Едно наше детенце има рожден ден,но...

  • 1 114
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
та преди година пуснах тема за едно детенче-Иванчо,което се роди след дълги години семеен живот в едно бедно видинско село Гъмзово.
Там писах с подробности колко са бедни, при какви условия живеят и как Ви моля да им помогнем
Вие се отзовахте, но  сега малкият Иванчо на 14 ноември има рожден ден и ви моля ако може да го зарадваме с играчки, памперси и детска козметика
Адресът е село Гъмзово обл.Видин общ.Брегово за малкият Иван Венезилов
Благодаря Ви

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Кой размер памперси?

# 2
  • Мнения: 261
то е десет килограма

# 3
  • Мнения: 6 206
По пощата ли с обикновен колет се праща?
Става, нали?

# 4
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Става само че са необходими 3 имена и п.к.
А от дрехи има ли нужда? Каква козметика трябва? Може да му се пратят и играчки давайте предлоения какво е подходящо за годинка.
Аз започвем с надуваем басейн, музикални играчки ,  камиончета, багери, плюшени играчки, кубчета строители с поголеми елементи ....................
Вие сте.................

# 5
  • Мнения: 3 034
Адресът е село Гъмзово обл.Видин общ.Брегово за малкият Иван Венезилов
Благодаря Ви

Само това ли? Пощенски код, улица? То сигурно го знаят кой е, но дали ще пристигне така?

# 6
  • Мнения: 261
ще пристигне
селото е малко,хората се знаят
иначе ние сме от една фамилия, значи трябва да е маринов
но те се знаят всички
аз смятам да изпратя по доктора на селото тортичка за деня

# 7
  • Мнения: 2 657
Тъй като една мама пусна линк в темата за Видин,ще си позволя да изкажа мнението си Peace
Ето тук можете да про4етете за Иван4о.Да е живо и здраво детето,но вижте постовете в последните две страници-друго нямам какво да добавя....


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74326.140

п.п.не ме е яд,4е съм дала,най-ме е яд,4е се нау4иха да им се носи и подсигурява вси4ко,а докато таткото можеше да изкара някой лев през лятото,той или искаше някаква косми4еска надница или незнам си какво.

# 8
  • Мнения: 261
въпреки констатциите моята молба за помощ  за малкият Иванчо остава
само да добавя "Никой не избира родителите си", а вие решавате ще се отзовете или не

# 9
  • Мнения: 6 206
Ели, така е, никой не ги избира, но да не се изкривяват нещата.
За съжаление след прочетеното не знам какво да изпратя.

# 10
  • Мнения: 2 502
да ли сте влезли в посочената тема или не сте
аз ви копирам постта на Криси ,която се вдигна от София и отиде лично при  хората в Гъмзово
права си Ели ,че човек не си избира родителите ,затова е крайно нечестно за детето ,но пък ние отделяме ,всички ние визирам и мамите от цялата страна  средства ,ние за подигравка ли сме??


[/quote]
до тук, бях там , видях, питах, казваха ми, наслушах се и се нагледах,
МИСЛЯ ЧЕ ТЕЗИ ХОРА ЗАСЛУЖАВАТ НИКОЙ ОТ НАС ПОВЕЧ1Е НИКОГА ДА НЕ СТЪПВА ПРИ ТЯХ
МЕКО КАЗАНО СЪМ БЯСНА, МЕКО КАЗАНО СЪМ РАЗОЧАРОВАНА, МЕКО КАЗАНО МИ ИСКАШЕ ДА ИМ ТЕГЛА ПО ЕДИН ШУТ И НА АНЖЕЛА И НА ВЕНЕЗИЛ - БОКЛУЦИ ОТ КЛАСА.
хайде да успокоя страстите и да разкажа
знаете че свекъра е от Гъмзово, та след морето онзи ден решихме да си идем до село
ей за два часа толкова багаж приготвих за тези двамата, прерових всичко - три чувала с дрехи и обувки - щастлива че ще ги видя и най вече Иванчо - бебока им.
отивам там - веднага при тях - само си стоварих нашия багаж
те се прибират от разходка - на по биричка - що не , като има балъци като майките от Движението да им носят, що да не си седят на бира и да не си пушат от 2.30 цигарки, а
а той Иванчо - ей утре качвам снимките - ебаси невероятното дете - уникален сладур е - като буренце е - абе да го вземеш и да не гио пуснеш
онез двамат не ме питаха и как се казвам   веднага ме почнаха - нямаме млякоооооо, детето е с Температураааааааааа, нямаме пари - викам хубаво де - имате двор, цяло Гъмзово сади, копае - степва се от работа и си изкрава хляба - вие кво, що не гледате животни, що не работите по прпграмата по заетоста - има я в Гъмзово - плащат им по 160 лв месечно - садят тополи, чистят, ремонтират абе намират си работа - половин гъмзово така работи - 160 лв, плюс една нива и някое друго животно да си гледат - и ще са поне добре нахранени - беж брат че - що да работят - нали има кой да им носи
оставих им всичко, купи 5 кисели млека и си тръгнах, поразпитах тук там и се втрещих - бабата на мъжа ми викала Венезил да и сече дървата - той и искал по 5 лв на кубик - другите хора искали 10 лв за всичките 5 кубика - ми няма да го вземе, кво я муфти, обаче няма пари ама праща циганчетата да му купят цигари отсреща в магазина и за награа им купива вафли - нали е гъзар, мързи го да мине 5 метра от кръчмата до магазина - искате лиу да продължавам..................
викали го в Сърбия да работи за 25 евро на ден, ама той детето и жената не оставял, малко било детето - тъпанар - лъже ме в очите а аз му нося помощ,гаден, долен скапаняк.
на другия ден се изтърсиха у нас - нямали пари, детето какво да яде, искали в заем - не им давали - ми и аз не им дадох, сигурна бях че ме лъжат - после си казаха - имали прясно мляко ама как да го заквасят - е аз ли да знам как, абе пълна подигравка си направиха с мен
заради тях мъжа ми иска да ми изтрие профила от форума - че съм помагала на хора които нямат никаква нужда, че разни отрепки се подиграват с Движението а ние се чудим на кой как да помогнем и да огреем навсякъде.бясна съммммммммм, искам и се темата за тея двата да се изтрие от форума, иска ми се държавата на такива да им взима децата - защото пък то на пъкл на тях е едно ангелче неземно
а таз майка му - Анжела - имала още 4 деца в Брегово - от различни мъже - боклук скапан, абе неам думи
в Гъмзово има нуждаещо се семейство - комшиите на баба ни, но мъжа се трепе от сурин до вечер, имат нива, животни, борят се за насъщния - децта не са си оставили гладни с цената  на много труд, имат двама големи сина, един в предучилищна и една малка бубка на 3 години, не искат храна, помолиха ме за ученически пособия за 1-ви клас за момчето и обувки - много скпи са им
храна почти не купуват - от козите - мляко прясно, сирене стерилизират за зимата, кисело мляко стерилизират за заимата, от кокошките - яйца, от нивата - картофи, лук, чушки, домати , боб - абе всичко, жената оставя малката на баба ни и ходи да копае на другите хора нивите за да изкара пари
малката ходи на детска но сега са в почивка - стеашна детска имат - 4 деца и 8 човека персонал, който бие децата, наказва ги, не ги мие като се наакат - абе неам думи, та така, ако някойс енуждае от помощ - то това е това семейство, а Венезил и Анжела се нуждаят от бой ама як, и някой да им вземе детето - щото дете по кръчмите и в мазето не се гледа, нали така мили момичета............
сори за огромния постинг, съжалявам и за силните и обидни думи - но просто ми писна за пореден път да се чувствам прецакана защото съм искала да помогна майка му стара #Cussing out #Cussing out
[/quote]

# 11
  • Мнения: 14 133
Не, не сме за подигравка. След прочетеното и аз не бих пратила. Жалко за детенцето....

# 12
  • Мнения: 2 657
Мислех да не коментирам пове4е,но не мога.

Докато Вие моми4ета от цялата страна,пращахте колети,а ние тук Видинската група събирахме пари за памперси и разни неща,хората явно решиха,4е така им е най изгодно.Няма да забравя,когато със Зори отидохме с пален багажник с памперси и храна,като тези памперси стигаха за 4-5месеца.Но след месец таткото,дойде пред блока да ми иска пари,4е нямали памперси.Питам аз,как така няма,та нали ви оствихме за месеци на пред.Ами няма-свършиха и нямаме пари-дай ми да купя за детето #CrazyКак да му дам кажете ми Вие,като в същият този момент,той си вади от джоба пълна кутия с цигари newsm78 #2gunfire,интересно къде отидоха 300-те броя памперси от Шушони,оставете нашите дето ние бяхме занесли #Crazy

Лятото имаше работа и то доста/от изто4ници разбрах/,4е на него му били малко парите.Ами то и тук в града пак за толкова се работи,ама на него му е по добре друг да му подсигурява нещата.


Елена,ти нали им пращаше млякото,интересно каде е?Питам те,защото,те пред мен и Зори казаха,4е нищо не са полу4или от вас-а за мляко да не говорим.Това е изказване на бащата.

Общи условия

Активация на акаунт