аз съм ЗА столче с позиции на облегалката.
Аз захраних след 4 мес и ползвам столчето от 4.5 мес и ми беше много удобно, че имаше 3 позиции. Преди 2-3 седмици сложих столчето на средната позиция и мисля така да караме още няколко месеца пък после ще видим.
А това с възглавниците го пробвах в началото, но беше много неудобно и си карахме така. Облегалката пада достатъчно назад, така че реших, че няма нужда от такива допълнения.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Нашето столче също беше с позиции на гърба. дори като по-голяма и беше по удобно като хапне и и адм сокчето да и пусна леко облегалката назад, за да си го изпие спокойно.

# 4
  • Мнения: 3 457
а на чико модела хепи снак с позиции ли е?КОИ ИЗОБЩО СА С ПОЗИЦИИ?

# 5
  • Мнения: 4 428
КОИ ИЗОБЩО СА С ПОЗИЦИИ?

По-лесно ще е да се каже кои нямат  Laughing Мисля, че и Чикото има позиции.

Тук пише, че са 3 позициите
http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1983

А тук може да разгледаш и други столчета на различни цени
http://www.pakostnik.com/products.php?cat=69

# 6
  • Мнения: 438
Много е удобно гръбчето да пада, както за да може да се ползва от по-малки бебета, така и за да може детето да пие по-лесно в стола. Мога да ти препоръчам Chipolino Grand Comfort, освен тази екстра (то си е направо задължително всъщност), има колелца, широка и стабилна основа, 2 табли и коланите са освен през кръста и през раменете (това е много важно, понеже иначе се измъкват и не може да ги оставяш сами и за секунда).  Цената е около 150 лв. и според мен си заслужава (мисля, че преди време имаше тема за сравнение между стола, за който ти пишеш и този - аз купих моя стол след тази тема  Peace)

# 7
  • Мнения: 3 457
да аз на хепи снака съм се спряла,защото съм чувала хубави неща за него,но сега се замислих за тези позиции-до долу ли пада столчето,един вид детето може да легне в него?Аз още си търся втора употреба,но ако не си намеря май ще е ново Mr. Green

# 8
  • Мнения: X
Много е удобно гръбчето да пада, както за да може да се ползва от по-малки бебета, така и за да може детето да пие по-лесно в стола. Мога да ти препоръчам Chipolino Grand Comfort, освен тази екстра (то си е направо задължително всъщност), има колелца, широка и стабилна основа, 2 табли и коланите са освен през кръста и през раменете (това е много важно, понеже иначе се измъкват и не може да ги оставяш сами и за секунда).  Цената е около 150 лв. и според мен си заслужава (мисля, че преди време имаше тема за сравнение между стола, за който ти пишеш и този - аз купих моя стол след тази тема  Peace)

 newsm10

# 9
  • Мнения: 2 211
Да, по - добре е с подвижен гръб и подвижна табличка. Аз ползвах на Чико - доволна съм.

# 10
  • Мнения: 3 457
кои модел?

# 11
  • Мнения: 7 640
на 4 мес. възраст не бих сложила бебе да седне- с подвижен гръб или без Naughty

# 12
  • Мнения: 4 428
до долу ли пада столчето,един вид детето може да легне в него?

Да. Нивото на столчето пада направо до пода, над колелцата.

на 4 мес. възраст не бих сложила бебе да седне- с подвижен гръб или без Naughty

В повечето случаи, когато има позиции на облегалката, столчето става, като кошницата за кола, така че според мен не е проблем. Когато аз се чудех по този въпрос, пуснах тема и повечето мами казаха, че са си ползвали столчетата по-рано от 6м и не е имало проблем. При нас също няма проблеми за сега / Praynig/ Научи се сама да си сяда от преди 1 седмица. Не съм я слагала аз да сяда преди това.

# 13
  • Мнения: 7 640
струва ми се, че кошницата за кола не е като столче- тя е вдлъбната и овална, няма ъгъл между облегалката и седалката

# 14
  • Мнения: 1 030
Според мен зависи от детето. Моята бебка още от 4,5 месеца взе да иска да седи седнала / подпряна, разбира се/ и беше голям рев, ако я оставях да лежи. Сега вече и седнала не иска много-много, а да я изправям на крачета. Мисля, че столче с позиции на облегалката ще е добре, но не за всички бебета - аз ако опитам да я сложа полу-легнала в количката и започва едно надигане с напъване и ръмжене..И се принуждавам да я изправя...Същото е и с кошницата за кола - мъчи се да се надига, но нали е закопчана с коланите - не може и започва да плаче

Общи условия

Активация на акаунт