Искам да питам......

  • 766
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Искам да питам нещо - касае се за детето на моя много близка! Майка ми каза следното - Бебето повръща почти постоянно. Водили са го на доктор, правен е скенер и се е установило,че има стеснен хранопровод и храната не отива до червата. Бебо за 1м и половина е наддало много малко - под 1 кг.На кърма е,но плачело като суче.Внимавали много да не повръща. Казали са,че ще го израсне след 5-6 години.  Бебето е на почти 2 месеца. Не искам да питам майката на бебето за нещо повече,защото не искам да знае,че аз знам. Твърде деликтатно е положението.
Та въпроса ми е - от оскъдната информация можете ли да ми кажете нещо повече. Някой имал ли е подобни симптоми. Въобще някаква информация на човешки разбираем език да ми дадете.

Знам,че е объркано и оскъдно,но все пак.....

# 1
  • Мнения: 3 504
Това наистина е ужасно... Sad .
Мисля, newsm78 че на един колега детето имаше подобни проблеми. Ще го попитам днес и ще кажа със сигурност.
На неговото дето му предстои операция в чужбина, много се бори той за сина си, намери пари от ..хиляди паунди за нейното осъществяване.

После пак пиша..

# 2
  • Мнения: 4 414
това наистина може да се израсте...само в тежки случаи се налага операция. има специални млека за такива случаи, но щом се кърмят, това е най-доброто за бебчето. това може да ти е от полза:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/300/53/

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Един килограм за месец и половина не е толкова малко. Не знам доколко е сериозна тази диагноза, но вероятно родителите имат основание да се притесняват. В далечната 1992 на такива симптоми на моето дете ми казаха, че се случва при някои незрели деца (род.2400г), наистина го израстна. Е, повръщането спря към деветия месец, явно не е било нещо сериозно. Пък и тогава се дават по-гъсти храни. Но първите два месеца наддаде общо 1200г. После по 500, 400, 350....Повръщаше и на фонтан и по малко.Както си лежеше и млякото си се стичаше от устата й. Плачеше много докато се хранеше. Тогава адски много се притеснявах, слава Богу отмина. Като почна да седи, повръщането много намаля.
Сега има специални млека, които са гъсти и повръщането значително намалява.
Не съм достатъчно компетентна обаче, само споделям опит.

# 4
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
майката може да дойде утре с бебето от 10 до 12 имам безплатна консултация
ето ти линк на тематаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134308.0

# 5
  • Мнения: 11 607
Един килограм за месец и половина не е толкова малко.

Доколкото разбрах за това време е наддало 400 гр. Родило се е 2.600 и сега било 3.000! Дано да го израстне. Майка ми каза,че Бебо изглеждало незряло.

Дано на всички дечица Бог да им помага в каквото имат нужда!

Общи условия

Активация на акаунт