Ранна бременост и грип?

  • 2 515
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Здравейте, има голяма вероятност да съм бременна (5 положителни теста), но от вчера съм болна. Боли ме гърлото и имам температура (макс. 37,6). До каква степен това може да навреди на плода? Не знам кое е по- опасно: да си седя с температура или да приемам нещо за смъкването и? Днес ще ходя на лекар, но ми се иска да разбера и вашето мнение, ако някой е минавал през подобно нещо.

# 1
  • Мнения: 1 722
Високата температура е опасна - до 37,5 примерно е нормално за бременни, но не трябва да вдигаш 38 и нагоре - ако искаш пийни един парацетамол за смъкване на температурата докато отидеш на лекар и се увий в одеала да се изпотиш - дават го на бременни. И пий много чайове с мед и лимон.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
аз искарах нещо подобно в началото , но беше и с повръщане! Пих само парацетамол и се постабилизирах! За сега всичко върви добре, дано не е дало отражение!
Стискам ти палци всичко да мине бързо!

# 3
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Ами първо мога да ти кажа ЧЕСТИТО! Лека и безпроблемна бременност ти желая. Според мен отивай веднага при гинеколог, защото джи пи-то, не е такъв специалист точно какво може и не може по време на бременност. Пък и тези дни са най - важи за твоето бебе! Независимо, че още е рано за УЗ преглед, не пречи да отидеш, аз отидох веднага като разбрах на консултация /имам предишен проблем/. Успех мила, но преди консултация не пий нищо освен вит. С и парацетамол.

# 4
  • Мнения: 397
Има едно хомеопатично лекарство против грип, ей сега ще видя как се казваше - oscillococcinum. Абсолютно безвредно е за бременни и кърмачки. Аз съм го пила, добре ми подейства.

# 5
  • Мнения: 948
Цитат на: luluto
Здравейте, има голяма вероятност да съм бременна (5 положителни теста), но от вчера съм болна. Боли ме гърлото и имам температура (макс. 37,6). До каква степен това може да навреди на плода? Не знам кое е по- опасно: да си седя с температура или да приемам нещо за смъкването и? Днес ще ходя на лекар, но ми се иска да разбера и вашето мнение, ако някой е минавал през подобно нещо.

Честита бременност!
Най- добре е да не пиеш нищо. Температурата ти не е висока. Притеснително е, ако е над 38, въпреки, че зависи колко ти е нормалната телесна...Е, ако се задържи повече от 2-3 дена ще трябва да пиеш нещо, но на мен ми казаха да задържам лекарствата до последно Wink

# 6
  • Мнения: 1 517
Цитат на: ala
Има едно хомеопатично лекарство против грип, ей сега ще видя как се казваше - oscillococcinum. Абсолютно безвредно е за бременни и кърмачки. Аз съм го пила, добре ми подейства.

да и има ефект

# 7
  • Мнения: 4
Gore glavata, luluto! Всичко ще е наред, запази спокойствие. Кошмарът на моята бременност в началото беше грипът, който изкарах два пъти. Грешката ми бе, че не се доверих на хомеопатичните лекарства, които преди бременността употребявах. Не допускай тази грешка! Разбира се, най-добре е да се консултираш с лекар, може и с общопрактикуващия. Никой няма да те остави болна и никой няма да ти предпише нещо опасно за малък бебо! Не съм сигурна, обаче, че трябва да се загряваш, за де се изпотиш, особено кръста и краката. Обезателно се консултирай и за това с лекар! Ще оздравееш и знай, че бебо и твоят организъм не са чак толкова крехки и ще се справят!!!!

# 8
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Точно по твоето време и аз се бях разболяла. Лекувах се с Оксилококцинум, чай, мед. Може да вземеш Парацетамол, но в никакъв случай упсарин или аспирин. Не прекалявай и с вит.С. Яж цитруси и киви. Не си слагай краката в гореща вода. Също избягвай чая от мащерка - противопоказен е за бременност. Пий мента и лайка и липов цвят(домашен).
Бързо излекуване и безпроблемна и много красива бременност.

Общи условия

Активация на акаунт