Секцио поради глаокома.

  • 1 041
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте!
В началото на бременността личният лекар ми каза да споделя с доктора, който ще следи бременността, че имам повишено очно налягане/глаокома/. Било от значение за раждането. Гинекологът потвърди, че сигурно поради това заболяване може да се наложи  секцио.
Бихте ли споделили ако имате такъв проблем по какъв начин сте родили или ще раждате?

# 1
  • Мнения: 8 917
Не се ли казва глаУкома  Thinking. Мога да кажа само от наблюдения, че момичетата с проблем на очите най-често са раждали със секцио. Което пък няма въобще за какво да те тревожи - мое мнение Peace

# 2
  • Мнения: 174
ГлаОкома е.
Коварното на глаокомата, е че повечето хора разбират за нея в по-късен етап от живота и може би напразно се надявам на отговори от хора с подобен проблем.

# 3
  • Мнения: 8 917
Naughty

http://72.14.221.104/search?q=cache:Frw_p_nH8y0J:www.paragraf22. … 10&lr=lang_en

Колкото до темите - исках да поразровя нещо, което скоро четох, но търсачката не работи в момента Sad

# 4
  • Мнения: 8 917
Ето това имах предвид - дано ти свърши работа Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127454.0;all

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 958
Точно поради повишено очно налягане или изменения в очните дъна е препоръчително секцио. В противен случай може да си докараш много сериозни проблеми.

# 6
  • Мнения: 174
На този етап нямам изменения в очните дъна. Не съм ходила на профилактичен преглед откакто забременях, защото и без това приех трудно новината за заболяването, а сега през бременноста искам да съм спокойна.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 958
Кофти новина е наистина. Но ти се успокой. В секциото няма нищо страшно. По-скоро е до нагласа. Така беше при мен и разбирам колко ти те трудно.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 548
ГлаОкома е.
Коварното на глаокомата, е че повечето хора разбират за нея в по-късен етап от живота и може би напразно се надявам на отговори от хора с подобен проблем.

И все пак се пише Глаукома!!!

Глаукомата представлява заболяване, главният признак, на което е повишеното вътреочно налягане. Под негово въздействие се развиват тъканни нарушения на зрителния нерв, които се проявяват с пос тепенно отпадане на зрителното поле. Болестният процес завършва с пълна двуочна слепота в различно дълъг период от време.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Глаукома е.

Имам приятелка с глаукома, роди секцио поради тази причина.

# 10
  • Мнения: 5 362
Имам приятелка,която роди със секцио,заради проблем с очите,но дали беше точно глаукома ще те излъжа.

# 11
  • Мнения: 1 489
И аз знам,че жени с проблеми с очите раждат секцио,поради опаснос от отлепване на ретината от силните напъни.

# 12
  • Мнения: 174
Правописа е важен.
Добре знам какво е глаУкома. Нали за съжаление имам такава. Не ми е нужна информация за болестта, а за това има ли момичета от форума със същия проблем.
Благодаря на отговорилите ми до сега.

# 13
  • Мнения: 5 790
Мога да кажа само от наблюдения, че момичетата с проблем на очите най-често са раждали със секцио. Което пък няма въобще за какво да те тревожи - мое мнение Peace

 newsm10

Няма нищо страшно в секциото. Успокой се, скоро ще имаш най-сладкото бебче!

Общи условия

Активация на акаунт