На колко месеца се затвори фонтанелата на бебето ви?

  • 4 860
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
тъй като джи пи-то на Гошко се изказа доста грубо последния път на консултацията по отношение на фонтанелата му - била още много голяма, как можело да развие рахит, да давам едва ли не по цяло шишенце Вигонтол, за храненето, месото и жълтъка и т.н. Да не се впускам в подробности, но това породи интереса ми и от любов към статистиката питам.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 787
За нас няма отговор - още не се е затворила! Според педито е нормално, щяла тази година да се затвори, т.е. горе-долу на 1,5 мес. При положение, че ни спря Вигантола още като бяхме на 5 мес. Сега на въпроса ми да започна ли пак с даването му (нали е зима, няма слънце), отговори, че понеже вече сме големи, то да си купим рибено масло на перлички (2 на ден, сутрин и вечер). Аптекарката като разбра възрастта на детето, едва ли не отказа да ми го продаде с мотива, че детето е малко и няма да може да гълта перличките. Ами, то наистина, че ще ги дъвче по-скоро. И в момента нищо не давам и се чудя, пак ще питам педито за рибеното масло и начина му на даване. Такива ми ти простотии...

# 2
  • Мнения: 3 379
А колко е голяма фонтанелата? Нашата ни каза на предпоследната консултация 15 х 15, а на последната - 20 х 20?!? Иди разбери...

# 3
  • Мнения: 6 155
И на Алекс /9мес./ му е още доста голяма #Puppy dog , не знам точните размери, щото не ги е мерила джипката, но все повтаря колко голяма била тая фонтанела, и песента за жълтъците и месото. Обаче за увеличаване на Вигантола не споменава Thinking  И аз не знам какво да мисля.... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 529
Сигурна съм, че си чела , но все пак: Wink http://www.moetobebe.net/-submod=11fontanelata.htm

"Докато малката фонтанела се затваря към 3-тия месец, голямата прави това към 15-тия месец.
Едва когато затварянето на фонтанелата закъснее след този срок, можем да търсим причини за това закъсняло затваряне. "

Сигурна съм, че е ОК моя приятел Grinning

# 5
  • Мнения: 3 379
Цитат на: kiki27
Сигурна съм, че си чела , но все пак: Wink http://www.moetobebe.net/-submod=11fontanelata.htm

"Докато малката фонтанела се затваря към 3-тия месец, голямата прави това към 15-тия месец.
Едва когато затварянето на фонтанелата закъснее след този срок, можем да търсим причини за това закъсняло затваряне. "

Сигурна съм, че е ОК моя приятел Grinning


Дори след 18 месеца Simple Smile

Малко Офф: ЧНГ и много любов, усмивки и безгрижни дни!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
И на Ерик фонтанелата е огромна ! При него явно е по роднинска линия - и на брат му стоя до много късно голяма, чак след годинка и нещо се затвори изцяло. Нищо им няма на децата, да са живи и здрави !
Хич не им се връзвам вече на докторски възклицания и охкания и тюхкания...ако родя още едно бебе, сигурна съм, че хептен нищо не би ме смутило вече Laughing

ЧНГ ! Grinning

# 7
  • Мнения: 3 379
Цитат на: dodo_dodo
И на Ерик фонтанелата е огромна ! При него явно е по роднинска линия - и на брат му стоя до много късно голяма, чак след годинка и нещо се затвори изцяло. Нищо им няма на децата, да са живи и здрави !
Хич не им се връзвам вече на докторски възклицания и охкания и тюхкания...ако родя още едно бебе, сигурна съм, че хептен нищо не би ме смутило вече Laughing

ЧНГ ! Grinning


ЧНГ! Simple Smile

И аз не се връзвам вече много много, нищо че ми е първо  Wink То аман от охкания на тази консултация...

# 8
  • Мнения: 883
Между 6-тия и 7-мия месец и се затвори, тя по рождение си беше малка.

# 9
  • Мнения: 5 468
На Гергана фонтанелата й си седи още и й давам по 2 капки Вигантол /понякога забравям Embarassed/. Е, понамаляла е, не е както преди, но си има. Когато я водих на доктор, когато имах неприятности с някакви обриви по тялото й, онази кокошка й опипа фонтанелата и каза, че била много голяма и трябвало да й давам по 4 капки на ден Вигантол, защото ВЕЧЕ трябвало да се е затворила. А тя беше на 7 месеца някъде... Не съм почнала да й давам по 4-ри капки, защото няма никакъв смисъл. Педиатърката ми пък каза, че не било добре да се предозира вит. Д3/и й вярвам/, защото и тогава ставало незнам си какво. А къде ли не съм чела, че фонтанелата се затваря до към 18-тия месец. Никъде не съм видяла, че до 7-ми месец трябва да е затворена! Незнам, защо има толкова мнения, колкото доктори?! Само ни шашкат излишно Crossing Arms .

# 10
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: SZA
А колко е голяма фонтанелата? Нашата ни каза на предпоследната консултация 15 х 15, а на последната - 20 х 20?!? Иди разбери...


Педиатърката не гледа само размера на фонтанелата, а и колко са меки ръбовете й!!!

# 11
  • Мнения: 2 006
Между 8 и 12 месец-не помня то4но кога,но съм 4ела някъде,4е  се затваря до 18 месец .

# 12
  • Мнения: 7 821
На Вики се затвори преди годината, а на Дани още не е. Давам му по 2 капки Вигантол.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
На моят бебеок вече е почти затворена, а на каката се затвори преди 8-мия месец. Затова се чудя как да гласувам. Thinking
Педиатъра ми каза да продължавам по 2 капки с вигантола, обаче аз нещо ги забравям Embarassed

# 14
  • Мнения: 356
Нашата още не е затворена. Давам по 2 капки Вигантол. GP-то го гледа на всяка консултация и не ми е казал за нещо ненормално. Редно е малко или много да му се доверявам. Аз не съм медицинско лице за да знам всичко.

Общи условия

Активация на акаунт