БЪРЗА ПОМОщ

  • 1 061
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
Здравейте. Много ми е ядно на това чудо - бързата помощ. Малкият прави астматични пристъпи от няколко дена. На Трети ден направи плевмония и тъй като денят беше неделя и нямаше джипи, лекари и т.н. трябваше да идем до БЪРЗА ПОМОЩ да поставим УРБАЗОН на детенце. Но от вратата ни посрещна един чичо здравко, който играеше ролята на лекар и се развика че това не е негова работа. Замалко не се стигна до бой. Изгониха ни като улични кучета от  там. Това ли според вас е БЪРЗА ПОМОЩ!!! Thinking Имах съвсеееем различна представа за тяхната дейност. Мислех че работата им е да спасяват хора.... Просто съм потресена #Crazy Та така три часа обикаляхме с дете на ръце, което получава спазми , търсейки някоя медсестра да ни сложи урбазончето.

# 1
  • Мнения: 1 655
Не, че одобрявам държанието на лекаря от бърза помощ, но през уикенда ГП-то (поликлиниката в която работи) трябва да е осигурило дежурен, който да поема случаите. До колкото ми е известно, първо там трябва да се отиде.

# 2
  • Мнения: 5 468
 Sick Това е ужасно! Този доктор ли беше или портиер?
Жалкото е, че няма къде да се оплачеш. Ако подадеш жалба, ще ти отговорят, че е реагирал нормално, взимайки предвид състоянието на детето... ще изкарат, едва ли не, че след това се е влошило състоянието, но не и че той е постъпил идиотски. Но все пак..., опитай да се оплачеш на директор или на някой от управата Tired.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отвратително...  #Cussing out

Но, все пак, попитай ДжиПи-то си, как би следвало да постъпиш в такава спешна ситуация. За да си знаеш и да не се налага да преживееш пак подобен ужас.

Нашето ДжиПи има сключедн договор със Спешното звено и никога не сме имали проблем, когато сме ги посещавали...

# 4
  • Мнения: 5 468
И нашето джипи има сключен договор с частна клиника, в която ходим, когато "закъсаме" в събота или неделя.
Също можем да разчитаме и на МВР болницата, защото мъжа ми е полицай и имаме право да я ползваме, когато имаме нужда от лечение. За радост, още не съм ходила там.
Вашето джипи няма ли някой заместник, когато не е на смяна?

# 5
  • Мнения: 1 101
И аз съм съм с "меко казано" лошо впечатление от т.нар. Бърза помощ. Моят случай е следният: Родилка на 10 дни прави криза (не се знае от какво), болките ми продължават няколко часа и накрая решаваме да се обадим на Бърза помощ. Вдига телефона някаква "компетентна" персона, която е на мнение, че родилка на 10 дни със стомашна криза не е сериозен проблем и ми препоръчва по телефона (без изобщо някои да ме е прегледал, а само от догадки) да си мажа мястото на болката с някакъв загряващ крем и да пия аналгин. Диагнозата й беше възпален мускул вследствие на кърменето  Shocked  Както и да е, направихме всичко, което тя ни беше казала по телефона. Кризата ми продължи до сутринта и решихме да отидем до Пирогов. След цялостни изследвания се оказа, че имам възпалена жлъчка вследствие на бременността, която трябва незабавно да се оперира. А когато споменах на лекаря от Пирогов, какви мерки са ми казали да предприема от Бърза помощ, се оказа, че аналгина и загряващия крем са най-опасни за стомашните възпаления  #2gunfire
Слава богу всичко при мен се оправи, но можеше и да се случи най-лошото, ако не бях отишла на време в Пирогов.
За мен това звено изобщо не може да се нарече Бърза помощ. Това не са лекари, няма нищо човешко в тях. Чувала съм какви ли не неща. Едното от тях, което направо ме потресе е, че идвали направо със смъртен акт  #Crazy  Сигурна съм, че никога повече не бих ги потърсила (надявам се да не ми се налага  Praynig)
Съжалявам за отклонението. Напълно разбирам за какво говориш, надявам се с детенцето ти всичко да е наред  Hug

# 6
  • Мнения: 408
Когато случая не е за пиемане в отделение обикновено те прехвърлят на неотложната помощ 0 там където лекарят има сключен договор за обслужване на пациенти извън неговото работно време. Юлия като си пукна веждата го изпитах на гърба си. В бърза помощ ни направиха снимка и тетанус, но понеже детето не било за приемане в болница ни изпратиха да й зашият веждата в неотложната помощ, към която е джипито. В нашия случай в съвсем друга болница ooooh!

# 7
  • Мнения: 353
Лекарят е постъпил правилно,защото това не е работа на БП а на личния лекар.Така че ако искаш да се оплакваш оплачи се от GP-то, то е длъжно да се отзовава 24 часа,ако е зает трябва да си остави заместник.Иначе е хубаво да си знаеш правата.

# 8
  • Мнения: 1 942
Аз мисля, че си постъпила правилно като си отишла в БП. Ако някой не е тичал с дете на ръце дето прави асматичен пристъп и захапал ампулата урбазон и спринцовката да се е чудил как да каже на таксито, къде отива няма как да разбере. Това не е кащлица та да се бавиш и търсиш личния. За какво тогава е БП? А да, за да получават заплати....
Чудесно те разбирам колко си възмутена и огорчена. Уви Бърза помощ е една по филмите и друга в България. Ако не се оплачеш, ако не ги накараме да се размърдат то само ще си се оплакваме тук във форума и нищо няма да се промени.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 234
Напълно съм съгласна с теб че това не е Бърза Помощ. Моят случяй беше когато бях сама с пра-дядо ми които към 12 получи хипогликемична криза и трябваше да се обадя на БП за да дойдат да му поставят венозна инжекция глюкоза. Обадих се и им обясних ситуацията но те почнаха да ме питат "Ах тъй, да не би да ме лъжеш?И как тъй изпаднал в криза кат е само 12?Майка ти няма ли я?" През това време пра-дядо ми почна да му се задълбочава кризата и се разплаках по телефона защото знам че третата фаза е най-опасна и само Бог може да му помогне да оживее- кома и до 5 мин смърт. И аз не издържах и им казах че ако не дойдат дядо ми ще умре и те ми казаха че ще праят линейка. И така...10мин  дойдоха и му поставиха и и се оправи за 2мин.
Изобщо и тук БП са много "добри" и "бързи". Да ни пази Господ и да не стъпваме там!

# 10
  • Мнения: 658
Козльо, говориш така защото си от другата страна на мантинелата.   Хайде като медицинско лице обясни ми каква е работата на БП - явно да оказват "бърза помощ" - не е . Защото аз имах нужда от такава, но не я получих. Ставаше въпрос  за живота на бебе на 1.6 г бебе.  Не съм го молила да ми постави  ботокс на бръчките Laughing

# 11
  • Мнения: 408
Аз веднъж опрях до БП, но дали защото имахме позната там - обърнаха ми внимание. Ако не бяха  #2gunfire

# 12
  • Мнения: 353
Козльо, говориш така защото си от другата страна на мантинелата.   Хайде като медицинско лице обясни ми каква е работата на БП - явно да оказват "бърза помощ" - не е . Защото аз имах нужда от такава, но не я получих. Ставаше въпрос  за живота на бебе на 1.6 г бебе.  Не съм го молила да ми постави  ботокс на бръчките Laughing
Не знам само как си подходила към въпросния колега,който се сещам кой е.Ако си му връчила ампулата да ти направи манипулацията само,защото специалист е назначил терапията,той се е почувствал използван и затова е реагирал така.По правило само манипулации назначени от друг лекар в СПО не се правят.Ако си поискала преглед,защото детето не е добре,сигурно нямаше така да реагира.

# 13
  • Мнения: 658
Ами ние предните два дена пак в БП поставяхме инжекциите и другите му колеги по никакъв начин не показаха че "не им е работа". Въпросният лекар - Павел Заков- обаче  толкова се скъпеше за нарушеното му спокойствие че заплаши с полиция - затова че моля за помощ . Къде да отида -  в бозаджийницата ли. Rolling Eyes Както и да е ... детето се оправя, което за мен е най-важно. 

Общи условия

Активация на акаунт