Иска да се отбива! Имам нужда от съвет!

  • 358
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте, момичета!
Дъщеря ми става на годинка след няколко дни. До петия месец и половина беше само на кърма и после почнах да захранвам. Въвеждах храните бавно. Допреди 2 седмици малката сучеше по 3 пъти на ден. Откакто я записах на кухня, спрях обедното сукане и останаха само сутрешното  и вечерното. Беше обичайно и нощното сукане по един или два пъти. Но спря да се буди преди месец. Та проблема е, че от 3 дни не иска да суче. Сутрин, след като е спала 13ч,изсуква малко и започва да ме хапе и да си играе. Вечер е още по-трагично. Не стимулира слизането на кърмата. Не я дохранвам, но смятам да почна. Какво да правя? Искам да кърмя поне още 6 месеца.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Дали е вариант да възстановиш едно дневно хранене и/или да намалиш количеството твърда храна (колко изяжда всъщност?)?
Ако е сънена - преди и след сън, как суче?

# 2
  • Мнения: 282
Докато ядеше през нощта, сукането беше ефективно, но през деня е голяма игра и хапане. Проблема е, че тя заспива на обяд самичка - играе си малко в леглото и заспива. Не мога да я издебна сънена да суче.

# 3
  • Мнения: 980
Нашият случай беше идентичен. Спря да се буди нощем преди годинката, до година и 4 месеца изкарахме с две кърмения. Но те не си бяха хранения за нея, просто начин на мама да каже добро утро и лека нощ.  Heart Eyes

Щом си решила да кърмиш, трябва да предлагаш преди ядене, като е гладна. Дали ще си играе? Макар, че ако е свикнала ще си иска манджата. Ти упорствай поне до година и половина, наистина има смисъл.  Grinning

# 4
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
А ако й говориш, обясняваш как те боли, ако й хванеш ръчичката (ако си играе с нея). Ако прекратиш играта й и категорично заявиш, че не трябва така да прави, а в същото време опиташ пак да й дадеш с насърчение да пие мляко или да яде newsm78. И при нас беше нещо подобно. Аз опитвах тези неща и дадоха ефект. Или поне още се кърмим Laughing Пожелавам ви да ни задминете Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 6 461
Здравейте, момичета!
Дъщеря ми става на годинка след няколко дни. До петия месец и половина беше само на кърма и после почнах да захранвам. Въвеждах храните бавно. Допреди 2 седмици малката сучеше по 3 пъти на ден. Откакто я записах на кухня, спрях обедното сукане и останаха само сутрешното  и вечерното. Беше обичайно и нощното сукане по един или два пъти. Но спря да се буди преди месец. Та проблема е, че от 3 дни не иска да суче. Сутрин, след като е спала 13ч,изсуква малко и започва да ме хапе и да си играе. Вечер е още по-трагично. Не стимулира слизането на кърмата. Не я дохранвам, но смятам да почна. Какво да правя? Искам да кърмя поне още 6 месеца.
Малкия ми син по същия се отби въпреки че беше по малък  не искаше да суче .Той беше шест месеца и половина изцяло на кърма .След като направи пълни осем месеца минахме изцяло на АМ.Не можах да го накарам повече да суче.
Чудя се обаче защо имам още кърма от време на време ми се намокря сутиена и щях да питам момичетата  от форума да вземем ли някакви лекарства или сама ще спре кърмата. newsm78


Общи условия

Активация на акаунт